DZIŚ JEST:   23   KWIETNIA   2019 r.

Św. Wojciecha, patrona Polski
Św. Wojciecha, męczennika
Św. Gerarda,biskupa
 
 
 
 

Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał handlarzy dziećmi za rodzinę!

Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał handlarzy dziećmi za rodzinę!

Europejski Trybunał Praw Człowieka stwierdził, że pozbawienie władzy rodzicielskiej pary, która kupiła dziecko za pośrednictwem rosyjskiej agencji surogacyjnej na podstawie umowy o macierzyństwo zastępcze, stanowi naruszenie prawa do poszanowania życia rodzinnego i prywatnego. ETPC obciążył Włochy kosztami sądowymi w wysokości 10 000 euro oraz nakazał wypłatę skarżącym odszkodowania opiewającego na 20 000 euro.

 

27 stycznia 2015 r. ETPC wydał wyrok w sprawie Paradiso i Campanelli v. Italy rozstrzygając na korzyść skarżącej włoskiej pary. Konkubentom bardzo zależało na potomstwie, ale ze względu na ich dość zaawansowany wiek nie mogli sobie pozwolić na naturalne poczęcie. Dlatego w 2011 roku zdecydowali się na wyjazd do Rosji i wynajęcie tam matki zastępczej za pośrednictwem firmy specjalizującej się w tego typu transakcjach. Surogatka miała począć dziecko w drodze sztucznego zapłodnienia in vitro z wykorzystaniem nasienia oraz komórki jajowej konkubentów, któremu następnie miano wystawić rosyjski akt urodzenia. Para zapłaciła za całą procedurę 49 tys. euro.

 

Już po narodzinach dziecka akt ten został jednak podważony przez włoski urząd stanu cywilnego. Badanie porównawcze DNA wykazało, że dziecko nie jest w żadnym stopniu spokrewnione z parą. Para została więc pozbawiona władzy rodzicielskiej, a dziecko oddane do adopcji. Sądy włoskie oddaliły wszystkie odwołania pary argumentując, że państwo nie może akceptować handlu dziećmi.

 

Konkubenci złożyli więc dwie skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka – jedną w imieniu dziecka oraz drugą w imieniu własnym. ETPC odrzucił pierwszą skargę z przyczyn formalnych, stwierdzając że nie będąc rodzicami dziecka nie mogą go reprezentować w postępowaniu. Drugą skargę uwzględnił, uznając że nabywców dziecka należy uznać za rodzinę w rozumieniu Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, ponieważ przez 6 miesięcy od momentu narodzin traktowali je jak swojego potomka. Dlatego odebranie im dziecka stanowiło naruszenie ich prawa do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego.

 

W związku z tą sprawą, oficjalne pytanie pisemne skierował do Komitetu Ministrów RE prof. Krzysztof Szczerski, bowiem wyrok ten może stanowić punkt wyjścia dla stopniowej legalizacji handlu dziećmi w ramach umów o macierzyństwo zastępcze. Aby temu przeciwdziałać, europejskie organizacje obywatelskie powołały Międzynarodową Unię na rzecz zniesienia Surogacji, której członkiem jest Instytut Ordo Iuris. Zamierza ona, poprzez trwającą wciąż petycję obywatelską, zainicjować w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy działania mające na celu skuteczne przeciwdziałanie tej praktyce.

 

Zaprotestuj przeciwko nieludzkiemu procederowi surogacji!

 

Źródło: ordoiuris.pl

KRaj
DATA: 2015-04-30 16:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@rozczarowany wreszcie piszesz DO RZECZY !!! Grzegorz Braun to rzeczywiście przykład prawicowego polityka. Bardzo go lubię tak na marginesie z miesiąc temu miałem okazję z nim rozmawiać. Zwracam Ci jednak uwagę że Grzegorza B. w poniekąd wylansował JKM - ja i wielu innych poznaliśmy go przez JKM.A poza tym ten zacny człowiek mówi prawie dokładnie TO SAMO co JKM tylko innymi słowami.I (co piszę z wielkim smutkiem) facet ma prawie zerowe poparcie. P.S. A wiesz co jeszcze łączy tych Panów??? Sympatia do tradycyjnego Kościoła Katolickiego (fsspx)
ponad 3 lata temu / Arek
 
Arku, przykład prawicowego polityka: Grzegorz Braun. A jeśli ktoś chce zabijać w obronie mamony, to prawicowcem nie jest, bo nie wyznaje wartości konserwatywnych. O tym co mówisz o armatkach wodnych czy gumowych nabojach - zgoda, ale nie to miał na myśli JKM. Chyba że JKM teraz wykręca się i mataczy, ale to tym bardziej by potwierdzało że nie jest konserwatystą i w takim razie tym bardziej nie byłby godny zaufania. Dlatego, bo równie dobrze KAŻDĄ swoją wypowiedź mógłby (po ewentualnym dojściu do władzy) przekręcić i wyszedłby mu w praktyce drugi marksizm-leninizm pod nazwą korwinizm-mikkizm :)
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Dodam tylko że co prawda powinno się do takich strzelać ale oczywiście z armatek wodnych,ewentualnie gumowych naboi zakładam że JKM też miał takie strzelanie na myśli.
ponad 3 lata temu / Arek
 
do rozczarowany: jeżeli JKM nazywasz lewakiem to daj mi przykład prawicowego polityka/partii w Polsce.A co do górników, banda uzbrojonych w kilofy hamów wyłudziła os Pani pramier Suchockiej odprawy rzędu 60 000zł (rok 1996?) co było dużą sumą pieniędzy.Poza tym 5 letnie 100% płatne urlopy.Znam kogoś kto dostawał takie granty i sam ma świadomość tego że to było niesprawiedliwe względem innych...Bo widzisz emeryci nie mieli kilofów i im zabrano (podnesienie wieku emerytalnego ).Oczywiście że do takich bandytów powinno się strzelać !
ponad 3 lata temu / Arek
 
Arku, skoro kompromitujesz się ostatecznie rzucaniem bezpodstawnych oszczerstw, to mam dla Ciebie kilka rad: 1. Wyłącz tvn ! 2.Dotrzyj do źródeł a nie czytujesz brukowce! 3.czytaj ze zrozumieniem (np. dokumenty KK) :) Lewak JKM mówił o rabusiach W KONTEKŚCIE górników niszczących mienie, więc z podstaw logiki wynika że chciał strzelać do górników. KK zdecydowanie neguje zabijanie w opisanej sytuacji. Ale od ślepo i bezmyślnie zakochanych w lewaku JKM nie wymagam ani logicznego myślenia, ani znajomości doktryny KK :)
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Do @rozczarowany.Mam dla Ciebie kilka rad: 1. Wyłącz tvn ! 2.Dotrzyj do źródeł a nie cytujesz brukowce! 3.czytaj ze zrozumieniem. Co do rozstrzeliwania górników to skompromitowałeś się do reszty - JKM założył sprawę już nie pamiętam dokładnie któremu lewakowi (dudzie?)w sprawie manipulacji dotyczacej rzekomego strzelania do Górników.W oryginalnej wypowiedzi była mowa o rabusiach. KK nie neguje zabijania w okolicznościach ww. tj obrony miru domowego przed przestępcą,w czsie wojny i w kilku innych przypadkach o których nie chce mi się pisać. Tak masz rację lubię JKM.
ponad 3 lata temu / Arek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "35468"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.