DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Eugeniczna aborcja: „prawo wyboru” czy skrajne barbarzyństwo?

Eugeniczna aborcja: „prawo wyboru” czy skrajne barbarzyństwo?
Martin Hudacek, „Dziecko, które nigdy się nie narodziło”

Portal Life News przytoczył wstrząsające fragmenty zeznania pielęgniarki, która w trakcie kongresowej debaty nad ustawą nakazującą ratowanie dzieci żywo urodzonych po nieudanej aborcji, opisywała jeden z tragicznych przypadków.

 

 

Pielęgniarka Jill Stanek mówiła o zdarzeniu, w wyniku którego porzuciła pracę w szpitalu noszącym imię… Chrystusa.

 

Pewnej nocy koleżanka pielęgniarka niosła dziecko, które zostało abortowane, ponieważ miało zespół Downa, do naszego brudnego pomieszczenia gospodarczego, ponieważ tam były zabierane te, które przeżyły – mówiła świadek.

 

Nie mogłam znieść myśli, że to cierpiące dziecko będzie umierało samo, więc kołysałam je przez 45 minut, przez które żyło. Miał 21 do 22 tygodni, ważył około pół kilograma i był mniej więcej wielkości mojej dłoni. Był zbyt słaby, by zbytnio się poruszać, zużywał całą swoją energię próbując oddychać. Pod koniec był tak cichy, że nie mogłam stwierdzić, czy jeszcze żyje, chyba że podnosiłam go do światła, by zobaczyć czy jego serce nadal podbija ścianę klatki piersiowej. Kiedy ogłoszono jego zgon, złożyłam jego małe ręce na klatce piersiowej, owinęłam go w maleńki całun i zaniosłam go do szpitalnej kostnicy, gdzie zabieraliśmy naszych wszystkich zmarłych pacjentów – opowiadała Jill Stanek.

 

Przedstawiciele wspomnianego Christ Hospital przyznali, że od 10 do 20 procent abortowanych dzieci „żyje przez krótki czas” po nieskutecznym zabiegu i pozostawia się je bez pomocy.

 

„W Polsce ponad 90 procent jest abortowanych właśnie z powodu podejrzenia choroby. Są to dzieci w wieku opisywanego wyżej dziecka lub starsze, bo dzieci zabija się nawet do 24. tygodnia ciąży. Niektóre, choć nie prowadzi się oficjalnych statystyk przeżywają własną aborcję i umierają w męczarniach, czasami godzinami dusząc się z powodu niedostatecznie wykształconych płuc. Nikt ich nie ratuje, bo personel medyczny uważa zostawianie noworodków na śmierć za… kontynuację nieudanej aborcji. A gehenna tych dzieci trwa. W Polsce przeciętnie troje dzieci umiera dziennie w taki sposób” – relacjonuje portal Stop Aborcji, który przełożył na język polski cytowane tu zeznania amerykańskiej pielęgniarki.

 

 

Źródło: StopAborcji.pl/LifeNews.com

RoM

 

 

 


DATA: 2019-09-17 20:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Aborcja to rozrywanie zywcem czlowieka, tego nie robiono nawet w obozach koncentracyjnych. Kobiety ktore poddaja sie aborcji powinne sie temu przygladac w jaki sposob morduja wlasne dziecko !!!
10 miesięcy temu / Georg
 
Ledwo byłam w stanie to przeczytać... mam nadzieje, ze to dzieciątko po śmierci zaznało miłości i troski, której zabrakło tu na ziemi. Ludzie niczego nie nauczyli się z historii. Zemści się to na nich. Teraz oni nie są w stanie zaopiekować się własnym dzieckiem, które urodziło się chore. Za jakiś czas, kiedy dowiedzą sie o raku, beda leżeli po wypadku albo po prostu zestarzeją się, ktoś tez im powie: sory, nie dam rady. Może to będzie współmałżonek albo partner, może dziecko, które miało szczęście i dano mu się urodzić. A może społeczeństwo, które nie będzie widziało sensu w pomocy komuś, kto tylko konsumuje. Dowiedzą się, ze dla wszystkich byłoby lepiej gdyby umarli a pomoc im to marnowanie czasu i pieniędzy, które przecież można wykorzystać na coś potrzebnego albo przyjemnego. Być może wtedy ci ludzie się zdziwią i będą protestować, ale będzie już za późno.
10 miesięcy temu / Agnes
 
pis też popiera zabijanie dzieci nienarodzonych ze względów eugenicznych.głosować na Ruch Prawdziwa Europa-Europa Christi lub KW Prawica.
10 miesięcy temu / i.m.w.
 
Boże; przyjdź Panie Jezu! Nie mogę już znieść tego okrucieństwa, sam nie jestem dobry i człowiek arcydziełem moralnym nie jest, tylko Ty, Panie, możesz sprawić aby zło było niemożliwe. Przyjdź!
10 miesięcy temu / magis
 
Dziekujemy "prawicowemu" PiSowi za męki i śmierć tych dzieci.
10 miesięcy temu / kłamcy!
 
Naprawdę aż trudno się to czyta wszystko.
10 miesięcy temu / Rogalmr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.