DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Europejski Bank Centralny niczym ZSRR

Europejski Bank Centralny niczym ZSRR
fot. JIP / commons.wikimedia.org, licencja cc

Ekonomista Krzysztof Rybiński w swym artykule w „Rzeczpospolitej” określił Europejski Bank Centralny jako nowy ZSRR ze stolicą we Frankfurcie – Związek Sterowanych Ręcznie Republik. Oba twory, zarówno ten ze stolicą w Moskwie, jak i we Frankfurcie są do siebie podobne, ponieważ i tu, i tu decyzje gospodarcze podejmuje się centralnie.

 

„W dawnym ZSRR o wszystkim decydowało biuro polityczne, a rząd był marionetką. Biuro postanawiało, jakie mają być zbiory zbóż, ile ma być wyprodukowanych traktorów, ile dzieci mają urodzić sowieckie kobiety po zejściu z tych traktorów. W nowym ZSRR jest podobnie. Rządy są marionetkami. Grekom, a ostatnio Włochom, banksterzy mówią, na kogo mają głosować w najbliższych wyborach, bo jak nie zagłosują, to Europejski Bank Centralny nie kupi ich obligacji i kraj zbankrutuje. EBC ustala wszystkie ceny na rynkach finansowych. To EBC decyduje, jakie jest oprocentowanie obligacji w różnych krajach. To EBC decyduje, czy rząd sprzeda obligacje na aukcji, czy indeksy giełdowe wzrosną czy spadną, czy kursy walut pójdą na północ czy na południe. EBC determinuje nastroje przedsiębiorców, a przez to decyduje, czy produkcja spadnie czy wzrośnie. Już wkrótce EBC ma decydować, czy dany bank może funkcjonować czy trzeba go zamknąć” – napisał profesor Rybiński.

 

„W dawnym ZSRR narastały monstrualne patologie z powodu centralnego planowania. Gdy wyznaczono cel w postaci produkcji żyrandoli w kilogramach, produkowano tak ciężkie żyrandole, że urywały się z sufitów. Gdy wyznaczono cel produkcji blachy w metrach kwadratowych, produkowano tak cienką blachę, że nie nadawała się o niczego. A zaoszczędzone materiały ukradziono”.

 

„Podobnie jest w obecnym ZSRR. Banksterzy załatwili sobie w EBC bilion euro tanich pożyczek, które powinny trafić do gospodarki żeby ją ożywić. A trafiły na rynki finansowe, żeby banksterzy mogli zarabiać na spekulacjach. Wymuszono na wielu krajach ogromne oszczędności, żeby ograniczyć skalę długu publicznego. A dług silnie wzrósł z powodu wygenerowanej oszczędnościami recesji. Centralne planowanie w nowym ZSRR prowadzi do jeszcze większych patologii niż w starym ZSRR. I znowu kradną, co pokazują coraz liczniejsze afery w które zamieszani są banksterzy”.

 

Historia powtarza się jako farsa. Centralne planowanie za czasów Związku Radzieckiego było okupione cierpieniem, głodem i śmiercią milionów tych, którzy mieli nieszczęście znaleźć się w zasięgu oddziaływania planistów. Kilkadziesiąt lat później mamy do czynienia z tym samymi mechanizmami, lecz dokonywanymi nie splamionymi krwią rękoma komunistów, a przez ubranych w eleganckie garnitury, białe kołnierzyki i mankiety bankierów. Co gorsza, bezkrwawe odbieranie wolności i suwerenności jednostkom i państwom odbywa się przy ich aplauzie i udziale.

 


Tomasz Tokarski

Źródło: rp.pl

 


DATA: 2012-12-24 08:17
AUTOR: TOMASZ TOKARSKI
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected]4.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.