DZIŚ JEST:   18   LISTOPADA   2018 r.

XXIII Niedziela zwykła
Bł. Karoliny Kózkówny
Św. Odona, opat
 
 
 
 

Eurokrata, Karol Marks i starożytna Bazylika. To zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów!

Eurokrata, Karol Marks i starożytna Bazylika. To zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów!
FOT.REUTERS/Wolfgang Rattay/FORUM

Współczesny świat doszedł w swoim szalonym ideologicznym marszu ku samozagładzie do punktu, w którym nie tylko grupki radykalnej lewicy, ale i politycy głównego nurtu świętują urodziny Karola Marksa – twórcy systemu filozoficznego, na którym oparto zbrodnicze reżimy komunistyczne. Zdjęcie wykonane 4 maja w Bazylice Konstantyna w Trewirze pokazuje jednak więcej niż postępy li tylko marksistowskiej utopii.

 

Oto bowiem w starożytnym budynku z czasów cesarza Konstantyna Wielkiego – który przerwał prześladowania chrześcijan dokonywane przez aparat Cesarstwa Rzymskiego – odbyła się uroczystość z okazji 200. urodzin Karola Marksa, twórcy antychrześcijańskiej ideologii. Sam Marks, piszący w młodości wiersze o charakterze satanistycznym, jako dojrzały człowiek twierdził, że religia stanowi opium dla mas.

 

Wyjątkowa budowla, jaką jest znajdująca się w Trewirze Bazylika Konstantyna, została jednak skrzywdzona znacznie wcześniej, zanim w jej murach urządzono hucpę ku czci twórcy marksizmu. Od XIX wieku służy bowiem do protestanckich celebracji.

 

4 maja do Bazyliki Konstantyna przybył między innymi Jean-Claude Juncker. To niezwykle wymowne, gdyż pełniona przez niego funkcja przewodniczącego Komisji Europejskiej nie istniałaby w takim kształcie, gdyby nie ideologia marksistowska. Jej twórca bowiem nie tylko nienawidził religii, ale i podważał sens istnienia ojczyzn. To właśnie komunistyczny internacjonalizm stoi za głęboką ponad granicę ekonomicznej opłacalności integracją europejską, której celem jest stopniowe umniejszanie kompetencji państw narodowych i przekazanie ich strukturom unijnym.

 

Jean-Claude Juncker uznawany jest za federalistę, czyli zwolennika zwiększania władzy UE kosztem krajów członkowskich. Poza tym – czy ktoś słyszał, by polityk powiązany z luksemburską Chrześcijańsko-Społeczną Partią Ludową walczył z unijnym rozrostem biurokracji albo legalizacją homozwiązków w kolejnych krajach Unii Europejskiej? Warto zauważyć, że polityk pełnił funkcję premiera swojego kraju w latach 1995-2013. Tymczasem w roku 2004 zalegalizowano tam tzw. związki partnerskie osób tej samej płci.

 

Eurokrata w swoim przemówieniu wygłoszonym znad protestanckiego „ołtarza” w Bazylice Konstantyna i zarazem spod krzyża stwierdził, że Karol Marks nie ponosi odpowiedzialności za zbrodnie dokonane przez marksistów. Co więcej, przemyślenia filozofa miały zostać.... źle zrozumiane. Brzmi to jak powtarzana przez wielu lewicowców teza, zgodnie z którą w ZSRR, Bloku Wschodnim, komunistycznych Chinach czy innych krajach, gdzie wprowadzenie w życie marksizmu spowodowało krwawe represje i skrajną biedę, nie funkcjonował „prawdziwy socjalizm”, a jego wypaczenie. W myśl takich poglądów wystarczy wprowadzić „prawdziwy marksizm”, by ludzkość cieszyła się bezpieczeństwem i dostatkiem. Jednak tak naprawdę każda kolejna próba wprowadzenia „prawdziwej” wersji ideologii kończy się... tym samym!

  

FOT.REUTERS/Wolfgang Rattay/FORUM

 

Fotografia wykonana w starożytnej Bazylice Konstantyna, która w średniowieczu należała do katolickiego arcybiskupa Trewiru, a dziś służy heretykom, prezentuje więc trzy „zarazy”, jakie przyczyniły się do fatalnej kondycji współczesnej Europy: rewolucję protestancką, marksizm i Unię Europejską.

 

Swoją drogą ciekawe, że jeden z elementów obchodów urodzin Karola Marksa odbył się właśnie w świątyni i nie sposób było usłyszeć głosy sprzeciwu ze strony protestanckich gospodarzy obiektu.

 

 

Michał Wałach

 

 

Polecamy również:

 

Juncker broni Karola Marksa. „Nie jest odpowiedzialny za zbrodnie spadkobierców”

 

Filozof, który chciał zniszczyć Boga

 

    


DATA: 2018-05-08 12:03
AUTOR: MICHAŁ WAŁACH
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polak mały, Ty może czytaj uważniej, zanim zaczniesz szkalować
6 miesięcy temu / do @Polak mały
 
Nie "przetrwał" tylko "przerwał" i nie budynek tylko cesarz... "Oto bowiem w starożytnym budynku z czasów cesarza Konstantyna Wielkiego ? który przerwał prześladowania chrześcijan dokonywane przez aparat Cesarstwa Rzymskiego..."
6 miesięcy temu / Alex
 
w Trewirze odbyła się wg mnie satanistyczna uroczystość; 300 lat reformacji, 200 lat rocznica ur. Marx'a, 70 rocznica powstania Państwa Izrael....za dużo rocznic.
6 miesięcy temu / 4 maja 2018
 
Zgadzam się z przesłaniem artykułu, ale nawet przy najbardziej słusznym przesłaniu trzeba uważać na sens tego co się pisze. Autor napisał, że bazylika Konstantyna to starożytny budynek, który przetrwał prześladowania aparatu Cesarstwa Rzymskiego. Problem w tym, że od czasów Konstantyna, a nawet nieco wcześniej nie było nie było w cesarstwie prześladowań chrześcijaństwa-jeżeli nie liczyć faktu, że sobory w Nicei i Chalcedonie odbywały się "w asyście" gwardii cesarskiej.B bazylika w Trewirze na szczęście rzymskich prześladowań przetrwać nie musiała. Na swoim portalu można pisać co się chce, ale w dyskusji publicznej takie błędy kompromitują.
6 miesięcy temu / Polak mały
 
Do Autora tego tekstu: Nie przesadzajmy. tem obiekt protestancki to nie jest żadna świątynia. Ma w sobie tyle sacrum co każda świetlica czy sala zebrań.
6 miesięcy temu / lane
 
Marks uczczony, pora na Adolfa Hitlera. Poglądy i metody mieli przecież identyczne.
6 miesięcy temu / PM
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.