DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2019 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Europejski Nakaz Aresztowania Stefana Michnika! Czy dosięgnie go ręka sprawiedliwości?

Europejski Nakaz Aresztowania Stefana Michnika! Czy dosięgnie go ręka sprawiedliwości?
źródło: TVP Info

„Wojskowy Sąd Garnizonowy wydał europejski nakaz aresztowania wobec byłego sędziego Wojskowego Sądu Rejonowego Stefana Michnika” – poinformował pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej. Przyrodni brat redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” jest podejrzany o popełnienie 30 przestępstw, m.in. o wydawanie bezprawnych wyroków śmierci wobec żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.

 

Europejski nakaz aresztowania Stefana Michnika to efekt wspólnych działań, jakie w tej sprawie podjęli minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro oraz dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, zastępca Prokuratora Generalnego prok. Andrzej Pozorski.

 

Michnik jest podejrzany o „zbrodnie komunistyczne wyczerpujące znamiona zbrodni przeciwko ludzkości”, jakich miał dokonać w latach 1952-1953. Jak podkreślają przedstawiciele prowadzącej dochodzenie w tej sprawie prokuratury IPN w Warszawie, Stefan Michnik jest odpowiedzialny za „wydanie bezprawnych wyroków orzekających kary śmierci wobec osób działających na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego; m.in. kuriera 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa oraz jednego z żołnierzy ZWZ, Armii Krajowej i Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość”. Prokuratura IPN podkreśla, że zarzuty wobec Michnika w tych sprawach jeszcze nie były stawiane.

 

W toku postępowania zgromadzono materiał dowodowy dający podstawy do przyjęcia, że sędzia Stefan Michnik „sprzeniewierzył się zasadzie obiektywizmu, określonej w art. 5 ówcześnie obowiązującego kodeksu wojskowego postępowania karnego, a orzekając w sprawach karnych kierował się przede wszystkim przesłankami natury ideologicznej, dążąc do fizycznej eliminacji osób postrzeganych przez ówczesne władze jako przeciwników politycznych” – powiedział prok. Andrzej Pozorski.

 

Stefan Michnik (ur. 1929) mieszka obecnie w Szwecji i - jak podał pion śledczy IPN - co najmniej od 2008 r. unika jakichkolwiek kontaktów zarówno z przedstawicielami polskiego wymiaru sprawiedliwości, jak też z jakąkolwiek polską placówką dyplomatyczną; nie odbiera również korespondencji kierowanej do niego w sprawie śledztwa.

 

Źródło: interia.pl

TK


DATA: 2018-11-08 14:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dwóch Michników Dwóch Kurskich Dwie p.Pawłowicz Jak ta Polska nie ma być podzielona
2 miesiące temu / XYZ
 
Bez sensu gościu za rok skończy 90 lat i co to da jak go nie skazano 28 lat temu tylko pozwolono opóścić kraj Jarozelski i Kiszczak do śmierci byli tytuowani generałami a ponosili odpowiedzialność za śmierć wielu niewinnych i co to da takie bicie piany i mieszanie w umysłach słabego narodu.
2 miesiące temu / jagnie 72
 
To widać jak Szwecja zapłaciła wielką cenę przyjmowania do swojego kraju takich ludzi i z taką przeszłością jak jak Stefan Michnik. Zaczęła upadać ludżmi o takich wartościach. Już w Szwecji nie ma miejsca dla samych Szwedów. David Duke"Jak umiera zachodnia cywilizacja" właśnie mówi o Szwecji.
2 miesiące temu / Viktor
 
Asesor,chyba nie wydaje wyroków?Czy w tej sprawie nie tworzy się czasem mitu działania sprawiedliwości przez obecne władze państwowe w Polsce,dla pokrzepienia ludu?
2 miesiące temu / ktoś
 
W totalnych mediach cichutko o tym. Pewnie czekają na instrukcję od Oberredaktora czeciej RP Adama z Czerskiej. ?Co pisać o Oberredaktorze?! Co pisać? Taki to smutek dla nas! Pozdrów brata...? ;)
2 miesiące temu / Jurgen
 
Stefan, brat Adama Michnika wie, że do do Europy powraca Marksizm, to nawet na nagrobku bez krzyża - będzie miał napisane że żył długo i był dobry. Więc po co ma odbierać korespondencję? Ale na Sądzie Bożym poczuje i popamięta.
2 miesiące temu / [email protected]
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.