DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Europejski Nakaz Aresztowania Stefana Michnika! Czy dosięgnie go ręka sprawiedliwości?

Europejski Nakaz Aresztowania Stefana Michnika! Czy dosięgnie go ręka sprawiedliwości?
źródło: TVP Info

„Wojskowy Sąd Garnizonowy wydał europejski nakaz aresztowania wobec byłego sędziego Wojskowego Sądu Rejonowego Stefana Michnika” – poinformował pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej. Przyrodni brat redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” jest podejrzany o popełnienie 30 przestępstw, m.in. o wydawanie bezprawnych wyroków śmierci wobec żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.

 

Europejski nakaz aresztowania Stefana Michnika to efekt wspólnych działań, jakie w tej sprawie podjęli minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro oraz dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, zastępca Prokuratora Generalnego prok. Andrzej Pozorski.

 

Michnik jest podejrzany o „zbrodnie komunistyczne wyczerpujące znamiona zbrodni przeciwko ludzkości”, jakich miał dokonać w latach 1952-1953. Jak podkreślają przedstawiciele prowadzącej dochodzenie w tej sprawie prokuratury IPN w Warszawie, Stefan Michnik jest odpowiedzialny za „wydanie bezprawnych wyroków orzekających kary śmierci wobec osób działających na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego; m.in. kuriera 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa oraz jednego z żołnierzy ZWZ, Armii Krajowej i Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość”. Prokuratura IPN podkreśla, że zarzuty wobec Michnika w tych sprawach jeszcze nie były stawiane.

 

W toku postępowania zgromadzono materiał dowodowy dający podstawy do przyjęcia, że sędzia Stefan Michnik „sprzeniewierzył się zasadzie obiektywizmu, określonej w art. 5 ówcześnie obowiązującego kodeksu wojskowego postępowania karnego, a orzekając w sprawach karnych kierował się przede wszystkim przesłankami natury ideologicznej, dążąc do fizycznej eliminacji osób postrzeganych przez ówczesne władze jako przeciwników politycznych” – powiedział prok. Andrzej Pozorski.

 

Stefan Michnik (ur. 1929) mieszka obecnie w Szwecji i - jak podał pion śledczy IPN - co najmniej od 2008 r. unika jakichkolwiek kontaktów zarówno z przedstawicielami polskiego wymiaru sprawiedliwości, jak też z jakąkolwiek polską placówką dyplomatyczną; nie odbiera również korespondencji kierowanej do niego w sprawie śledztwa.

 

Źródło: interia.pl

TK


DATA: 2018-11-08 14:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dwóch Michników Dwóch Kurskich Dwie p.Pawłowicz Jak ta Polska nie ma być podzielona
4 miesiące temu / XYZ
 
Bez sensu gościu za rok skończy 90 lat i co to da jak go nie skazano 28 lat temu tylko pozwolono opóścić kraj Jarozelski i Kiszczak do śmierci byli tytuowani generałami a ponosili odpowiedzialność za śmierć wielu niewinnych i co to da takie bicie piany i mieszanie w umysłach słabego narodu.
4 miesiące temu / jagnie 72
 
To widać jak Szwecja zapłaciła wielką cenę przyjmowania do swojego kraju takich ludzi i z taką przeszłością jak jak Stefan Michnik. Zaczęła upadać ludżmi o takich wartościach. Już w Szwecji nie ma miejsca dla samych Szwedów. David Duke"Jak umiera zachodnia cywilizacja" właśnie mówi o Szwecji.
4 miesiące temu / Viktor
 
Asesor,chyba nie wydaje wyroków?Czy w tej sprawie nie tworzy się czasem mitu działania sprawiedliwości przez obecne władze państwowe w Polsce,dla pokrzepienia ludu?
4 miesiące temu / ktoś
 
W totalnych mediach cichutko o tym. Pewnie czekają na instrukcję od Oberredaktora czeciej RP Adama z Czerskiej. ?Co pisać o Oberredaktorze?! Co pisać? Taki to smutek dla nas! Pozdrów brata...? ;)
4 miesiące temu / Jurgen
 
Stefan, brat Adama Michnika wie, że do do Europy powraca Marksizm, to nawet na nagrobku bez krzyża - będzie miał napisane że żył długo i był dobry. Więc po co ma odbierać korespondencję? Ale na Sądzie Bożym poczuje i popamięta.
4 miesiące temu / [email protected]
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.