DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Tak naprawdę UE miała aspiracje być Stanami Zjednoczonymi Europy. Stąd też i tak szeroko otwarte wrota dla obcych cywilizacji i kultur. Niestety odrzuciła prawdę, USA powstało z różnorodności po niemal całkowitym wymordowaniu tubylców. Niedobitków zamknięto w rezerwatach. I to czeka Europę jeśli UE będzie jaka jest. Najlepiej gdyby znów Europa była Europą, nie unią.
4 miesiące temu / banita
 
Uzupełniam wypowiedź @Spostrzegawczy. Zachowanie Korwina wobec społeczeństwa polskiego kulturalnie tłumaczy p.Mentzen w nagraniu "Mentzen: prof. Gwiazdowski dostanie lanie od... orków!" - Niestety, przykro mi ale sami jesteśmy sobie winni.
4 miesiące temu / set
 
Część tu piszących nie zdaje jakby sobie sprawy, że Konfederacja składa się z kilku różnych ugrupowań i że każdy może sobie wybrać kogoś kogo poglądy podziela A nie tego kogo poglądów nie podziela.Z pewnością jest tu wielu ludzi wartościowych, a cały profil polityczny oparty jest na patriotyzmie tak rzadko spotykanym na polskiej scenie politycznej.
4 miesiące temu / Spostrzegawczy
 
@bez optymizmu. Masz rację ale dlaczego bez optymizmu. Apostołowie i uczniowie Chrystowi zmagali się z jeszce większymi dylematami i nie przekadzało im oduraczenie ludzi bałwochwalstem. Szli nauczali ludzi i umierali za tą naukę a nie którzy nie i przekazywali dalej. Wiara czyni cudza przyjacielu i nie warto popadać w zwątpienie tylko dlatego że większość ludzi jest oduraczona jakimś bałwochwalstwem naszych czasów. Trzeba robić to co się należy by osięgnęś Dobro. W Dobro trzeba uwierzyć naprawdę i realizować je aż do śmierci.
4 miesiące temu / Krzsiek
 
Pan Korwin Mikke jest coraz bardziej GROTESKOWY w swoich ostatnich wystąpieniach pogrąża KONFEDERACJĘ. Co jest grane Panie Braun i Panie Winnicki ?
4 miesiące temu / iskierka
 
Obawiam się, że to całe "prawicowe przebudzenie" w Europie to tylko głębszy oddech lewicy przed dalszym marszem na przód i to w szybszym tempie. Nie ważne czy będzie to wynik nasilonej propagandy, połączonej z zamykaniem ust konserwatystom czy jak kto woli prawicowcom czy też będzie to po prostu zadekretowanie radykalnych rozwiązań na poziomie instytucjonalnym z całkowitym pominięciem opinii publicznej zapewne oba czynniki będą występować równocześnie choć w różnych proporcjach, czasem z przewagą jednego, czasem drugiego. Tak czy inaczej przypuszczam, że nie będzie to trwała tendencja. Ludzie albo się zniechęcą, albo zostaną siłą uciszeni. To taka trochę rozpaczliwa aktywność i złudna nadzieja. Wszystko zostało już dokładnie zaplanowane i będzie realizowane z konsekwencją walca drogowego. A i z Pisma Św. wiemy, że wszystko zmierza do rozwiązania ostatecznego. Także ja tam się cieszę umiarkowanie.
4 miesiące temu / Iw
 
A jakież to akcenty przeczą miłości bliźniego? W każdej formacji politycznej są osoby bardziej lub mniej centrowe, bardziej lub mniej akcentujące wymiar katolicki... po prostu trzeba poznać nazwiska ze swojego regionu i zorientować się, które środowisko reprezentują
4 miesiące temu / Do nie ma na ko
 
Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD
4 miesiące temu / F35
 
@Lemur trzęsie się jak niezastygnięta galareta na samą myśl o niepodległości, suwerennosci Polski odzyskanej na skutek działalności Konfederacji. No cóż, trudno mu się dziwić, widocznie zagrożony jest jakiś obecny interes @Lemura. Nie inaczej jest z @Tom Bomba. Dil z PiS em u niego musi być mocny a wzrok przez to zamglony, skoro rozróżnia lewicę PiS od lewicy PO i chce na siłę przekonać kogokolwiek o wypowiedzeniu Konwencji Stambulskiej przez swoich idoli. Prędzej Rosja nawróci się na wiarę tradycyjną katolicką niż POPiS odstąpi od służby swoim właścicielom. Na szczęście dzięki woli Bożej świat został mądrze urządzony. Taka na przykład jemioła odcięta od drzewa po prostu usycha.
4 miesiące temu / ereb
 
Prawicowy, katolicki konserwatysta nie ma na kogo zagłosować. PiS jest oportunistyczno-lewicujący a ta Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy ma w sobie akcenty przeczące miłości bliźniego a więc antychrześcijańskie że też Braun się tam zapisał. No nie ma na kogo głosować...
4 miesiące temu / nie ma na kogo
 
Głosowałem na PiS, ale teraz po tych wszystkich wydarzeniach tylko ślepy nie widzi że formacja ta jest jedynie forpocztą, przygotowywanej operacji przejęcia Polski przez "górali nowojorskich i tych znad rzeki Synaj". A okupacja pod jaką wkrótce popadniemy, będzie gorsza od wszystkich nam znanych z historii, biorąc pod uwagę to, że ostatnio wprost nam pokazali co o nas myślą i jaką nienawiścią nas wszystkich darzą. Są tak formowani od najmłodszych lat. Można powiedzieć że nienawiść do nas wysysają z mlekiem matki. Oczywiście można udawać że tego nie ma i dalej głosować na PiS.
4 miesiące temu / PM
 
@Lemur, @Tom Bombadil - większych bzdur nie czytałem, nawet nie da się z tym dyskutować, bo do was nie dociera, że PO sprzeda nas Niemcom a PiS Żydom.
4 miesiące temu / Kamil
 
Ludzie w swoim lenistwie gotowi są znosić większe uciemiężenie niż zdecydować się na działanie i zmianę "opiekuńczej" władzy. Gotowi są na paragrafy i przepisy w kazdej dziedzinie życia niż odpowiadać za swoje czyny i wybory dróg zyciowych
4 miesiące temu / bez optymizmu
 
Polski akcent czyli Koalicja Propolska ? obecnie 5,1% w sondażach może wejść do europarlamentu, ale może i nie wejść. Wystarczy, że Korwin Mikke na pytanie: Czy mężczyzna może nie być wierny żonie?, znów odpowie: ?To normalne. Mężczyźni są w większości poligamistami.? Wtedy wystarczy, że 0,2% elektoratu się wahnie i? żegnajcie brukselskie diety! Należy też mieć nadzieję, że Liroy porzucił na zawsze poetykę swoich dawnych piosenek ?Cała sala zap...dala!? albo ?A j..ać mi się chce!? i nie będzie chciał nimi uwodzić prawdziwych konserwatystów. W ogóle należy wierzyć w ? znakomicie przez lata zakamuflowane ? konserwatywne skrzydło w PO i PSL w osobie posła Libickiego. Kiedyś było ono w PO, a teraz jest w PSL. Więc jeśli wygra Koalicja Europejska - też nie ma obaw: Już tam konserwatyści z PSL-u pogonią przy urnach tych obłudnych socjalistów z PiS-u, a po wygranych wyborach wypowiedzą Konwencję Stambulską, gender i LGBT i wreszcie będzie jasność ? kto jest
4 miesiące temu / Tom Bombadil
 
Trudno Autorowi artykułu odmawiać słuszności w diagnozie sytuacji w Europie.Ale mam uwagę. Podział na partie prawicowe i inne zakłada, że wyborca nie kieruje się przesłanką zdolności do bycia odpowiedzialnym za państwo i naród, tylko, że tak powiem, temperaturą prawicowości. W Konfederacji jest ona wysoka, ale to jeszcze wcale nie oznacza, że Konfederacja zdałaby egzamin z rządzenia. Najlepszy przykład: stosunek do podatków. Idealistyczne w tej dziedzinie pomysły Konfederatów nie mają żadnego przełożenia na metodykę dojścia do pożądanego stanu. Prawicowy nie jest synonimem umiejętności osiągania założonych celów.Mam poza tym wrażenie, że Konfederacja jest po prostu prawicowym AntyPiSem i marzy, aby odsunąć PiS od władzy. Smutne jest, że w tym pragnieniu zgadza się z liberalno-lewicowo-lewackimi przeciwnikami partii Kaczyńskiego.
4 miesiące temu / Lemur
 
Zgadzam się z opinią przedmówcy, ten wybór uważam za oczywisty, bo kwestie obrony życia poczętego i rodziny przed atakami wrogiej propagandy są fundamentalne, i te fundamenty trzeba zabezpieczyć. Najważniejsze jest Boże błogosławieństwo dla Polski, a ono przyjdzie wraz z zatrzymaniem aborcji i obroną rodziny pojmowanej po Bożemu. Za Pana Korwina-Mikke trzeba się modlić o jego nawrócenie, daj Boże aby myślał i działał po katolicku!
4 miesiące temu / Ewcia
 
@Drug Ryszard Straszenie powrotem PO do władzy, to najgorsza antypolska działalność jaka może być. PO nie ma szans aby wrócić. Dlatego, że PO rządziło razem z PSL, a głosy PSL poszły w większości do PIS. Jedynym ratunkiem dla Polski jest wejście do Sejmu właśnie Konfederacji z wysokim % głosów. A żeby tak się stało, należy przestać straszyć Polaków PO,Wiosną, LGBT. Zamiast tego należy mówić prawdę że PiS chce nas sprzedać Żydom, jak bydło do pracy. Prawda, choć niewygodna dla elektoratu. Ostatnie wybory w Gdańsku pokazały jaki potencjał ma Konfederacja 12% dla Brauna, a zakładam że było znacznie więcej. Brak kandydata z PiS wyraźnie pokazał, że Żydom z PiS nie zależy na rozmontowaniu układu, ale na zwróceniu Niemcom Polski Zachodniej wraz z Wielkopolską i Śląskiem, na raszcie terenów w połączeniu z Małopolską Wschodnią, Białorusią i Litwą utworzą sobie Polin.
4 miesiące temu / Kamil
 
Przepraszam za parafrazę słów Pana Jezusa, ale wydaje mi się tu jak najbardziej na miejscu: "Po wyborach ich poznacie!"
4 miesiące temu / Republikanin
 
Dla Polaków i katolików wybór powinien być tylko jeden - wyselekcjonowani kandydaci z list wyłącznie Konfederacji.
4 miesiące temu / Spostrzegawczy
 
Wszystko pięknie ładnie, tylko co to za różnica, czy PO nas sprzeda Niemcom, czy PiS Żydom? Polacy mają więc tak na prawdę wybór taki: albo wraca "stare" z Tuskiem na czele, albo wraca jeszcze "starsze" tj. Polin z Morawieckim na fasadzie, albo spróbujemy coś zmienić. Trzeba głosować na Konfederację, mimo pewnych jej mankamentów. Choćby po to, by był w sejmie ktoś, kto głośno mówi prawdę. I po to, by przy odrobinie szczęścia PiS nie mógł rządzić samodzielnie, jak teraz. Z Panem Bogiem!
4 miesiące temu / @Druh Ryszard
 
Jak prawica? Większość tych włoskich i francuskich "prawicowych" partii to socjaliści. W Europie żeby być prawicą to trzeba mieć na ustach, w sercu i czynach zwłaszcza Trójcę Przenajświętszą. Nawet w Polsce jest z tym problem.
4 miesiące temu / Sługa
 
W Polsce jednak sytuacja jest inna, niż podane przykłady przez autora. Wybory majowe będą rodzajem "prawyborów" przed jesiennym starciem Koalicji Europejskiej ze Zjednoczoną Prawicą. Waga tych jesiennych wyborów jest niebagatelna, od nich będzie zależało czy powróci "stare" i rozpocznie "przywracanie" porządku w państwie. Już teraz zjednoczona opozycja podnosi głowę wskazując na sondaże. Sondaże mają jednak pewien wpływ na niewyrobionych wyborców, i mogą przesądzać o wyniku końcowym wyborów. Z kolei powrót do władzy libertynów - aferzystów znaczy tylko tyle, że powrócimy do łupienia Polaków i Polski przez zorganizowaną bandę rodzimych złodziei na spółkę z internacjonalistycznymi "banksterami". Konfederacja nie jest w stanie zatrzymać i uniemożliwić powrót do władzy zjednoczonym złodziejom - wynik wyborczy Konfederacji oscylujący koło progu - na to nie pozwoli. Więc Polacy mają perspektywę oczywistą, albo Zjednoczona Prawica albo wraca "stare" z Tuskiem na czele.
4 miesiące temu / Druh Ryszard
 
Uczulam, że "prawica/lewica" to nie tylko kwestie światopoglądowe, ale i gospodarcze - a w tych PiS jest totalnie lewicowy i socjalistyczny. Co nota bene Polakom odpowiada. Bo Polacy nienawidzą "komuchów", jednocześnie wzdychając za postrzeganymi zaletami dawnego ustroju i z radością przyjmując rozdawnictwo.
4 miesiące temu / buciek
 
Panie redaktorze dziekuje za artykuł. Chcialbym spytac Pana albo kogokolwiek z czytelnikow co czyni PiS partią prawicową? Ja za nic nie moge tego zrozumiec , ze media ktore bardzo cenie zalicza sie do nich oczywiscie PCH24.pl ciagle nazywają tą partie prawicową czy konserwatywną przez conmieszają ludziom w głowach. Z Panem Bogiem
4 miesiące temu / Lukasz Kujawa
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.