DZIŚ JEST:   16   LISTOPADA   2018 r.

NMP Ostrobramskiej
Św. Gertrudy Wielkiej
Św. Małgorzaty Szkockiej
 
 
 
 

Europarlament wspiera roszczenia LGBT. Na jego siedzibie zawiśnie tęczowa flaga

Europarlament wspiera roszczenia LGBT. Na jego siedzibie zawiśnie tęczowa flaga
Fot. By Alina Zienowicz Ala z [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5

Tęczowa flaga symbolizująca środowiska tak zwanych mniejszości seksualnych, ma po raz pierwszy zawisnąć w czwartek na maszcie Parlamentu Europejskiego. W ten sposób ma on uczcić „międzynarodowy dzień przeciw homofobii”.

 

Nieoficjalne informacje uzyskane przez Polską Agencję Prasową mówią, że urzędnicy europarlamentu zostali „zaproszeni” na spotkanie przed siedzibą tej jednej z najważniejszych instytucji UE. Otrzymają tam tęczowe chorągiewki i wyjątkową okazję do wspólnego sfotografowania się w geście poparcia dla LGBT.

 

„Choć tęczowy symbol pojawia się regularnie w oknach Parlamentu Europejskiego wywieszany przez jedną z grup politycznych, to podniesienie go na oficjalny maszt odbędzie się po raz pierwszy” – czytamy w informacji opublikowanej przez portal telewizji Polsat News.

 

Przeciwko takiej demonstracji zaprotestowała część deputowanych. W imieniu tej grupy europoseł Ryszard Legutko zwrócił się o wyjaśnienie całej sytuacji do przewodniczącego PE, Antonio Tajaniego.

„Międzynarodowy dzień LGBT nie ma żadnej podstawy prawnej i jest po prostu inicjatywą promującą jedną z organizacji lobbystycznych” – napisał europoseł PiS. Zapytał też, czy parlament w podobny sposób celebrowałby takie okazje jak dni muzeów, piwa czy studentów.

 

Pod hasłem homofobia kryją się nie ataki na ludzi o skłonnościach do osób tej samej płci, bo takich ataków właściwie nie ma. Pod hasłem homofobii kryje się odmowa zmiany prawa, a właściwie zmiany definicji małżeństwa, która funkcjonowała w świecie od czasów niepamiętnych – podkreślił prof. Legutko.

 

Jak zauważył, gdyby PE rzeczywiście chciał walczyć z przemocą – a nie, jak w tym przypadku opowiedzieć się po stronie rewolucji obyczajowej – to wsparłby na przykład chrześcijan prześladowanych w wielu krajach świata.

 

Szefowa dyplomacji Unii Europejskiej Federica Mogherini jest całkowicie innego zdania. – Wewnątrz i na zewnątrz UE osoby LGBTI są zbyt często celami przemocy i przestępstw z nienawiści. Wciąż często są obiektem dyskryminacji i maltretowania w związku ze swoją orientacją seksualną, identyfikacją płciową czy płciowymi cechami charakterystycznymi – oświadczyła.

 

 

Źródło: PolsatNews.pl

RoM

 

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw


DATA: 2018-07-17 17:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W PRLu i ZSRS każdy kto nie był komuchem był prześladowany. W ramach walki klas. Bo takie jest prawdziwe oblicze waszego komuszego lewactwa, w tym unijnego - prześladować każdego kto nie od was.
5 miesięcy temu / do ale kwik
 
Jakie lewactwo komusze? W PRLu i ZSRS geje byli prześladowani (akcja Hiacynt).
5 miesięcy temu / ala wilk
 
Kolejny dowód na to że cała ta ''władza unijna'' to zwykłe lewactwo komusze nic więcej
5 miesięcy temu / ZEUS
 
To nie jest demokracja. To dyktatura mniejszości.
5 miesięcy temu / hola
 
Jak widzę słowo roszczenia to...Swoja drogą ciekawe kiedy bezspadkowe mienie po sodomitach bedą dziedziczyć organizacje LGBT. No - skoro żydzi mogą...
5 miesięcy temu / lalala
 
Tęczowa flaga na siedzibie Parlamentu Europejskiego to CHYBA ZNAK rozpoznawczy większości tych co tam siedzą. Bo po co ta manifestacja. Ogłaszają całemu światu , że maja problem i chyba oczekują pomocy. Czyżby w Parlamencie nie mieli lekarza ? A jak ktoś jest chory to niech się leczy i nie >zaraża< - demoralizuje. A może przydałby się psychiatra ? Po co chwalić się czymś co jest NIENORMALNE.
5 miesięcy temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.