DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Europejscy Żydzi domagają się ostrzejszych przepisów przeciw antysemityzmowi

Europejscy Żydzi domagają się ostrzejszych przepisów przeciw antysemityzmowi
Fot. Pixabay

Europejskie Stowarzyszenie Żydowskie (EJA) i Europejska Liga na rzecz Działania i Ochrony (EAPL) opracowały wspólny projekt ustawy dotyczącej ostrzejszego postępowania wobec przejawów antysemityzmu.

 

- Aby bronić Żydów na naszym kontynencie, potrzebujemy czegoś więcej niż tylko słów „nigdy więcej!” – oświadczył przewodniczący EJA rabin Menachem Margolin, przedstawiając we wtorek projekt dokumentu na terenie niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Informując o tym niemiecka agencja katolicka KNA podała, że w spotkaniu uczestniczyło stu parlamentarzystów z rożnych krajów europejskich.

Prezentacja projektu nastąpiła w ramach dwudniowego sympozjum w Krakowie i Auschwitz z okazji 75. rocznicy wyzwolenia tego obozu zagłady. Dokument stwierdza, że praca oświatowa nad holokaustem na naszym kontynencie musi mieć najwyższy priorytet, włącznie z zaostrzeniem ustawodawstwa poszczególnych krajów w takich sprawach, jak utrwalanie stereotypów czy sprzedaż symboli nazistowskich.

Rabin Margolin wezwał do zdecydowanych działań przeciw antysemityzmowi. Podkreślił, że aby zapewnić przyszłość Żydów w Europie, samo zajmowanie stanowiska i potępianie nie wystarczą. Jest to istotne nie tylko dla tutejszych Żydów, ale też dla samej Europy. – Jest to walka między dobrem a złem, między światłem i ciemnościami – ocenił rabin.

Również przewodniczący APL, rabin Szlomo Koves zaapelował o zjednoczoną walkę z antysemityzmem. Jego zdaniem, najskuteczniejszą bronią w tych zmaganiach, które w każdym kraju wyglądają inaczej, jest oświata – poinformowała KNA.


Według agencji, w spotkaniu uczestniczyli ministrowie i parlamentarzyści z różnych krajów oraz opcji politycznych, a także przedstawiciele Żydów.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 

 


DATA: 2020-01-22 17:25
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszyscy wobec prawa powinni byc rowni ?.jezeli ktos jest ofiara przestepstwa to jest czlowiekiem a nie zydem ,Francuzem czy Niemcem a przestepca kare powinien poniesc zgodnie z prawem .Antyseminityzm nie bierze sie z powietrza tylko sami zydzi pompuja balon nienawisci do tego plemieni do granic niemozliwosci.Jest skutek musi byc przyczyna ,ciaza nie jest z powietrza !
ponad 1 rok temu / ...
 
najpierw ostra walka z antypolonizmem !!!!!!!!!!
ponad 1 rok temu / Adam
 
To może coś o źródłach komunizmu... Bo w całej tej sprawie chyba najbardziej o nie chodzi. Lenin, Marks, współpracownicy i następcy.. w końcu świat nie może się dowiedzieć.
ponad 1 rok temu / aj
 
Żegnaj demokracjo. Nadchodzą żydowskie prawa. Wcześniej destabilizacja i wojna.
ponad 1 rok temu / yu
 
a kiedu sie rozlicza za miliony ofiar?
ponad 1 rok temu / ??
 
Jak to powiedział Einstein: różnica pomiędzy geniuszem, a głupotą polega na tym, że ta druga nie ma granic?
ponad 1 rok temu / PM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.