DZIŚ JEST:   25   MAJA   2019 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

ETPC w obronie aborcji. Polska zapłaci odszkodowanie

ETPC w obronie aborcji. Polska zapłaci odszkodowanie
fot.Djtm/GNU/commons/creative

Europejskie echa głośnej przed kilkoma laty sprawy. „Agata” i jej matka wygrały przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Polska będzie musiała wypłacić dziewczynie zadośćuczynienie w wysokości 30 tys. euro, a jej matce, która również była skarżącą w tej sprawie - 15 tys. euro. Dziewczyna chciała dokonać aborcji. Zabicia dziecka poczętego odmówiły dwa szpitale w Lublinie oraz szpital w Warszawie.

 

Sędziowie uznali, że Polska naruszyła w "sprawie Agaty" trzy przepisy europejskiej konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, dotyczące zakazu nieludzkiego i poniżającego traktowania, prawa do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego, a także prawa do wolności i bezpieczeństwa osobistego.

 

Wyrok dotyczy głośnej w polskich mediach kilka lat temu "sprawy Agaty", jak zostało nazwane wydarzenie bez precedensu. Czternastolatka, której prasa nadała taki właśnie pseudonim, zaszła w ciąże ze starszym od niej o rok chłopcem. Zdaniem prokuratury dziecko poczęte zostało w wyniku czynu zabronionego – rodzice byli niepełnoletni. Zatem poczęte dziecko w takich przypadkach może zostać zabite zgodnie z tzw. kompromisem aborcyjnym. Zabicia dziecka poczętego odmówiły dwa szpitale w Lublinie oraz szpital w Warszawie.

 

W ochronę życia nienarodzonego dziecka zaangażował się Kościół i aktywiści ruchu Pro-life. Dziewczynę osadzono w pogotowiu opiekuńczym. Ostatecznie Ministerstwo Zdrowia wyznaczyło z urzędu szpital w Gdańsku.

 

Według Trybunału działalność prolajferów była naruszeniem artykułu zakazującego nieludzkiego i poniżającego traktowania. Pod te paragrafy podciągnięto również utrudnianie aborcji i wyznaczenie szpitala oddalonego o 500 km od miejsca zamieszkania.

 

 

Źródłó: "Polskie Radio"

luk


DATA: 2012-10-30 13:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ubieganie się o odszkodowanie z tytułu wypadku, błędów lekarskich itp. może być znacznie łatwiejsze, przyjemniejsze i skuteczne jeśli zatrudnimy do tego celu specjalistów. Najlepszym wyborem jest kancelaria prawna. Polecam kancelarię Teodorowski&Wojtaszak z Krakowa.
ponad 6 lat temu / Mikke
 
Jeżeli kraje, które bronią życia, są za to karane przez brukselski rząd, to znaczy, że jesteśmy w strasznym niebezpieczeństwie. Nawet była stolica komunizmu, nie osiągnęła tak wysokiego stopnia degradacji. Już jesteśmy w epoce barbarzyństwa.
ponad 6 lat temu / marekb54
 
Myślałem, że nieludzkie jest zabijanie dziecka tylko dlatego, że gówniara robi to czego w jej wieku nie powinna. Doprawdy, przedziwne.
ponad 6 lat temu / Drohiczyn
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(4) "7076"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.