DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Europa zmienia podejście do imigrantów? Świadczą o tym słowa fińskiego ministra oraz tekst „FAZ”

Europa zmienia podejście do imigrantów? Świadczą o tym słowa fińskiego ministra oraz tekst „FAZ”
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.Lukasz Dejnarowicz/FORUM
#IMIGRANCI    #UCHODŹCY    #PRZYBYSZE    #OBCOKRAJOWCY    #KRAJE ARABSKIE    #ISLAM    #DŻIHAD    #ISLAMIŚCI    #ZAMACH    #TERRORYZM    #FINLANDIA    #KAI MYKKANEN    #NIEMCY    #FAZ

„Frankfurter Allgemeine Zeitung” opisuje zmowę milczenia panującą wokół tematu zagrożeń wynikających z masowego napływu imigrantów do Niemiec. Niebezpieczne jest zarówno przemilczanie problemu jak i podsycanie negatywnych uprzedzeń – uważa publicysta dziennika. Tymczasem fiński minister spraw wewnętrznych stwierdził, że przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker nie potraktował zagadnienia imigrantów z wystarczającą powagą.


Kai Mykkanen ostatnio gościł w Grecji i we Włoszech. Odwiedził centra dla uchodźców rozmieszczone na południu Europy. Po tej wizycie cytowany przez fińską agencję informacyjną STT minister uznał za niezwykle istotne potraktowanie migracji jako jednego z trzech najważniejszych zadań, jakie staną przed nowym przewodniczącym KE.


Fiński polityk uważa ponadto, że państwa UE powinny stworzyć ośrodki zajmujące się kwestiami uchodźców na granicach wspólnoty, a także wypracować model rozmieszczania przybyszów, którzy otrzymali pozytywną decyzję azylową. To jednak nie wszystko. Mykkanen chce bowiem także negocjacji umów z ojczyznami imigrantów w sprawie ich odsyłania.


W ocenie szefa fińskiego MSW Komisja Europejska nie zdąży przygotować nowych rozwiązań prawnych dotyczących migracji w trakcie fińskiej prezydencji w Radzie UE. Owa prezydencja rozpocznie się po nowych eurowyborach. Wtedy też poznamy nowy skład KE. Mimo tego Mykkanen uważa, że jego kraj może odegrać ważną rolę w tej sprawie.


Odmienne stanowisko, niż wynikałoby to z politycznej poprawności, prezentuje także czwartkowe wydanie „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Zdaniem Jaspera von Altenbockuma, w sprawie zagrożeń wynikających z masowego napływu imigrantów do Niemiec panuje zmowa milczenia. Publicysta zwraca uwagę na trzech Irakijczyków, zatrzymanych niedawno pod zarzutem planowania zamachu terrorystycznego. Przybyli oni Niemiec jako uchodźcy jesienią roku 2015.


Sprawa aresztowanych obcokrajowców potwierdza uprzedzenia dotyczące imigrantów, którzy przybyli do Europy i uzyskali status uchodźców, chcąc przy tym pozabijać niewiernych – zauważa von Altenbockum odnotowując, że Niemcy chcą pomagać uchodźcom, chociaż prawnie nie są do tego zobowiązani i mogliby odsyłać przybyszów do bezpiecznych państw.


Publicysta chwali przyjmowanie uchodźców, ale zauważa, że podczas pomagania nie można zapominać o bezpieczeństwie. Rozwiązaniem problemu nie jest ani uleganie złudzeniu, że problem rozwiąże podsycanie uprzedzeń, ani też milczenie o zagrożeniach – twierdzi Jasper von Altenbockum. Tymczasem w trakcie największej eskalacji kryzysu migracyjnego w latach 2005-2016 szefowie służb, którzy zwracali uwagę na tę kwestię, byli karceni przez władze.

 


Źródło: interia.pl / tvp.info
MWł

 

 


DATA: 2019-01-31 15:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niemieckie cwaniaki przyjęli a chcą odsyłać do bezpiecznych państw tzn oni sa niebezpieczni?
10 miesięcy temu / Suweren
 
Pomoc may tylko znaczenie w kraju pochodzenia. Zamiast bomb i okupacji, niesc nauke dobrego wychowania oraz rozwoj pracy dla wlasnego narodu.
10 miesięcy temu / Bartek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.