DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Episkopat zabrał głos w sprawie Wszystkich Świętych: wzywamy, aby respektować zalecenia służb

Episkopat zabrał głos w sprawie Wszystkich Świętych: wzywamy, aby respektować zalecenia służb
źródło: episkopat.pl

Sytuacja rozwija się dynamicznie i jest ekstremalnie zmienna, więc na razie nie ma żadnego oficjalnego stanowiska ani konkretnych zaleceń co do Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, poza wezwaniem, by respektować zalecenia służb sanitarnych – powiedział w rozmowie z serwisem Interia.pl ks. Leszek Gęsiak, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

 

Rzecznik KEP zapowiedział, że wierni mogą się spodziewać komunikatu w tej sprawie w okolicach 1 listopada, a stanowisko KEP będzie uzależnione od decyzji władz sanitarnych. – Apelujemy o rozsądek i stosowanie podstawowych reguł, takich jak zasłanianie ust i nosa, mycie i dezynfekcja rąk, dystans czy wietrzenie pomieszczeń – powiedział. – To kwestia odpowiedzialności – dodał.

 

Ks. Leszek Gęsiak przypomniał, że o stosowanie zaleceń sanitarnych apelowali także biskupi w komunikacie wydanym po październikowym zebraniu plenarnym.

 

Także prymas abp Wojciech Polak w rozmowie z Interią wzywał wiernych do przestrzeganie zasad sanitarnych. – Będziemy uważnie sprawdzać, jakie ograniczenia ustala Państwowa Inspekcja Sanitarna. Zależy nam na tym, żeby z jednej strony zachowywać wszelkie zasady bezpieczeństwa i ostrożności, a z drugiej, żeby umożliwić wiernym dostęp do świątyń. Na pewno nie będziemy występować przeciwko państwowym obostrzeniom – powiedział.

 

W strefie czerwonej liczba osób, które mogą przebywać w świątyni została ograniczona do 50 proc. W strefie żółtej nie wprowadzono na razie limitu wiernych.

 

W kościołach na terenie całego kraju obowiązuje również obowiązek zakrywania ust i nosa.

 

Jeśli wydarzenie religijne odbywa się na zewnątrz, to trzeba zachować 1,5 m odległości między osobami lub zakrywać usta i nos. Wyjątkiem są strefy czerwone, gdzie należy jednocześnie zachowywać dystans i mieć zakryte nos i usta.

 

Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są osoby sprawujące kult.

 

Źródło: Interia.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-10-10 08:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szkoda że nie zauważyli że te wszystkie obostrzenia są nie ważne z prawnego punktu widzenia. Ale skoro w kościołach zamiast wody święconej mamy rozrobiony spirytusik a Pan Polak wręcz żądał zamknięcia kościołów to co to za Biskupi którzy nie potrafią być prawdziwymi pasterzami, wiernymi Bogu.
9 dni temu / Marian P.
 
Tutti frutti!!!!!!
10 dni temu / Janek
 
To weteraństwo to z legionów Piłsudskiego?
10 dni temu / @kpt źbik
 
Zapalimy świeczkę naszym bliskim nawet jakby cały PIS do nas celował.
10 dni temu / Anonim
 
@ola, uczestniczę wraz z wieloma wiernymi katolikami od początku plandemii w Mszach świętych, podczas których NIKT NIGDY nie założył kagańca...to Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego i prawdziwi, oddani Panu Bogu kapłani katoliccy. Rozejrzyj się wokół siebie i znajdź Prawdę w Kościele. Ona jest, tylko trzeba szukać.
10 dni temu / Gość katolik
 
Komu służycie?!
11 dni temu / PrPr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.