DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Etyczne braki lewicowego dziennikarstwa. OKO.press o „legalnej” symbolice komunistycznej!

Etyczne braki lewicowego dziennikarstwa. OKO.press o „legalnej” symbolice komunistycznej!
Źródło: rzut ekranu Facebook.com/oko.press

Powiązany z mainstreamowymi mediami lewicowo-liberalnymi serwis OKO.press w specjalnej prezentacji video przekonuje swoich fanów, że zgodnie z polskim prawem wolno posługiwać się symboliką komunistyczną. Jednak kruczki prawne to jedno, a etyka to drugie – i o niej najwyraźniej w OKO.press zapomniano.

 

Krzysztof Pacewicz na Facebooku tłumaczy, dlaczego – wedle jego interpretacji – stosowanie w Polsce symboliki faszystowskiej jest niedozwolone, zaś przepisy dopuszczają symbolikę komunistyczną. Pytanie tylko – komu takie wyjaśnienia są potrzebne i dlaczego liberalny dziennikarz tłumaczy legalność symboliki zbrodniczej i totalitarnej ideologii? Wykład Pacewicza przypomina prawniczą naradę mającą na celu obronienie klienta nie do obrony.

 

Dziennikarz podjął temat z powodu materiału „Superwizjera” – niedawno TVN24 wyemitował audycję o grupce neonazistów. Na fali społecznego wzburzenia działacze prawicowi chcieli doprowadzić nie tylko do ukrócenia aktywności narodowych socjalistów, ale również komunistów. Zarzucając prawicy obłudę, dziennikarz OKO.press bierze w obronę komunistyczną symbolikę i udowadnia, że jest ona w Polsce legalna.

 

Niestety, oburzający się – i słusznie – na neonazistów Pacewicz nie wykazuje podobnego oburzenia pod adresem fanów zbrodniarzy bolszewickich i innych marksistowskich katów. Zamiast tego tłumaczy, dlaczego wolno (wedle jego interpretacji) w Polsce nosić koszulki z Che Guevarą lub symboliką totalitarnego i zbrodniczego reżimu sowieckiego.

 

Dziennikarz zapomina jednak, że przepisy i ich interpretacja to jedno, a moralność to drugie. Nawet jeśli Pacewicz ma w tej sprawie rację, to nie oznacza od razu, że symbolika komunistyczna np. na ubraniach lub na flagach podczas manifestacji jest dopuszczalna pod względem etycznym. Nie ma bowiem cienia wątpliwości, że komunizm był ustrojem totalitarnym i zbrodniczym. Podobnie jak z ręki nazistów, również z ręki oprawców sowieckich ginęli ludzie – również w Polsce.

 

Czy w związku z tym należy żywić obawy, że ofiary komunistów to dla Krzysztofa Pacewicza – syna Piotra, założyciela „Gazety Wyborczej – ludzie drugiej kategorii i w Polsce, kraju przez dekady ciemiężonym przez marksistów wolno posługiwać się totalitarną symboliką tylko dlatego, że wynika to z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego?

 

 

Źródło: Facebook

MWł

 

 


DATA: 2018-01-26 11:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Komunizm to najbardziej zbrodnicza ideologia w dziejach świata! Historycy oceniają jej ofiary na minimum 100 mln! Chociażby takie działania komunistycznych totalitaryzmów jak likwiadacja "kułaków", czy "Wielki Skok Naprzód" to dziesiątki milinów ofiar! A propagowanie komunizmu nie jest w Polsce legalne i jest zakazane już przez konstytucję!
ponad 2 lata temu / Bernard Stateczny
 
Jakby ktoś chciał wiedzieć ten pan kiedyś wyklinał polską młodzież i chciał ich rozstrzelać za to, że popierają partie prawicowe i Korwina. Widać wyszła tolerancja z tego pana.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Wyłażą na wierzch korzonki, oj wyłażą..
ponad 2 lata temu / oj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.