DZIŚ JEST:   09   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Czwartek
Św. Marii Kleofasowej
Św. Hugona z Rouen
 
 
 
 

Estoński parlament potępił rosyjskie kłamstwa historyczne i poparł Polskę

Estoński parlament potępił rosyjskie kłamstwa historyczne i poparł Polskę
kremlin.ru / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)

W środę 19 lutego Zgromadzenie Państwowe Republiki Estońskiej przyjęło uchwałę potępiającą szerzenie przez Federację Rosyjską kłamstw odnoszących się do okresu II wojny światowej i wyraziło poparcie dla Polski oraz innych państw obwinianych przez Moskwę o współodpowiedzialność za wybuch II wojny światowej.

 

Estoński parlament (Riigikogu) w uchwale „O pamięci historycznej i fałszowaniu historii” potępił pakt podpisany przez szefów dyplomacji hitlerowskiej III Rzeszy i komunistycznego Związku Sowieckiego – Joachima von Ribbentropa i Wiaczesława Mołotowa, którego następstwem była okupacja republik bałtyckich i podział Polski między dwa lewicowe państwa totalitarne. Na 73 głosujących w sprawie przyjęcia tej uchwały parlamentarzystów 72 poparło jej treść, a tylko jeden deputowany głosował przeciw.

 

Parlamentarzyści Estonii w środowej uchwale sprzeciwili się podejmowaniu przez władze Federacji Rosyjskiej „próby pisania historii od nowa, zaprzeczającej roli Związku Sowieckiego jako jednego z głównych inicjatorów II wojny światowej”. Manipulacje dokonywane ostatnio przez rosyjskich polityków estońscy parlamentarzyści nazwali obarczaniem winą ofiar agresji, a II wojnę światową uznali jako efekt paktu Ribbentrop – Mołotow.

 

W treści uchwały estońskiego Riigikogu przypomniano ponadto o winie jaką nazistowskie Niemcy i komunistyczny Związek Sowiecki ponoszą za masowe mordy, ludobójstwa, deportacje i utratę życia oraz wolności w czasie II wojny światowej. W apelu skierowanym do rządu w Tallinnie parlament wnioskuje o wspieranie działań służących zachowaniu rzeczywistej pamięci historycznej oraz właściwą edukację w szkołach estońskich.

 

Mocne stanowisko parlamentarzystów Estonii rozsierdziło rosyjskich polityków. W informacji rosyjskiej agencji RIA Nowosti przypomniano wypowiedzi Władimira Putina z grudnia ubiegłego roku, a samą uchwałę nazwano „antyrosyjską”.

 

 

Źródła: err.ee / RIA Nowosti / belsat.eu / delfi.lv

Jan Bereza

 

 

Polecamy nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  


DATA: 2020-02-20 14:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

już dawno pisalim, że Polska powinna się dogadać z krajami leżącymi od Estonii do Bułgarii być może również z Grecją i Finlandią oraz Białorusią i Ukrainą - jak ta ostatnia zmądrzeje i ostudzi zapędy Banderowców i przeciwstawić się jakimś blokiem polityczno-gospodarczo-militarnym Eurokołchozowi i Rosji; taki bufor, dobrze poukładany, mimo braku broni A, B i C ?, studziłby zapędy imperialistyczne "kochanych" sąsiadów z zachodu i wschodu; i z takim "ciałem" na pewno szybko chcieliby się dogadać np. Chińczycy i Anglicy; taka siła już przedstawia dość dużą wartość na rynku ogólnoświatowym; celowo nie piszem o naszych największych "przyjaciołach" - USA i Izraelu, bo na dzisiaj wygląda, że realizują one program Bolka - puszczenia Polaków w skarpetkach, a i całkiem możliwe, że nawet na bosaka; ale uwaga - była taka książka "Boso, ale w ostrogach" - niech się zapoznają z treścią i niech o tem pamiętają;
1 miesiąc temu / JARO
 
Ale PiSiory mają sojuszników. Doprowadzili do sytuacji, że trzeba sie podniecać oświadczeniem jakiego małego państewka. W dodatku nazistowskiego sojusznika. Na takim dnie, to Polska nie była dawno. Tacy sojusznicy powoduja, że Żydzi mogą też wciskać światu, iż Polska była sojusznikiem Niemiec nazistowskich. Cóz, im "kury szczać prowadzać...".
1 miesiąc temu / Skanderbeg
 
Wszystkie kraje powinny się w ten sposób zachować.
1 miesiąc temu / L
 
Estończycy to mają + od czasu / od 18 września 1939 roku/ gdy wydano rozkaz zaprzestania oświetlania i strzelania ,,tak by nie trafić,,podczas ucieczki z Tallinna ORP,,Orzeł,,:D ciekawa historia warto przeczytać, choćby wiki ORP,,Orzeł,,
1 miesiąc temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.