DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Erdogan znów szantażuje uchodźcami. „Powtórzy się kryzys z 2015 r.”

Erdogan znów szantażuje uchodźcami. „Powtórzy się kryzys z 2015 r.”
Fot. Reuters / Huseyin Aldemir / Forum

Recep Tayyip Erdogan ostrzegł państwa europejskie przed nową falą uchodźców. Jego zdaniem w kierunku tureckiej granicy ucieka ponad 80 tys. uchodźców z syryjskiej prowincji Idlib. Erdogan już wcześniej groził otwarciem granic i „wypuszczeniem” do Europy ok. 3,7 miliona uchodźców z Syrii.

 

Od początku grudnia siły Baszara Al- Asada wraz z pomocą rosyjskiego lotnictwa toczą walki z dżihadystami okupującymi syryjską prowincję Idlib. Konflikt w tamtym rejonie grozi napływem nowej fali migracji.

 

Prezydent Turcji podczas przemówienia w Stambule ostrzegł przed kolejną falą uchodźców. W stronę tureckiej granicy zbliża się ok 80 tys. uciekinierów z ogarniętego konfliktem zbrojnym regionu. Zdaniem Erdogana, Turcja nie będzie mogła poradzić sobie z kolejną falą uchodźców, która zagrozi „Europie, a zwłaszcza Grecji”.

 

Zdaniem prezydenta Turcji, może powtórzyć się kryzys migracyjny z 2015. Jedynym rozwiązaniem jest natychmiastowe wstrzymanie konfliktu zbrojnego w Idlib.

 

To nie pierwszy raz, kiedy Erdogan używa kryzysu migracyjnego jako narzędzia politycznego. Zdaniem Ankary, Turcja przyjęła ponad 3,7 milionów uchodźców z Syrii, które w każdym momencie może „wypuścić’ w kierunku Europy. Prezydent Turcji wzywa Unię Europejską do znacznie większego wsparcia niż dotychczas.

 

Źródło: rmf24.pl

PR     


DATA: 2019-12-23 08:03
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do Druha Ryszarda: czyli niestety można zakładać, że utraciły już swą niepodległość i suwerenność.
ponad 1 rok temu / 111111
 
Rzeczywiście, potrzeba wybitnych analityków umiejących posługiwać się mapą, by zrozumieć obraz sytuacji. Kurdyjskie tereny są bogate w ropę, jednak problemem jest wywiezienie jej z tych terenów. Do tego potrzebny jest dostęp do morza, by załadować ją na statki. Na transport lądowy nie zgodzą się sąsiednie kraje, bo oznaczałoby to bogacenie się Kurdów i tym samym trzeba byłoby się z nimi liczyć, a to im nie na rękę. Dlatego właśnie sułtan prewencyjnie wjechał wojskiem wzdłuż wybrzeża, by odciąć im możliwość zarobienia pieniędzy. Tam właśnie leży Idlib. Ostatecznie: odciął Kurdów od morza wojskiem. Wjazd jego wojsk wytworzył kolejną falę uchodźców, którą można szantażować Europę. I co? I jest BEZKARNY. UE nie potrafi sobie poradzić ze zmianą czasu, ten problem tym bardziej ich przerasta.
ponad 1 rok temu / M
 
Turcy sprawiają coraz więcej problemów. Szkoda, że nie wypchnięto ich z Europy podczas pierwszej wojny światowej i będącej jej pokłosiem wojny z Grecją. W przyszłości będzie jeszcze gorzej, bo to państwo wyrasta na prawdziwe mocarstwo!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Turcja może sobie robić co uważa za stosowne, nie jest członkiem Unii Europejskiej. Może sobie przyjmować kogo chce, to sprawa wewnętrzna Turcji. Ale przecież są jeszcze strzeżone granice między państwami europejskimi a Turcją. Turcja graniczy od Zachodu - granica lądowa - z Grecją i Bułgarią a na morzu Śródziemnym z Grecją i Cyprem. Jaki to problem zamknąć granice przed niechcianymi przybyszami ? Przecież nie potrzeba strzelać z broni palnej aby powstrzymać niechciany exodus. A jeśli nawet, każde państwo może bronić swej niepodległości i granic w sposób adekwatny do zagrożenia. A islamscy nielegalni przybysze, powinni być traktowani jako najeźdźcy a nie nieproszeni goście. Jeżeli państwa nie potrafią bronić swych granic, to można zakładać, że utraciły już swą niepodległość i suwerenność.
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
Już kilka lat temu na spotkaniach muzułmańskich imamow padały sugestie, że Erdogan mógłby zjednoczyć wszystkich muzułmanów. Sam w takim duchu się wyrażał. Mówił, że nie rozumie dlaczego muzułmanie walczą że sobą zamiast z zachodem. Wiecie, że zło naśladuje. Jest filmik na którym gołąb siada na głowę Erdogana, wpiszcie "Erdogan Pidgeon". Dla muzułmanów to znak wybranstwa Kalifa. Sam Erdogan powiedzial, że muzułmanie muszą walczyc z niewiernych dzietnoscia. I walczą. W Niemczech, Francji, Belgii czy Szwecji. Może się okazać, że Erdogan będzie "królem polnocy", Gogiem, królem Jawanu.
ponad 1 rok temu / Second
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.