DZIŚ JEST:   24   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bartłomieja Apostoła
Św. Emilii de Vialar
 
 
 
 

Etiopia: muzułmanie oferują znaczące pieniądze osobom, które przejdą na islam

Etiopia: muzułmanie oferują znaczące pieniądze osobom, które przejdą na islam
Fot. REUTERS / Michael Buholzer / FORUM

W Etiopii muzułmanie oferują korzyści finansowe i pomoc w znalezieniu pracy za przejście na islam – informuje pracownik tamtejszego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Etiopia jest krajem, które w 60 proc. zamieszkują chrześcijanie.

 

Jak podaje włoski miesięcznik katolicki „Tempi”, grupy muzułmanów namawiają młodych chrześcijan, aby porzucili swą wiarę, oferując im za to wsparcie finansowe i dobrą, stabilną pracę. W kraju o wielkim bezrobociu jest to często bardzo kusząca propozycja. Dzięki ich wsparciu osoby, które wyrzekną się Chrystusa, mogą także liczyć na preferencyjne ceny przy zakupie domów.

 

Pieniądze na proceder zachęcająco do konwersji na islam pochodzą z Arabii Saudyjskiej, która wspiera także budowę meczetów nawet w miejscach, gdzie jest tylko kilkanaście rodzin muzułmańskich. „W Etiopii nie było nigdy konfliktów na tle religijnym. Boimy się jednak, że ta sytuacja może się bardzo szybko zmienić, podobnie jak to się już stało w krajach ościennych” – tłumaczą etiopscy chrześcijanie.

 

Warto przypomnieć, że Etiopia w ostatnich miesiącach stała się miejscem niebezpiecznym dla chrześcijan. Tylko w sierpniu zabitych zostało prawie 30 chrześcijan, w tym przynajmniej 6 księży. Spalony przy tym co najmniej 7 kościołów. Głównymi sprawcami walk są członkowie zbrojnych milicji muzułmańskich somalijskiej grupy etnicznej Liyu, podlegających gubernatorowi etiopskiego regionu administracyjnego Somali – Abdiemu Illeyowi.

 

Grupa etniczna Liyu od dawna dążą do oderwania całego regionu lub przynajmniej dużej jego części od Etiopii. Celem Liyu jest przyłączenie tych terenów do słabej i podzielonej wewnętrznie Somalii lub do utworzenia na tym obszarze odrębnego państwa islamskiego. W ostatnim czasie działania terrorystyczne nasiliły się, a ich celem było niedopuszczenie do spotkania członków regionalnego parlamentu z przedstawicielami mieszkańców miasta Dire Daua, którzy chcieli ujawnić przypadki łamania praw człowieka w tym regionie.

 

 

Źródło: KAI, PCh24.pl

WMa


DATA: 2018-12-06 17:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A co robi Watykan? Przecież też maja pieniądze, czy nie mogą wspomóc tej biednej wspólnoty chrześcijańskiej z Afryki? Przecież mówi się, że trwa ekspansja islamu w kierunku przejęcia Afryki Środkowej, a potem i południowej. Czy naprawdę nie można temu zaradzić? Saudyjczycy, Turcy i np. Iran ciągle finansują islamistów w dążeniu do przejęcia świata. A teksty w stylu "sprzedają się za 30 srebrników" to sobie lepiej wsadźcie mądralińscy wiecie gdzie! Łatwo wam pisać siedząc w ciepłym foteliku i popijając kawkę. I nie piszcie tylko że Kościół robi bardzo wiele bla bla bla, bo jeśli naprawdę tak dużo pieniędzy tam pakuje to znaczy że robi to nieefektywnie skoro islam co rusz przejmuje nowe kraje. Gdzie reakcja papieża który potępi te praktyki i wreszcie weźmie chrześcijan w obronę? Jeśli to ma funkcjonować na zasadzie: Panie Boże zrób to, zrób tamto to sorry, ale nie miejcie pretensji jak nam islamiści zalewają Europę, bo widać tak ma być i już.
8 miesięcy temu / Pit
 
Straszne to jest sprzedać duszę za parę srebrnikow
8 miesięcy temu / Patriota
 
współczesne 30 srebrników
8 miesięcy temu / Jan
 
To nie Iran, a Arabia Saudyjska szerzy zło na świecie. To również wielka kompromitacja USA, które dobiera sobie takich sojuszników. Jeszcze będą się wstydzić, jak wstydzą się Kambodży.
8 miesięcy temu / aaa
 
Nie obawiałbym się tak bardzo islamskiego prozelityzmu w Etiopii. Tamtejsze chrześcijaństwo, choć monofizyckie, jest starożytne i "wysokiej próby". A i tradycje krucjat nie są mu obce.
8 miesięcy temu / Karol
 
@Sec, koraniczny Isa nie ma nic wspólnego z Jezusem Chrystusem. Jezus Chrystus to po arabsku Yas?? al-Masih (???? ??????). Koraniczny Isa jest poddanym Allaha i płaci zakat. Sahih Al-Bukhari, księga 78, numer 224: "Sprawozdanie przez Abu Huraira: Apostoł Allaha powiedział, "Najstraszniejszym imieniem dla Allaha w dniu Zmartwychwstania będzie imię mężczyzny, który się nazywa Królem wszystkich Krółów (Malik Al-Amlak)." A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW. (Ap 19)
8 miesięcy temu / Piotr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.