DZIŚ JEST:   01   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
 
 
 
 

Europarlament: Festiwal oskarżeń i zapowiedź finansowych kar wobec Polski

Europarlament: Festiwal oskarżeń i zapowiedź finansowych kar wobec Polski
Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons - cc-by-sa-3.0 [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Deputowani reprezentujący w europarlamencie ugrupowania w Polsce opozycyjne wspólnie z socjalistami z zachodniej części kontynentu prześcigali się w wysuwaniu wobec naszego państwa absurdalnych oskarżeń w ramach „debaty o praworządności”. Zarzuty dotyczyły m.in. rzekomych prześladowań wobec „mniejszości seksualnych”.

 

 

Dyskusję na wysokim poziomie absurdu umieścił już pierwszy mówca, hiszpański socjalista Juan Fernando Lopez Aguilar. – Okupacja wymiaru sprawiedliwości i okupacja prokuratury. (…) Chodzi o istotne ograniczenie pluralizmu politycznego, o swobody polityczne, które w Polsce są zawężane. (…) Mieliśmy też groźby antysemickie w Polsce i strefy bez LGBT, ogłoszone przez różne władze lokalne w Polsce – opowiadał. – Chcemy, by Polska wróciła do wartości, do których należy. UE nie jest obcym mocarstwem ani statkiem pozaziemskim – dodał.

 

W tyle nie chciał pozostać Marc Angel z Luksemburga. Oznajmił on, że w naszym kraju miały miejsce… masowe aresztowania aktywistów homoseksualnych.

 

Komisarz Unii Europejskiej Vera Jourova awizowała podjęcie przez władze „wspólnoty” następnych kroków w ramach procedury związanej z rzekomym naruszaniem prawa przez polskie władze w związku z reformami sądownictwa. – Cieszę się, że prezydencja niemiecka umieściła w swoim porządku obrad punkt dotyczący praworządności w Polsce – zaznaczyła.

 

Dalej Jourova skupiła się na roszczeniach środowisk LGBT. – Komisja otrzymała wiele listów w sprawie języka nienawiści i dyskryminacji wykorzystywanych w Polsce. Jesteśmy w pełni świadomi, że ponad 100 regionów i gmin przyjęło karty, oświadczenia i uchwały, z których kilka ma na celu odmowę praw podstawowych osobom ze społeczności LGBT. Chce podkreślić – równe prawa dla wszystkich – nawoływała.

 

Evelyn Regner z Niemiec oskarżyła gabinet Mateusza Morawieckiego o „napędzanie nienawiści” oraz „wykluczenie mniejszości seksualnych”. Ujawniła też, do czego zmierza seria debat poświęconych Polsce. – Musimy w przyszłych ramach finansowych przewidzieć połączenie praworządności ze środkami finansowymi. Tylko w ten sposób zmienimy sytuację – diagnozowała.

 

W podobnym tonie przemawiał Andrzej Halicki z Koalicji Obywatelskiej. Zdecydowanie poparł on przyjęcie raportu potępiającego polskie władze. – To akt oskarżenia władzy, która stawia siebie ponad prawem, konstytucją i szykanuje tych, którzy myślą inaczej. Usłyszymy tu krzyki i zaklęcia, że to ideologia, że to intencja. Nie! Ten raport to zbiór faktów i opisu zdarzeń – twierdził.

 

Nie ma zgody na to, by władza dyskryminowała kogokolwiek. W żadnym państwie europejskim. Jeżeli tak jest, to musimy mówić w tej izbie, że nie ma na to zgody. Nie ma zgody na to, by władza upartyjniała sądy i sama chciała być sądami, w imię własnych interesów. Nie ma zgody na to, by zagrażać niezależności mediów, tylko dlatego, że czyjaś opinia się władzy nie podoba. Nie ma też zgody na mowę nienawiści. Jeżeli płyną słowa nienawiści z usta polityków najwyższego szczebla, to trzeba reagować. Dlatego nie spoczniemy w Polsce. To zadanie naszego społeczeństwa. Ale ja chciałem powiedzieć, w imieniu całej grupy EPP, że ten raport musimy przyjąć, bo on jest niestety prawdziwy – apelował.

 

Obraz sytuacji próbował sprowadzić do bardziej rzeczywistego wymiaru europoseł Patryk Jaki. – Nie ma stref anty-LGBT w Polsce. Lewicowy aktywiści zrobili taki żart, zrobili zdjęcia, wysłali państwu i państwo w to uwierzyliście. Proszę byśmy dyskutowali poważnie – wyjaśniał.

 

W państwa interpretacji praworządność w Polsce naruszana jest po pierwsze przez przyjęcie ustawy antyterrorystycznej, mimo że wiecie, że są podobne ustawy w innych państwach. Ponadto nominacja sędziów w podobny sposób jak w Hiszpanii. Czy wiecie, że mianujemy KRS w Sejmie, tak jak w Hiszpanii? I w Hiszpanii wszystko jest ok, a w Polsce nie. To narusza praworządność? W państwa definicji nawet istnienie jednej stacji telewizyjnej konserwatywnej, to naruszenie praworządności – diagnozował.

 

Debata na temat aborcji, nawet nie zatwierdzenie żadnego aktu prawnego, sama debata o aborcji to jest naruszenie praworządności. Przyjęcie środków prawnych w celu ochrony dobrego imienia Polski to jest fundamentalne prawo każdego kraju i państwo twierdzą, że to naruszenie praworządności? – pytał retorycznie Jaki.

 

Zakaz działalności politycznej sędziów to rzecz fundamentalna dla niezależności sędziów. I mamy to zapisane w konstytucji. I państwa zdaniem jest to niezgodne z wymogiem praworządności. I na koniec przyjęcie regionalnych przepisów prorodzinnych. W państwa interpretacji, obrona rodzin i przepisów prorodzinnych jest naruszeniem praworządności. W waszej interpretacji cokolwiek, co nie jest lewicowe, jest naruszeniem praworządności. Zadajcie sobie pytanie, czy w ogóle rozumiecie na czym polega praworządność i demokracja. (…) W przeszłości komuniści posługiwali się takim językiem. Komuniści nazywali cenzurę „zasadą wolności”. Dzisiaj nazywacie lewackich bandytów, którzy biją człowieka, który broni swojej rodziny i to nazywacie atakiem na tolerancję. Nie jestem zdziwiony, że nowy pomnik w Niemczech Lenina – tyrana, mordercy- wam nie przeszkadza. Ale to, że my bronimy wartości rodzinnych w Polsce, to wam przeszkadza. Hańba i wstyd! – spuentował polski europarlamentarzysta.

 

Skrajnie przeciwny, oskarżycielski ton zabrzmiał na sali ponownie dzięki Sylwii Spurek. – Przepraszam naszych przyjaciół i przyjaciółki LGBT+. Przepraszam, że PE, KE i Rada nie potrafią bronić waszych praw. Nie tworzymy wspólnoty, w której każdy i każda czuje się bezpiecznie, bez względu na płeć czy orientację seksualną. Polska od lat nie respektuje praw człowieka osób LGBT+. Brak związków partnerskich. Nawet nie mówiąc o równości małżeńskiej. Brak nowoczesnego prawa uzgodnienia płci. Brak edukacji antydyskryminacyjnej. Osoby LGBT+ nie są chronione przed mową nienawiści i przestępstw z nienawiści. Teraz doszły do tego nienawiść do osób LGBT ze strony rządu, brutalność policji i strefy wolne od LGBT – wyliczała.

 

– Gdzie jest Komisja Europejska? Jak długo będzie monitorować, apelować i zalecać? Gdzie jest mechanizm łączący praworządność z funduszami unijnymi. Kiedy rządy w Polsce i na Węgrzech przestaną czuć się bezkarne? Co się jeszcze musi wydarzyć, bo komisja zaczęła skutecznie działać? – nawoływała Spurek.

 

W dalszej części dyskusji komisarz Jourova nie pozostawiła wątpliwości co do zamiarów eurokratów wobec Polski.

 

– Widzimy, że musimy stosować wszystkie nasze dostępne rozwiązania, by odnowić znaczenie takich wartości jak praworządność, prawa podstawowe w Unii Europejskiej. To są wartości, na których opiera się Unii Europejska – stwierdziła.

 

– Chcę wygrać te sprawy. Nie stać nas na przegraną w sprawach dotyczących praworządności. Są one zbyt ważne. Musimy też pracować nad wiarygodnością Unii Europejskiej. (…) Widzimy, że mamy do czynienia z brakiem wyobraźni twórców Traktatu Lizbońskiego w sprawie art. 7. (…) Nie tylko Polska wspiera Węgry, a Węgry Polskę. Także inne państwa wspierają te państwa, w których dostrzegamy jasne przypadki pogwałcenia podstawowych zasad praworządności. Musimy stosować dalsze działania. Uzyskać więcej kompetencji – kontynuowała.

 

 

– Jeżeli ktoś nie rozumie wartości, to na ogół można do niego przemówić językiem pieniędzy. Wykorzystujmy ten instrument, bo go potrzebujemy – podsumowała komisarz.

 

 

Źródło: wPolityce.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2020-09-14 20:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

TAK CZY SIAK NARRACJA OWEJ BRUKSELI SPRZYJA PISOWSKIEJ WLADZY / kto wie czy tego nie uzgadniaja tajnie/PIS niby atakowany ma tlumaczenie przed wyborcami ze nic nie robi nic nie moze i jest bez zmian po staremu a nawet lepiej bo wprowadza tylnymi drzwiami to co masoneria chce i ma poparcie kosciola katolikow cigle oczekujacych spelnienia zlotych ptriotycznych bozych zapewnien i owi masoni sa juz w blogiej euforii obalenia BOGA w Polsce / napawaja sie bezkarnymi strasznymi profanacjami na tej ziemi slowianskiej i milczeniem Polakow /
15 dni temu / zbigniew
 
@Ewa @DNA A Kto to powiedział: OD UNII LUBELSKIEJ DO UNII EUROPEJSKIEJ?
16 dni temu / Ryś
 
UE spadkobiercą systemów totalitarnych opartych na kłamstwie.
16 dni temu / DNA
 
"Cieszę się, że prezydencja niemiecka umieściła w swoim porządku obrad punkt dotyczący praworządności w Polsce" Toż to zgroza, nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Ludzie, w których płynie krew ludzi, którzy mordowali naszych dziadów i zrabowali, zniszczyli naszą Ojczyznę, w dodatku - nie chcą nam płacić reparacji bo niby bierut sie miał ich zrzec mają nas teraz czegokolwiek uczyć??? Ludzie, ocknijcie się, przejrzyjcie na oczy! Toż to zgroza!
16 dni temu / Ewa
 
Jak czytam o dewiantach i Hiszpanii, to przypominam sobie takich starych dziadków 70+, których spotkałem tam poklepujących się publicznie po sempiternach i ślących sobie całusy w hotelowej stołówce jednej z dużej sieci hotelowych. Co się zobaczyło, tego się nie od-zobaczy. Jedni politycy mają obsesje na punkcie genitaliów a inni - to już chyba z racji starczego wieku - kotów i norek. Dlaczego nie zasługujemy, by żyć w normalnym kraju?
16 dni temu / M
 
Komu jest przydatna ta instytucja, tym którzy tam siedzą za godne wynagrodzenie z naszych podatków? Dla podkreślenia i zasadności swojego tam stanowiska ......to robią? Przecież do tego zachowania nie potrzebny nawet dyplom szkoły średniej?
17 dni temu / Igor
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.