DZIŚ JEST:   16   LUTY   2019 r.

Św. Daniela i towarzyszy
św. Faustyna z Brescii
 
 
 
 

Europarlament wspiera roszczenia LGBT. Na jego siedzibie zawiśnie tęczowa flaga

Europarlament wspiera roszczenia LGBT. Na jego siedzibie zawiśnie tęczowa flaga
Fot. By Alina Zienowicz Ala z [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5

Tęczowa flaga symbolizująca środowiska tak zwanych mniejszości seksualnych, ma po raz pierwszy zawisnąć w czwartek na maszcie Parlamentu Europejskiego. W ten sposób ma on uczcić „międzynarodowy dzień przeciw homofobii”.

 

Nieoficjalne informacje uzyskane przez Polską Agencję Prasową mówią, że urzędnicy europarlamentu zostali „zaproszeni” na spotkanie przed siedzibą tej jednej z najważniejszych instytucji UE. Otrzymają tam tęczowe chorągiewki i wyjątkową okazję do wspólnego sfotografowania się w geście poparcia dla LGBT.

 

„Choć tęczowy symbol pojawia się regularnie w oknach Parlamentu Europejskiego wywieszany przez jedną z grup politycznych, to podniesienie go na oficjalny maszt odbędzie się po raz pierwszy” – czytamy w informacji opublikowanej przez portal telewizji Polsat News.

 

Przeciwko takiej demonstracji zaprotestowała część deputowanych. W imieniu tej grupy europoseł Ryszard Legutko zwrócił się o wyjaśnienie całej sytuacji do przewodniczącego PE, Antonio Tajaniego.

„Międzynarodowy dzień LGBT nie ma żadnej podstawy prawnej i jest po prostu inicjatywą promującą jedną z organizacji lobbystycznych” – napisał europoseł PiS. Zapytał też, czy parlament w podobny sposób celebrowałby takie okazje jak dni muzeów, piwa czy studentów.

 

Pod hasłem homofobia kryją się nie ataki na ludzi o skłonnościach do osób tej samej płci, bo takich ataków właściwie nie ma. Pod hasłem homofobii kryje się odmowa zmiany prawa, a właściwie zmiany definicji małżeństwa, która funkcjonowała w świecie od czasów niepamiętnych – podkreślił prof. Legutko.

 

Jak zauważył, gdyby PE rzeczywiście chciał walczyć z przemocą – a nie, jak w tym przypadku opowiedzieć się po stronie rewolucji obyczajowej – to wsparłby na przykład chrześcijan prześladowanych w wielu krajach świata.

 

Szefowa dyplomacji Unii Europejskiej Federica Mogherini jest całkowicie innego zdania. – Wewnątrz i na zewnątrz UE osoby LGBTI są zbyt często celami przemocy i przestępstw z nienawiści. Wciąż często są obiektem dyskryminacji i maltretowania w związku ze swoją orientacją seksualną, identyfikacją płciową czy płciowymi cechami charakterystycznymi – oświadczyła.

 

 

Źródło: PolsatNews.pl

RoM

 

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw


DATA: 2018-07-17 17:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W PRLu i ZSRS każdy kto nie był komuchem był prześladowany. W ramach walki klas. Bo takie jest prawdziwe oblicze waszego komuszego lewactwa, w tym unijnego - prześladować każdego kto nie od was.
8 miesięcy temu / do ale kwik
 
Jakie lewactwo komusze? W PRLu i ZSRS geje byli prześladowani (akcja Hiacynt).
8 miesięcy temu / ala wilk
 
Kolejny dowód na to że cała ta ''władza unijna'' to zwykłe lewactwo komusze nic więcej
8 miesięcy temu / ZEUS
 
To nie jest demokracja. To dyktatura mniejszości.
8 miesięcy temu / hola
 
Jak widzę słowo roszczenia to...Swoja drogą ciekawe kiedy bezspadkowe mienie po sodomitach bedą dziedziczyć organizacje LGBT. No - skoro żydzi mogą...
8 miesięcy temu / lalala
 
Tęczowa flaga na siedzibie Parlamentu Europejskiego to CHYBA ZNAK rozpoznawczy większości tych co tam siedzą. Bo po co ta manifestacja. Ogłaszają całemu światu , że maja problem i chyba oczekują pomocy. Czyżby w Parlamencie nie mieli lekarza ? A jak ktoś jest chory to niech się leczy i nie >zaraża< - demoralizuje. A może przydałby się psychiatra ? Po co chwalić się czymś co jest NIENORMALNE.
8 miesięcy temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.