DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Europejskie Centrum Solidarności bez loga „Solidarności”. Chodzi o promocję homopropagandy

Europejskie Centrum Solidarności bez loga „Solidarności”. Chodzi o promocję homopropagandy
źródło: tysol.pl

NSZZ „Solidarność” odebrało Europejskiemu Centrum Solidarności w Gdańsku prawo do używania w nazwie swojego logo. Ma to związek z przeprowadzeniem w siedzibie ECS 2 kwietnia, w rocznicę śmierci świętego papieża Jana Pawła II,  konferencji LGBT. 

 

Odebranie zgody na używanie loga „Solidarności” sformułowano na piśmie, które trafiło do dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. „Odwołując się do posiadanych przez Związek autorskich praw majątkowych do logo NSZZ Solidarność (przekazane za wynagrodzeniem przez autora Jerzego  Janiszewskiego) oraz mając na względzie związanie wartościami zapisanymi w statucie, na straży których stoi cała nasza Organizacja, zmuszeni jesteśmy do wycofania wszelkich zgód na wykorzystanie znaku logo NSZZ Solidarność przez Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku” – czytamy w piśmie Związku.

 

Związkowcy podają też powód swojej decyzji. „Wyrażamy zdecydowany protest przeciwko używaniu znaku („Solidarność” – red.) w działalności sprzecznej z dziedzictwem Związku”, podkreślono. Chodzi o przeprowadzenie w siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku 2 kwietnia, w rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II,  konferencji LGBT pod wiele mówiącym tytułem: „Jeden Partner przez całe życie, czy co tydzień?”.

 

Nieoczekiwanie w sukurs Europejskiemu Centrum Solidarności w Gdańsku  przyszedł autor logo Jerzy Janiszewski, który podczas rozmowy z Basilem Kerskim – dyrektorem ECS – powiedział, iż chce aby „ECS dalej korzystało z loga Solidarności”. W reakcji na to władze NSZZ „Solidarnosć” oświadczyły, że Jerzy Janiszewski nie ma praw do dysponowania logo, gdyż za wynagrodzeniem pieniężnym, zrzekł się do niego praw na rzecz NSZZ „Solidarnosć”.

 

Krytycznie do decyzji NSZZ „Solidarność” odniosła się też prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która komentując sprawę na profilu Facebook należącym do Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT „Tolerado”, napisała „Solidarność jest dla wszystkich. Nie ma zgody na zawłaszczanie symbolu walki o wolność, prawa człowieka i prawa obywatelskie”. 

 

NSZZ „Solidarność”, na długo przed konferencją LGBT (2 kwietnia), prosił dyrekcję ECS o odstąpienie od jej przeprowadzenia, gdyż jej treści znieważają wartości, jakie reprezentuje logo związku. „Organizowanie takiej konferencji w budynku ECS-u jest sprzeczna z ideami Solidarności, a także obraża pamięć i pontyfikat Jana Pawła II, którego 14. rocznicę śmierci obchodzić będziemy właśnie 2 kwietnia” – pisano do Basila Kerskiego, dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności.

 

Konferencję 2 kwietnia br. w ECS przeprowadziło Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT „Tolerado”. Od lat zajmuje się ono organizacją tzw. marszów równości na terenie Trójmiasta oraz kampaniami promującymi homo-, bi- trans- i interseksualizm.

 

Adam Białous


DATA: 2019-04-17 14:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo Solidarnosc! Bogu niech beda dzieki za piekne swiadectwo wiary wladz NSZZ Solidarnosc. Precz z demoniczna ideologia gender, precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzolostwa, precz z aborcja, precz z pigulka antykoncepcyjna, precz z legalna pornograia, precz upowszechnianiem samogwaltu w szkolach, precz z legalnymi klubami go go, precz z eutanazja, precz z gloryfikowaniem odrazajacych zbrodniarzy z OUN-UPA na wspolczesnej Ukrainie, a szczegolnie takich upiorow jak Bandera, Szuchewycz, Diaczenko i wielu innych. Z Panem Bogiem
10 miesięcy temu / Slawomir Tomasz
 
Bardzo dobra decyzja. Jeśli nie zgadzam się na pewne postępowanie to nie podpisuje się pod nim swoim nazwiskiem nazwa. Na tym chyba właśnie polega wolność myśli i sumienia.
10 miesięcy temu / Katolik
 
W 80. Solidarność to był wielki ruch społeczny, teraz to tylko skompromitowany związek zawodowy. Wielka strata!
10 miesięcy temu / pamiętamy
 
Nie NSZZ Slidarność jest właścicielem logo Solidarność tylko cały naród i niech oni uważąją aby autor Loga nie odebrał im prawa do używania tego znaku.
10 miesięcy temu / Dominik
 
Całym sercem po stronie NSZZ "Solidarność"! Kto to jest Basil Kerski? Skąd się tu wziął?
10 miesięcy temu / Tom Bombadil
 
Lepiej przygotować się od razu na twardą walkę. Lgbt nie pójdzie na żadne ustępstwa. A my musimy przestać wierzyć że łagodnościa coś zmienimy. Ludzie muszą w końcu obudzić się i opowiedzieć czy chcą praw chrześcijańskich czy liberalnych. Nie oznacza to stosowania przemocy raczej utwardzenia stanowiska że deviacje i deprawacje nie przeważają nad caloscia praw.
10 miesięcy temu / Qwerty
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.