DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2020 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

„Equality Act zapoczątkuje prześladowania chrześcijan”. Rośnie sprzeciw wobec genderowego prawa

„Equality Act zapoczątkuje prześladowania chrześcijan”. Rośnie sprzeciw wobec genderowego prawa
źródło: pixabay.com

W maju amerykańska Izba Reprezentantów uchwaliła skandaliczną ustawę równościową (Equality Act), która wprowadza ideologię gender do porządku prawnego w relacjach pracownik-pracodawca. Aby nowe prawo weszło w życie musi zostać poparte przez Kongres, którego skład może zmienić się w następstwie wyborów w 2020 r. Coraz głośniejszy sprzeciw wyrażają zarówno katoliccy biskupi jak i przedstawiciele denominacji protestanckich.

 

Nowe prawo modyfikuje ustawę o prawach obywatelskich z 1964 roku wpisując „płeć”, „tożsamość płciową” i „orientację seksualną” jako kategorie wolne od jakiejkolwiek dyskryminacji w obiektach użyteczności publicznej, przy wynajmie mieszkań, dostępach do urzędów itd. Ustawa zobowiązuje także osoby zatrudniające więcej niż 15 osób do uznania „tożsamości płciowej” pracownika oraz wymusza zapewnienie niedyskryminacji ze względu na orientację seksualną czy „tożsamość płciową”. Ponadto zobowiązuje pracodawcę do zapewnienia dostępu „osobom transpłciowym” do pomieszczeń związanych z ich deklarowaną płcią (np. toalety).

 

Jeżeli obecna większość w Senacie się zmieni, lub jeżeli niektórzy Republikanie zmienią swoje zdanie i prawo zostanie wprowadzone w życie, będzie można polegać jedynie na vecie prezydenta. Ten urząd jednak może przypaść kandydatowi o liberalnych poglądach; wtedy Equality Act stanie się częścią amerykańskiego porządku prawnego.

 

I jego podwójnym charakterze alarmują konserwatyści, przedstawiciele Kościoła i innych denominacji chrześcijańskich. Konferencja Episkopatu USA pisała, że nowe prawo osiągnie cele odwrotne do zamierzonych. Stwierdzono, że pozbawi dziewczęta i kobiety dotychczasowego statusu prawnego wynikającego ich płci, oraz doprowadzi do dalszych komplikacji prawnych. Zaszkodzi wolności wyznania, słowa i sumienia; wymusi bowiem np. przekazywanie dzieci do adopcji tzw. rodzinom jednopłciowym bez względu na poglądy kadry sierocińca czy matki biologicznej.

W dużo bardzie zdecydowanym tonie wypowiedział się ewangelikalny lider Franklin Graham. Jego zdaniem będzie to wprost „nowe prześladowanie chrześcijan”.

 

„Chrześcijańscy przedsiębiorcy stracą całkowicie prawo do zatrudniania pracowników mających poglądy zgodne z ich wyznawaną wiarą. Chrześcijanie będą prześladowani za wyznawane poglądy jak nigdy wcześniej. Jasne nauczanie Biblii na temat grzechu homoseksualizmu i aborcji bez dwóch zdań zostanie określone mianem mowy nienawiści. [Nowe prawo – przyp.red] może stać się koszmarem, z którego ten naród już nigdy się nie wybudzi” – podkreślał.

 

Na amerykański Sąd Najwyższy presje wywierają także największe korporacje w kraju. Ponad 200 przedsiębiorstw podpisało się pod Amicus curiae (łac. przyjaciel sądu - opinia niebędącego stroną podmiotu, wyrażającego opinię prawną. Sąd może lub nie musi przychylać się do sugestii)  wzywającym do rozpatrzenia przepisu ustawy o prawach obywatelskich, gdzie zabrania się dyskryminować ze względu na płeć. Korporacje zgodnie wzywają, by deficnicję uzupełnić o dyskryminację ze względu na "tożsamość płciową" i "orientację seksualną".   

 

Wśród sygnatariuszy listu znajdują się takie marki jak: Airbnb, Amazon, American Express, American Airlines, Apple, Bank of America, Ben & Jerry’s, Best Buy, Disney, Domino’s, Expedia, Facebook, General Motors, Google, Hilton, IKEA, Macy’s, Marriott, Nike, PayPal, Starbucks, Coca-Cola i Under Armour.

 

 

Źródło: lifesitenews.com / własne PCh24.pl

PR


DATA: 2019-07-17 15:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Teoria gender niech będzie przeklęta bo ona z ludzi robi zwierzęta.
6 miesięcy temu / Trąbolot
 
To jest najprawdziwszy dramat i koszmar. Boże, ratuj!
6 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Do Król Artur Słusznie. A co jeśli rano poczuję, że jestem murzynem? Albo krokodylem? Co jeśli stwierdzę, że dzisiaj mam 15 lat? Co jeśli człowiek niewidomy stwierdzi, że jest kierowcą? Przecież zakazywanie mu prowadzenia pojazdów to jawna dyskryminacja z powodu jego niepełnosprawnosći i mowa nienawiści... To co się teraz dzieje to kompletny absurd...
6 miesięcy temu / Waarnemer
 
Wynika z tego że prezesami wymienionych firm są geje
6 miesięcy temu / indoktrynacja
 
Wprowadzana w życie planowa degrengolada,ma doprowadzic do upadku. Rozmiękczanie - roznoszące fetor poprawności politycznej ma teroryzowac swym ujadaniem i szczuciem i wprowadzac totalny zamęt prowadzącu ku samozagładzie przez zniewolenie i odczłowieczenie.Czy o to chodzi?
6 miesięcy temu / t
 
Jestesmy świadkami upadku yankesów.
6 miesięcy temu / Nik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.