DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Eugenika w Islandii – medycy masowo mordują nienarodzonych z zespołem Downa

Eugenika w Islandii – medycy masowo mordują nienarodzonych z zespołem Downa
Nóżki 11-tygodniowego dziecka w łonie matki. Fot. A. Zachwieja/pro-life.pl

W Islandii populacja osób z zespołem Downa gwałtownie się zmniejsza. To opłakany skutek aborcji. Na przykład w 2009 roku w tym kraju na świat przyszła jedynie trójka osób z zespołem Downa.


Na początku XXI wieku w kraju wprowadzono testy prenatalne. Korzysta z nich 80 do 85 procent kobiet. Jednak niemal wszystkie korzystające z nich kobiety, gdy dowiedzą się, że dziecko cierpi na zespół Downa, decydują się na aborcję. Wynik testu opiera się na ultrasonografie, wieku kobiety i teście krwi. Nie istnieje jednak gwarancja bezbłędności testów.

 

Islandzkie prawo dopuszcza aborcję do 16. tygodnia w przypadku „deformacji płodu”. Zespół Downa uznaje się za jeden z jej przypadków. W Islandii z populacją 330 tysięcy osób rodzi się zatem jedno lub dwoje dzieci z tą chorobą.

 

Mordowanie dzieci z dodatkowym chromosomem to problem także w innych krajach. Według danych za 2015 rok w Danii ginie 98 dzieci z zespołem Downa. Z kolei we Francji odsetek ten wynosi 77 procent. W Stanach Zjednoczonych to 67 procent. Dane w tym kraju zbierano w latach 1995-2011.

 

Określenie zespół Downa pochodzi od nazwiska brytyjskiego lekarza Johna Langdona Downa. Ten opisał chorobę w drugiej połowie XIX wieku. Zdolności poznawcze osób cierpiących na nią ograniczone, choć niekoniecznie w znaczącym stopniu. Nie przeszkadza to wielu z nich na czerpanie satysfakcji z życia.

 

Przyczynę choroby odkrył francuski lekarz Jérôme Lejeune (1926-1994), obecnie sługa Boży. Wykrył, że polega ona na obecności „nadmiarowego” 21 chromosomu. Wybitny genetyk był przyjacielem świętego Jana Pawła II, a także pierwszym przewodniczącym Papieskiej Akademii Życia. Stanowczo przeciwstawiał się mordowaniu nienarodzonych.

 

Aborcję z przyczyn eugenicznych, mimo krytyki obrońców życia dopuszcza także polskie prawo.

 

 

Źródło: cbsnews.com

mjend 
DATA: 2017-08-18 15:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skoro Katechizm Kościoła Katolickiego nazywasz bredniami, to potwierdziłeś że nie jesteś katolikiem. Idź poleżakować na chodniku tupiąc w barierki razem z innymi z Klubu Koderastów, tam świetnie pasujesz ze swoim błaznowaniem :-D
ponad 2 lata temu / do Stormer
 
@do Stormer: bredzisz; sprawdź co to jest aborcja terapeutyczna i co na jej temat mówi nauka KK a potem idź poleżakować, bo to twoja pora przedszkolaku :-D
ponad 2 lata temu / Stormer
 
A to twoje KK to co znowu? Klub Koderastów? Bo Kościół Katolicki głosi inaczej: nie uznaje prawa kobiet do decyzji o zamordowaniu dziecka i nie dopuszcza aborcji w szczególnych przypadkach. "Życie ludzkie od chwili poczęcia powinno być szanowane i chronione w sposób ABSOLUTNY. Już od pierwszej chwili swego istnienia istota ludzka powinna mieć przyznane prawa osoby, wśród nich NIENARUSZALNE prawo KAŻDEJ niewinnej istoty do życia" (KKK2270). "Kościół od początku twierdził, że jest złem moralnym KAŻDE spowodowane przerwanie ciąży. Nauczanie na ten temat NIE ULEGŁO ZMIANIE I POZOSTAJE NIEZMIENNE. Bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel lub środek, jest głęboko sprzeczne z prawem moralnym" (KKK2271). Tak, wiem że dla mentalnego przedszkolaka język Katechizmu Kościoła Katolickiego jest zbyt skomplikowany i dlatego dalej będziesz bredził że uważasz się za katolika, chociaż wyznajesz poglądy jawnie sprzeczne z doktryną Kościoła Katolickiego :-D
ponad 2 lata temu / do Stormer
 
@do Stormer: nie popieram aborcji i nie pochwalam dowolnego prawa kobiet do aborcji. Jestem za nauczeniem KK, które uznaje prawo kobiety do decyzji i dopuszcza aborcję w szczególnych przypadkach. Dotarło do przedszkolaka? :-D
ponad 2 lata temu / Stormer
 
Proszę bardzo: "ściema, że jesteś katolikiem i że nie popierasz zabijania nienarodzonych dzieci, mimo że wiele razy broniłeś na tym forum prawa kobiet do mordowania dzieci". I co, mówiłem że nie masz predyspozycji by zrozumieć prawdę, zwłaszcza o sobie? :-D
ponad 2 lata temu / do Stormer
 
@do Stormer: w której wypowiedzi posługujesz się argumentami? Zacytuj plz :-D :-D :-D
ponad 2 lata temu / Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.