DZIŚ JEST:   28   MARCA   2020 r.

Św. Guntrama, króla
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Eurokrata Schulz żali się na Polskę: dajemy wam miliardy, a wy nas zostawiliście na lodzie

Eurokrata Schulz żali się na Polskę: dajemy wam miliardy, a wy nas zostawiliście na lodzie
fot. REUTERS/Fabrizio Bensch/FORUM

W wywiadzie dla dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung” przewodniczący Parlamentu Europejskiego zarzucił krajom Europy Środkowo-Wschodniej, że podczas kryzysu uchodźczego zostawiły ponoszące największe ciężary kryzysu Niemcy „na lodzie”.


– Niemiecki rząd nie wymachiwał moralną maczugą, lecz uznał problem. Niemcy są największym krajem Unii Europejskiej i muszą w związku z tym ponosić największe ciężary – powiedział szef PE dziennikarzom „FAZ”. – Inne państwa pozostawiły jednak (Niemcy) na lodzie – zauważył polityk niemieckiej SPD.

 

„Ogromne koszty” ponoszone przez Niemcy w ramach pomocy udzielanej krajom, które teraz odmawiają przyjęcia uchodźców powodują, że zdaniem Schulza RFN ma prawo powiedzieć: „w takim razie musimy porozmawiać o polityce europejskiej i podziale obciążeń”.

 

17 mld euro, które Polska dostaje netto co roku z budżetu UE „są współfinansowane przez ciężko pracujących ludzi w Niemczech” – zauważył niemiecki polityk.

 

Eurokrata przypomniał, że kiedy kraje należące do UE czuły się zagrożone przez Rosję, otrzymały militarną pomoc, a także „praktyczną solidarność” – sankcje skierowane przeciwko Moskwie. Gdy jednak „przychodzą uchodźcy, te same kraje, które jeszcze wczoraj domagały się – z powodzeniem – solidarności, mówią teraz, że nie są gotowe, by cokolwiek uczynić” – wypominał Schulz.

 

  

Źródło: rp.pl

luk
 


DATA: 2016-09-16 08:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Schultz, tzw. uchodźcy zostali ZAPROSZENI przez niemiecki rząd więc to są wasi goście. Teraz gdy goście okazują się być trudni w obejściu to wymyślasz pan sobie: oddajmy trochę gości (najlepiej tych najbardziej prymitywnych) naszym europejskim partnerom. Ale ani goście ani też partnerzy tego nie chcą. Czy zmusisz pan tych gości do wyjazdu z Niemiec, a partnerom europejskim każesz pan zrobić dla nich strzeżone rezerwaty, bo przecież będą wracali? Rozumiemy, że jako praktyczny Niemiec wybrałeś pan Polskę przecież tu są jeszcze w niezłym stanie takie rezerwaty solidnie zbudowane własnie prze Niemców. Ale czy to na pewno jest solidarność?
ponad 3 lata temu / and33
 
Der Störmer: "No i nie będzie miliardów :-D" ... ---> Wszystkie otrzymane dotacje UE to 3 % PKB - T. Cukiernik, 10 lat w Unii. Bilans członkostwa cz. 2 _____ https://www.youtube.com/watch?v=lWxL-iecthA
ponad 3 lata temu / Tiberias
 
Akurat zalegalizowanie praw LGBT to przykład dewastacji moralności i kultury europejskiej, krzywdzącej Europejczyków nie mniej niż zalew muzułmanów.
ponad 3 lata temu / do Stan Bono
 
Tu nie chodzi o brak solidarności!!!! Chętnie byśmy pomogli gdyby to nie było NIEBEZPIECZNE DLA KULTURY EUROPEJSKIEJ!!! Jest jednak realne już zagrożenie o utratę naszych europejskich osiągnięć moralnych (równouprawnienie kobiet, zalegalizowanie praw LGBT....)wiele innych! Niemcy prowadzą beztroską politykę tracenia naszych praw do których dochodziły pokolenia naszych przodków!!! Nie mogą więc mówić że robią donrze bo pomagają!!! Taka pomoc która krzywdzi nas EUROPEJCZYKÓW na naszym kontynencie to po prostu ZDRADA!!! NIEMCY... OCKNIJCIE SIĘ Z WASZEJ CHOREJ DEMAGOGI i przeproście swoich obywateli za wszystkie krzywdy których doznali przez wasze ZŁE DECYZJE!!! Tych którzy zginęli w zamachach.... JUŻ NIE WSKRZESICIE!!!!
ponad 3 lata temu / Stan Bono
 
Schulz będzie płakać? Płakaj Schulz, płakaj!
ponad 3 lata temu / szczurek
 
Szkoda ze nie wspomniał iż jedynie Niemcy zarabiają tak na prawdę na UE. Dostają spowroten tak na prawdę ileś więcej niż dają sami.
ponad 3 lata temu / bilas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.