DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2018 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Europejscy politycy o zamachach w Londynie, czyli „ważne słowa”, które... nic nie zmienią

Europejscy politycy o zamachach w Londynie, czyli „ważne słowa”, które... nic nie zmienią
Od lewej: Jean-Claude Juncker, Donald Tusk, Antonio Tajani. FOT.REUTERS/Francois Lenoir/FORUM

Gdyby bezpieczeństwo Starego Kontynentu zależało od udzielanych po każdym zamachu terrorystycznym słów wsparcia oraz zapewnień o solidarności, to islamiści niemieliby szans, by krzywdzić mieszkańców Europy. Niestety od wielu miesięcy „liderzy” i „elity” krajów przeoranych przez polityczną poprawność potrafią jedynie deklarować i maszerować, a ich wyborcy w obliczu zagrożenia rysują po chodnikach kredkami lub sprawiają sobie tatuaże z pszczołami. Zapewne po krwawych zamachach w Londynie nic się nie zmieni.

 

„Te ataki muszą się skończyć” – napisał w niedzielę na Twitterze w życzeniowym tonie przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Antonio Tajani, dodając, że solidaryzuje się z ofiarami zamachu i ich rodzinami.

 

O przerażającym horrorze pisał z kolei Jean-Claude Juncker, szef Komisji Europejskiej, który na Twitterze zaapelował o ostrożność. „Myśli i modlitwy są z ofiarami i ich rodzinami” – stwierdził.

 

„Moje serce i myśli są w Londynie” – napisał, również na Twitterze, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

 

Z kolei uznawana przez wielu za faktycznego przywódcę Unii Europejskiej oraz winną wybuchu kryzysu imigracyjnego kanclerz Niemiec Angela Merkel zadeklarowała, że w walce z terroryzmem jej kraj jest po stronie Wielkiej Brytanii. „Bardziej niż kiedykolwiek” po stronie Brytyjczyków są również Francuzi – napisał na Twitterze Emmanuel Macron, prezydent Francji.

 

Solidarność i niesprecyzowane wsparcie zaproponował Londynowi hiszpański premier Mariano Rajoy. Podobnych wypowiedzi innych „liderów” krajów UE nie brakowało.

 

Muzułmanin pełniący funkcję burmistrza Londynu, Sadiq Khan, zaapelował o spokój i czujność. Lewicowy imigrant rządzący brytyjską stolicą został skrytykowany na Twitterze przez Donalda Trumpa. „Co najmniej 7 zabitych i 48 rannych i burmistrz Londynu mówi, że nie ma powodów do alarmu!” – zauważył prezydent USA.

 

„Musimy przestać być poprawni politycznie i zabrać się za zapewnienie bezpieczeństwa naszym obywatelom. Jeśli nie zmądrzejemy, będzie tylko gorzej” – dodał Trump.

 

O solidarności w kontekście zamachu w Londynie mówili w niedzielę również polscy politycy. W ich deklaracjach pojawiały się jednak, w przeciwieństwie do wypowiedzi liderów z zachodu, słowa o konieczności prowadzenia zdecydowanych działań.

 

„Wyrazy współczucia dla Ofiar zamachów w Londynie. Europa potrzebuje jedności i solidarności ale też zdecydowanej i twardej postawy” – napisał na Twitterze prezydent RP Andrzej Duda.

 

Nie ma w tej chwili ważniejszej sprawy w Europie niż bezpieczeństwo, to jest zadanie wszystkich państw – mówiła z kolei premier RP Beata Szydło. Jej zdaniem „nie wystarczą tylko i wyłącznie słowa i współczucie, musimy zacząć się przeciwstawiać się terroryzmowi”.

 

Z najnowszych danych wynika, że w dokonanym w nocy z soboty na niedzielę zamachu terrorystycznym w Londynie zginęło 7 osób, a 48 zostało rannych. Wiele osób przebywa w szpitalach, gdzie walczą o życie.

 


Źródło: tvp.info / Twitter

MWł
 


DATA: 2017-06-04 15:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tusk tradycyjnie kopiuj - wklej. A gdzie sa jego myśli ? To on wogóle myśli ?
ponad 1 rok temu / Hanys
 
Czy zdecydowana postawa Putina wobec terrorystów uchroniła Rosję przed zamachem w metrze w Petersburgu?
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
i demagogia
ponad 1 rok temu / populizm
 
Przy okazji tych nieszczęsnych zamachów warto wspomnieć piosenkarkę Arianę, na której koncercie był zamach ok tydzien temu. Nie znałem jej, ale widzę że ma szlachetną postawę. Na przekór fanatykom daje ponownie koncert i odwiedziła rannych w szpitalu. Sprawiła dużą niespodziankę fanom. Brawo nie można poddać sie mordercom. Ariana mimo młodego wieku się nie boi i jeszcze wspiera innych.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Europa odrzuciła Boga a przyjęła islamskiego szatana, więc niech się nie dziwi, że ma przedsionek piekła.
ponad 1 rok temu / robert
 
Przeciwstawić się terroryzmowi to zakończyć wojny na Bliskim Wchodzie i odesłać tych ludzi do domu. Ale oni tego nie zrobią. Wszyscy rzadzący służą szatanowi. Wojen będzie jeszcze więcej i terrorystów jeszcze więcej. Mowa trawa. To nam dokręcą śrubę bardziej i pozwolą na rzeź Europejczyków. Co za obłuda.
ponad 1 rok temu / ds
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.