DZIŚ JEST:   18   SIERPNIA   2018 r.

Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Polak mały, Ty może czytaj uważniej, zanim zaczniesz szkalować
3 miesiące temu / do @Polak mały
 
Nie "przetrwał" tylko "przerwał" i nie budynek tylko cesarz... "Oto bowiem w starożytnym budynku z czasów cesarza Konstantyna Wielkiego ? który przerwał prześladowania chrześcijan dokonywane przez aparat Cesarstwa Rzymskiego..."
3 miesiące temu / Alex
 
w Trewirze odbyła się wg mnie satanistyczna uroczystość; 300 lat reformacji, 200 lat rocznica ur. Marx'a, 70 rocznica powstania Państwa Izrael....za dużo rocznic.
3 miesiące temu / 4 maja 2018
 
Zgadzam się z przesłaniem artykułu, ale nawet przy najbardziej słusznym przesłaniu trzeba uważać na sens tego co się pisze. Autor napisał, że bazylika Konstantyna to starożytny budynek, który przetrwał prześladowania aparatu Cesarstwa Rzymskiego. Problem w tym, że od czasów Konstantyna, a nawet nieco wcześniej nie było nie było w cesarstwie prześladowań chrześcijaństwa-jeżeli nie liczyć faktu, że sobory w Nicei i Chalcedonie odbywały się "w asyście" gwardii cesarskiej.B bazylika w Trewirze na szczęście rzymskich prześladowań przetrwać nie musiała. Na swoim portalu można pisać co się chce, ale w dyskusji publicznej takie błędy kompromitują.
3 miesiące temu / Polak mały
 
Do Autora tego tekstu: Nie przesadzajmy. tem obiekt protestancki to nie jest żadna świątynia. Ma w sobie tyle sacrum co każda świetlica czy sala zebrań.
3 miesiące temu / lane
 
Marks uczczony, pora na Adolfa Hitlera. Poglądy i metody mieli przecież identyczne.
3 miesiące temu / PM
 
"Socjalizm Tak!, wypaczenia Nie!" - "łańcuch", na którym wodzi się Głupców. Karol Marx jest kacerzem, czemu więc protestanci mieliby się sprzeciwiać? Dołączyła do tej "świty nieubłaganego postępu" jeszcze jedna "zaraza" - nowa ewangelizacja posoborowego "kościoła", której udało się spacyfikować Kościół katolicki od środka.
3 miesiące temu / agricola
 
Dla tych którzy do tej pory spali, a teraz się dziwią: 1.)sierpień 2016 - Mini-szczyt UE na pokładzie lotniskowca "Garibaldi", wyspa Ventotene, Kanclerz Angela Merkel, prezydent Francji Francois Hollande i premier Włoch Matteo Renzi osobiście w hołdzie składają kwiaty na grobie Altiero Spinellemu, twórcy Manifestu Komunistycznego z Ventotene. 2)Zagadka:jaki napis widnieje nad wejściem do głównego budynku parlamentu europejskiego? - Odpowiedź: Altiero Spinelli 3) marzec 2017 - Szef KE Jean-Claude Juncker zaprezentował europosłom "białą księgę UE". W tym oficjalnym dokumencie odwołano się do ideowej podstawy UE, a jest nią jak się okazało Manifest Komunistyczny z Ventotene Altiero Spinellego. To co widzicie dzisiaj, to tylko logiczna kontynuacja budowania nowego Euro Sojuza Komunistycznego.
3 miesiące temu / PM
 
Ciekawy wpis z Tweetera W ramach walki z totalitaryzmami i antysemityzmem- wielbią twórcę totalitaryzmu i antysemitę. W imię wolności- wielbią filozofa, który nią gardził. A potem walczą o prawa biednych- idąc na kolację za tysiące ?. Można ich nie lubić. Ale eurokraci z Brukseli są naprawdę zabawni ? Dawid Wildstein (@DawidWildstein) 6 maja 2018
3 miesiące temu / PM
 
Historia zatoczyła koło.Tak jak kiedyś upadły Babilonia,Grecja,Egipt i,w gruncie rzeczy niedawno,Cesarstwo Rzymskie,tak na naszych oczach upada obecny świat.Niestety w 1917 roku hierarchowie zlekceważyli prośbę NMP i teraz my zbieramy to,co oni swym zaniechaniem posiali.Ten eurokrata jest tego wymownym znakiem.Jeszcze do niedawna można było sądzić,że to na skutek choroby filipińskiej,ale dziś już wiadomo na pewno,że to jednak bardzo świadome działania.
3 miesiące temu / na naszych oczach
 
A więc Niemcy dogorywają religijnie. Szkoda. Dzieło Lutra potęguje się.
3 miesiące temu / ks. emeryt
 
?Ateizm i negacja osoby ludzkiej, jej wolności i jej praw znajduje się w centrum koncepcji marksistowskiej." Kongr. Nauki Wiary "Instrukcja o niektórych aspektach teologii wyzwolenia." z 1984 r. - No to wiemy, co lansuje Unia. Benedykt XVI pewno dostajw wstrząsu!
3 miesiące temu / sacerdos
 
Jeśli religia (oczywiście przede wszystkim chrześcijańska) była opium dla mas, to dziś jest nim ateizm, szerzony dla mydlenia oczu przez jego duchowych spadkobierców.
3 miesiące temu / Eulalia
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.