DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Europa podzielona jak nigdy. Jak będzie wyglądał nowy parlament europejski?

Europa podzielona jak nigdy. Jak będzie wyglądał nowy parlament europejski?
fot. europa.eu.pl

Eurosceptyczny wschód i socjalistyczno-postępowy zachód – taki obraz Europy wydaje się kształtować ze wstępnych sondaży wyborów do Parlamentu Europejskiego, jakie zakończyły się w niedzielny wieczór w krajach członkowskich UE.

 

Ze swoich praw wyborczych jako pierwsi mogli skorzystać mieszkańcy Holandii i Wielkiej Brytanii, gdzie głosowanie odbyło się już w czwartek, dzień później do urn poszli Irlandczycy, a w sobotę Łotysze, Maltańczycy i Słowacy.

 

Z kolei w Czechach głosowanie rozpoczęło się w piątek, a zakończyło się w sobotę o godz. 14. W pozostałych krajach wyborcy poszli do urn w niedzielę.

 

W Grecji zwyciężyło opozycyjne ugrupowanie konserwatywne Nowa Demokracja (35 proc. głosów). Na kolejnych miejscach znalazły się: Syriza (partia premiera Aleksisa Tsiprasa) – 27 proc., socjalistyczny Kinal – 8 proc., prawicowy Złoty Świt – 6 proc. i Komunistyczna Partia Grecji – 5 proc.

 

We Francji, według badań exit poll najwyższy wynik z wyborach osiągnęło Zjednoczenie Narodowe Marine le Pen – 24. proc. głosów. Drugie miejsce zajęła partia Emmanuela Macrona En Marche! – 23 proc.

 

Na Węgrzech najwyższy wynik uzyskała partia Victora Orbana Fidesz – 56 proc. głosów znacznie wyprzedzając socjalistów i lewicową Koalicję Demokratyczną, które - według badania - zdobyły po 10 proc. głosów.

 

W Hiszpanii wygrała Socjalistyczna Partia Robotnicza zdobywając 30,3 proc. głosów. Drugie miejsce zdobyła centroprawicowa Partia Ludowa (PP) – 19,5 proc., a trzecie liberalni Ciudadanos – 14,2 proc.

 

Według badania exit poll w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Wielkiej Brytanii zwyciężyła eurosceptyczna Europa Wolności i Demokracji Bezpośredniej Nigela Farage’a. Jego partia - według wyników exit poll - uzyskała 24 proc. głosów. Drugie miejsce zajęli Liberalni Demokraci z wynikiem 15 proc.

 

Źródło: interia.pl / rp.pl / Onet / gazeta.pl / Twitter

TK


DATA: 2019-05-26 21:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wielka Brytania nie jest przypadkiem najbardziej na zachód wysuniętym krajem, to by burzyło narrację całego artykułu. Le Pen jak na standardy "Europy" to też skrajna prawica. A kraj raczej zachodni.
5 miesięcy temu / Nick
 
Uniosceptycy są zbyt słabi, by powstrzymać zrobienie z Europy drugich Chin, przy czym moga tutaj o chińskim totalitaryzmie. Przed rewolucją oraz mesjanistycznym imperializmem USA nie ma już dokąd uciec.
5 miesięcy temu / aaa
 
Czy ta "postępowa" socjalistyczna zachodnia część postępując do przepaści pociągnie z sobą tą "niepostępową" wschodnią cześć Europy?
5 miesięcy temu / czloax
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.