DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Eric Zemmour: z Francji należy wydalić 5 milionów muzułmanów!

Eric Zemmour: z Francji należy wydalić 5 milionów muzułmanów!
By Lagora (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Znany francuski dziennikarz, eseista i pisarz polityczny, Eric Zemmour, wzywa do wydalenia z Francji 5 milionów muzułmanów. Jak twierdzi, islamscy imigranci najechali kraj i próbują narzucać innym swoje obyczaje i sposób życia.

 

Francuski dziennikarz i eseista udzielił wywiadu włoskiemu dziennikowi „Corriere della Sera”. Stwierdził, że Francja została najechana przez imigrantów z krajów islamskich. Dziś próbują oni narzucać swój sposób życia reszcie społeczeństwa. - Muzułmanie mają swój kodeks cywilny, jest nim Koran. Żyją między sobą, na peryferiach. Francuzi są zobowiązani je opuścić – stwierdził Zemmour.

 

Jak dodał, dwa narody, dwie religie i kultury, nie mogą żyć wspólnie w pokoju. Dramatyczną ilustracją tego problemu jest Liban, Kosowo i Syria – podkreślił. – Myślę, że zmierzamy ku chaosowi. Ta sytuacja narodu w narodzie, muzułmanów w narodzie francuskim, zaprowadzi nas do chaosu i wojny domowej. Miliony osób żyje we Francji, ale nie chce żyć na sposób francuski – mówił pisarz.

 

Zemmour dodał, że wspólne życie nie jest w tym przypadku możliwe. Na pytanie dziennikarza o proponowane rozwiązanie, Francuz odpowiedział: deportacja! Francję powinno opuścić 5 milionów muzułmanów.

 

- Wiem, że to nierealistyczne, ale historia jest zaskakująca. Kto mógłby powiedzieć w 1940 r., że milion „pieds- noirs” („czarnych stop”, Algierczyków, którzy opowiedzieli się po stronie Francji), wyjedzie z Algierii, by powrócić do Francji? Albo, że po wojnie od 5 do 6 mln. Niemców opuści Europę centralną i wschodnia, gdzie żyli od wieków? – podkreślił Eric Zemmour.

 

FLC

Czytaj także:
DATA: 2014-12-18 08:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dygresja : pieds-noirs to nie Algierczycy, którzy opowiedzieli się po stronie Francji, ale biali mieszkancy Algierii, potomkowie kolonistow i faktyczni tworcy tego panstwa. Algierczycy, którzy opowiedzieli się po stronie Francji to harkis. Obu grupom niepodlegla Algieria pozostawila wybor: walizka albo trumna. O ile pieds-noirs niemal in extenso opuscili Algierie, to wiekszosc muzulmanskich harkis zostala w straszliwie barbarzynski sposob zmasakrowana przez wspolrodakow.
ponad 5 lat temu / Gryzon
 
Co mnie tam interesuje jakiś francuski styl życia? Dla mnie najbardziej jest ciekawe co myśli o tym masoneria francuska która do takiego stanu doprowadziła. Czy będzie chociaż francuskie (bo nie masońskie) przepraszamy ale zabawiliśmy się znowu milionami ludzi.
ponad 5 lat temu / Leo
 
Nie tylko z Francji z Europy, bo USA i Canada - te kraje chełpiace się wolnością, niech radzą sobie. My przestańmy się amerykanizować i "kanadyzowć" . To nie wzorce dla Chrzescijanina.
ponad 5 lat temu / blanka
 
.....zaprowadzi nas do chaosu i wojny domowej....
ponad 5 lat temu / tak będzie we Francji I Niemczech
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.