DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Europejski Parlament chce większych sankcji przeciwko Białorusi

Europejski Parlament chce większych sankcji przeciwko Białorusi
fot.Ala z/commons/GNUlicence

W czwartek PE opowiedział się za wprowadzeniem sankcji ekonomicznych przeciwko Białorusi. Rezolucja została  przyjęta  w odpowiedzi na przeprowadzoną 16 marca egzekucję dwóch mężczyzn, Dźmitryja Kanawałaua i Uładzisłaua Kawalioua, skazanych za zorganizowanie zamachu bombowego w mińskim metrze w kwietniu 2011 roku oraz wydalenie z Białorusi ambasadorów UE i Polski.


Zdaniem PE decyzja o odwołaniu z Białorusi wszystkich ambasadorów państw UE potwierdza, że "starania władz białoruskich, by podzielić UE w kwestii sankcji, nie powiodły się".

 

Eurodeputowani po raz kolejny zdecydowanie potępili prześladowanie obrońców praw człowieka i członków opozycji demokratycznej. Z wyrazami dezaprobaty spotkało się trwające na Białorusi nękanie z powodów politycznych działaczy opozycyjnych i niezależnych mediów. W rezolucji podkreślili, że nie może być mowy o dialogu między Unią a Białorusią, jeżeli Mińsk bezwarunkowo nie uwolni wszystkich więźniów politycznych, wśród nich Alesia Bialackiego i Siarhieja Kawalenki, więźnia politycznego, który prowadzi strajk głodowy.

 

Parlament Europejski  zaapelował  także do Rady Europejskiej o zaostrzenie sankcji wobec reżimu białoruskiego. Z uznaniem przyjął też ostatnią decyzję Rady ministrów spraw zagranicznych z 23 marca w sprawie nowych sankcje wobec tego kraju, polegających m.in. na zamrożeniu aktywów wobec  firm, należących do trzech oligarchów wspierających reżim białoruskiego dyktatora. Unijna „czarna lista" osób z zakazem wizowym i zamrożonymi aktywami liczy już 243 przedstawicieli reżimu białoruskiego, odpowiedzialnych za łamanie praw człowieka i represje wobec opozycji.

 

 

 

Źródło: TVP Info

luk


DATA: 2012-03-30 10:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.