DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Europa Środkowa i Wschodnia przeciw legalizacji homozwiązków. Znamy najnowsze badania

Europa Środkowa i Wschodnia przeciw legalizacji homozwiązków. Znamy najnowsze badania
FOT. BARTLOMIEJ KUDOWICZ / FORUM

Badania prestiżowego Pew Research Center wyraźne pokazują, że zdecydowana większość młodych ludzi z krajów Środkowej i Wschodniej Europy opowiada się przeciwko uznaniu za małżeństwo tzw. „związków jednopłciowych”. Badania przeprowadzono we wszystkich krajach Europy.

 

Badania przeprowadzone w latach 2015 – 2017 wyraźnie wskazują, że młodzi ludzie z Wschodniej i Środkowej Europy są przeciwni uznaniu związków „gejów i lesbijek” za legalne małżeństwa. Ankiety przeprowadzono w 34 krajach na grupach osób w przedziale wiekowym 18-34 i stanowiły część badania pt. „Różnice pomiędzy Wschodnią a Zachodnią Europą w kwestach religii, nastawienia do mniejszości oraz kluczowych problemów społecznych.”

 

Jak wynika z opublikowanych w zeszłym miesiącu badań, różnice pomiędzy dwoma częściami Europy najwyraźniej widać w odniesieniu do propozycji legalizacji tzw. związków jednopłciowych. W Polsce 50 proc. młodych ludzi opowiada się przeciwko legalizacji homomałżeństw. W Niemczech i Czechach ta liczba wynosi odpowiednio: 15 i 18 proc. U naszych wschodnich sąsiadów kwestia ta wygląda zdecydowanie inaczej. W Rosji aż 86 proc. opowiada się przeciwko legalizacji dewiacji, na Ukrainie ta liczba wynosi  82 proc., na Litwie – 74, a na Białorusi – 75 proc. Młodzi Słowacy są przeciwni w 42 proc.

 

Krajami, gdzie społeczeństwo najsilniej opowiada się przeciwko legalizacji homozwiązków jest Gruzja i Armenia. Tamtejszy odsetek wynosi odpowiednio: 94 i 96 proc.

 

Wyniki drastycznie różnią się od tych prezentowanych w społeczeństwach Europy Zachodniej. Odsetek osób przeciwnych homomałżeństwom waha się pomiędzy 5 (Szwecja) a 20 proc. (Irlandia). Bardzo ciekawie wygląda sytuacja w krajach uważanych za posiadające „katolickie” korzenie. W Hiszpanii jest to jedynie 7 proc., natomiast w Portugalii – 13 proc.

 

Źródło: pewforum.org

PR        


DATA: 2018-11-26 15:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przerażające. Tylko 50% młodych jest temu przeciwnych, a u naszych sąsiadów (wschód) wyniki są o wiele lepsze...
6 miesięcy temu / Tomasz Primke
 
Zachód juz mało co ma z chrześcijaństwem wspólnego tam pełna wolność robota co chceta,u nas z kolei jak mówią ci oświeceni z zachodu pełny faszyzm, ale z przykrością trzeba tez powiedzieć ze coraz większa liczba młodych tez ciągnie na zachód bo trzeba być na topie i trendy a nie zaściankiem Europy.
6 miesięcy temu / Kazimierz
 
Tylko 50%? To aż tak źle w Polsce!!! Wiadć, że jedziemy już po równi pochyłej w dół.
6 miesięcy temu / Niktoś
 
Aj, waj... w Środku i na Wschodzie sami faszyści...
6 miesięcy temu / ma
 
Zachodzi następująca zależność: im więcej "demokracji" i "wolności" w XX w. po wojnie, tym większe zepsucie dzisiaj. "Siła, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro"- tj. poprzez hermetyczność komunizmu społeczeństwa były odizolowane od dewiacji. Jednak wynik Polski nie jest tak na prawdę dobry. Obawiam się, że gdyby doszło do referendum krajowego w tejże sprawie, wynik byłby zatrważający - po rozmowach z wielu osobami widzę, jak wiele ludzkich sumień jest już w tej kwestii wypaczonych.
6 miesięcy temu / młoda
 
Nie pochwalam takiego postępowania ale w Armenii gdy chłopaki dowiedzą się, że kolega jest 'ciepły' delikatnie mówiąc dostaje nazwijmy to lanie.
6 miesięcy temu / zzz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64391"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.