DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Eurokraci prześcigają się w walce o klimat. A kto za to zapłaci?

Eurokraci prześcigają się w walce o klimat. A kto za to zapłaci?
Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons - cc-by-sa-3.0 [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Parlament Europejski przegłosował podniesienie poziomu redukcji emisji gazów cieplarnianych na 2030 rok do 60 proc. w porównaniu do emisji z roku 1990. Co ciekawe, to więcej niż proponuje Komisja Europejska, która wyznaczyła cel na poziomie 55 proc.

 

Rezolucja poparta przez 392 europosłów (przy 161 głosach przeciw i 142 wstrzymujących się) daje mandat do negocjacji nad ostatecznym kształtem prawa klimatycznego z państwami UE. Eurokraci pragną, aby wszystkie państwa członkowskie osiągnęły neutralność klimatyczną do 2050 roku.

 

PE wyraził pragnienie, aby KE zaproponowała trajektorię dotyczącą sposobu osiągnięcia tego celu do 2050 roku. Trajektoria ta miałaby podlegać regularnemu przeglądowi. Dodatkowo, europosłowie opowiedzieli się w rezolucji za powołaniem Rady ds. Zmian Klimatu (ECCC) jako niezależnego organu naukowego, który będzie oceniał spójność polityki i monitorował postępy w osiąganiu neutralności klimatycznej.

 

Wyrażono chęć ostatecznej rezygnacji z paliw kopalnych dla wszystkich krajów najpóźniej do 31 grudnia 2025 roku. Jak się okazuje, eurokraci prześcigają się w wyznaczaniu coraz ambitniejszych „celów klimatycznych”. Ustalony zaledwie sześć lat temu cel po burzliwych bojach na szczycie UE wynosił 40 proc. redukcji emisji CO2. KE w połowie września przedstawiła poprawkę do prawa klimatycznego zakłada podniesienie celu redukcji emisji do 55 proc. Teraz PE wzywa do wyznaczenia celu na poziomie 60 proc.

 

Zmiany mają dotknąć m.in. unijny system handlu uprawnieniami do emisji, efektywność energetyczną budynków, OZE oraz normy CO2 dla samochodów. O ostatecznym kształcie prawa klimatycznego zadecydują negocjacje z państwami członkowskimi.

 

Źródło: wpolityce.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-10-09 08:32
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

zapłaci za to Rosja, bo ropa i gaz tanieją dzięki wiatrakom i samochodm elektrycznym
3 miesiące temu / ala wilk
 
@Focus przecież w Polsce w Lublinie mają opatentowany lek który produkują, już wyszła pierwsza seria. Dodatkowo szczepionka jest opracowywana w Polsce też
3 miesiące temu / Czytelnik
 
A może oni już wszyscy dali sie zaszczepić?! Wtedy nie dziwi takie myślenie . . .
3 miesiące temu / AndrzejBR
 
zniszczą polski węgiel ! pozostaną niemieckie wiatraki !
3 miesiące temu / www
 
Jak to kto zapłaci przecież nie masońskie korporacje i ich kamerdynerzy z Unii tylko my zwykli ludzie dokładnie jak my płacimy za Koronowirusa .Mamy jeden lek opatentowany limitowany z USA na państwa za który już kraje płacą krocie kto zyskuje korporacja lekowa ,to samo będzie ze szczepionką inna sprawa że jeśli ro będzie z USA przy różnych mutacjach wirusa będzie warty u nas psu na budę ale przecież nie oto chodzi .Zyskują banksterzy bo banki bo państwa zadłużają się na potęgę a przy okazji pandemii niszczy się klasę średnią.Identyczny mechanizm będzie przy wprowadzeniu kolejnego bezładu a nie ładu klimatycznego być może razem z kolejną czy nawróconą starą zarazą by ludzie nie wychodzili na ulicę.Niestety w to wpisują się niemal wszyscy politycy w Polsce nie miejmy złudzeń
3 miesiące temu / Focus
 
Kolejna odsłona totalitaryzmu. Nie brak i u nas pożytecznych idiotów.
3 miesiące temu / J
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.