DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Skończyło się Miłosierdzia, zacznie się sprawiedliwość.Ja osobiście mam silną potrzebę uczestniczyć w Mszy Św.
2 miesiące temu / 501531739
 
Ukraińscy biskupi potrafili zatrwożyć się otwarcie za Kościół niemiecki i za jego "drogę synodalną". Polscy milczeli i nadal milczą.... Wystarczy przypomnieć Prymasa Tysiąclecia lub Papieża - nie tak nauczali!!! A teraz Włochy i też milczenie ? . Smutno mi Boże ?.
2 miesiące temu / marekfrost1957
 
A jaką pewność macie, że polski episkopat by nie stchórzył, gdyby władze tego zażądały? Macie szczęście, że PiS jest u władzy, nikt waszej odwagi nie wystawia na próbę.
2 miesiące temu / panda
 
Módlmy się za kapłanów, żeby ich nie zabrakło kiedy będziemy najbardziej ich potrzebować.
2 miesiące temu / Aga
 
POLSKI KATOLIK NIE JEST "GORSZY" OD WŁOSKIEGO. WYCHOWANY NA G.W. CZY TYG. POW. JUŻ NA TYCH PORTALACH PREZENTUJE SWOJĄ WIARĘ. TOTEŻ I NASZ EPISKOPAT NIE BĘDZIE GORSZY I ZACHOWA SIĘ "JAK TRZEBA". S. W. II GÓRĄ!
2 miesiące temu / katopol
 
Nieodprawianie Mszy św. to ohyda spustoszenia. Kto o tym mówił? Włoskie duchowieństwo zdradziło Chrystusa. Wirus - test na wierność /zaprzanstwo.
2 miesiące temu / Mao
 
Mysle ,ze w dobie elektroniki radia tv istnieja inne sposoby wspolnego uczestnictwa we mszy nie zagrazajce zyciu wiernych
2 miesiące temu / ???
 
Przecież wirus to część przyrody, a przyrody zgodnie z ostatnimi trendami nie wolno niszczyć.
2 miesiące temu / Ale przecież..
 
Zgadza się. kiedyś chrześcijanie nieśli pomoc tam, gdzie nie było nikogo innego chętnego do pomagania. Dziś pomoc niosą lekarze i nie potrzebują, żebyśmy my, laicy, pałętali im się po szpitalach. W zamian proszą, żebyśmy pomogli najskuteczniej, jak możemy: w imię miłości troski o bliźniego, zwłaszcza o starszych i ludzi z obniżoną odpornością, po chorobach nowotworowych, po przeszczepach - nie roznosili wirusa w dużych skupiskach ludzi. Bo rozumiem, że ksiądz profesor nie skarży się na to, że ktoś nie pozwala mu iść do chorych, ocierać im pot z czoła i spowiadać? Wtedy byłby wiarygodny.
2 miesiące temu / Monika
 
"W obliczu tak wielu potrzeb duszpasterskich, tak wielu próśb ze strony kobiet i mężczyzn, grozi nam, że się przestraszymy, zamkniemy się w sobie w postawie lęku i obrony. I stąd bierze się również pokusa samowystarczalności i klerykalizmu, ograniczenia wiary do reguł i instrukcji, tak jak to czynili uczeni w Piśmie i faryzeusze w czasach Jezusa. Wszystko będzie dla nas jasne, uporządkowane, ale lud wierzących i poszukujących nadal będzie głodny i spragniony Boga. Powiedziałem już kilka razy, że Kościół wydaje się być szpitalem polowym. Tak wielu jest ludzi zranionych, którzy proszą nas o bliskość. Proszą o to samo, o co prosili Jezusa. Ale zachowując postawę uczonych w Piśmie czy faryzeuszów nigdy nie damy świadectwa bliskości" Papież Franciszek
2 miesiące temu / sp
 
Całkowita zgoda z wypowiedzią Paulusa, punkt 3 trafiony w dziesiątkę. Kto ma nam wszystkim pomóc jeżeli nie sam Jezus w swoim Ciele i Krwi?
2 miesiące temu / EWa
 
Zgadza się. Gdy człowiek się modli zwraca się do Boga o pomoc. Gdy tego nie robi ułatwia działanie Złemu. I powinno to być widoczne komu te problemy teraz sprzyjają. Kościołowi naszemu czy nie naszemu.
2 miesiące temu / O
 
Odkąd zaczęto bajdurzyc o wirusie w wodzie święconej odtąd czego nigdy nie robiłem przed wejściem do kościoła zanurzam CAŁĄ dłoń w kropielnicy i w dodatku będę jeszcze kropił święte dusze czyśćcowe. Ps. Nigdy nie przyjmę Najświętszego Sakramentu do ręki Nigdy! Zła i zarazy nigdy się nie ulęknę bo ufam Panu choćbym miał być ostatnią osobą która będzie uczestniczyć we Mszy świętej.
2 miesiące temu / Jacek
 
@ Adam Sklepy, restauracje i kawiarnie są czynne. Tylko kościoły mają być pozamykane.
2 miesiące temu / Ryś
 
Przypuszczam, że to porównanie ma być naprawdę usprawiedliwieniem. Tymczasem wtedy, był lęk przed prawdziwą zarazą, teraz jest lęk przed rozporządzeniem władz państwowych.
2 miesiące temu / Ryś
 
CHOC NIE CIERPIE GRODZKIEGO SZEFA SENATU ALE PRZYZNAM ZE TERAZ W SPRAWIE OWEGO KROLA WIRUSA MEDIALNEGO POIEDZIAL JAKO LEKARZ PRAWDE BO STWIERDZIL ZE JEST TO ISTNIEJACY WIRUS GRYPY A SMIERTELNOSC NA GRYPE JEST TAKA SAMA JAK SIE OBECNIE SWIATOWO PANIKUJE I OBECNY OKRES TONORMALNY CZAS PRZEZIEBIEN I TAK JEST CO ROKU WYMSKNELA MU SIE PO PROSTU PRAWDA ZATEM JEST TO PODJETA PRZEBUDOWA SWIATA JAK REWOLUCJA FRANCUSKA BOLSZEWICKA itp
2 miesiące temu / ZBIGNIEW
 
Zgadzając się w wielu sprawach z księdzem profesorem wydaje mi się, że celowe narażanie życia swojego i innych to grzech. Przecież to dopiero początek.
2 miesiące temu / Nieprzekonany
 
@Adam - o ile dobrze zrozumiałem to ten zakaz dotyczy wszystkich sakramentów także udziania chrztów , namaszczenia chorych,odpuszczania grzechów,itd - w imię profilaktyki antywirusowej, następuje "zwijanie zbawczej misji KK".
2 miesiące temu / t
 
@Adam. 1-Kościoły powinny być otwarte, a decyzję czy iść na Mszę do Kościoła czy Mszę wysłuchać w telewizji z obawy przed koronawirusem, powinien podjąć wierny, sam napisałeś że "każdy ma rozum". 2- kto weźmie odpowiedzialność za duszę ludzi, którzy w tym czasie odejdą z tego świata niepojednani z Bogiem, bo nie mieli takiej możliwości? 3-Światem rządzi Bóg!. Jeżeli już nie widzimy w Ciele i Krwi Chrystus uzdrowienia, jeżeli już nie widzimy w Chrystusie Boga Wszechmogącego, to dajmy sobie spokój i żyjmy jak poganie.
2 miesiące temu / Paulus
 
Do Adam: Dawni nauczyciele akademiccy odpowiadali tak mówiącemu "ile wysiłku, sił i czasu potrzeba poświęcić, żeby nadrobić i wyrównać poziom"
2 miesiące temu / Ewa
 
A czy galerie handlowe i hipermarkety też pozamykano? Tylko w kościele według nich można się zarazić???
2 miesiące temu / Gabi2x2
 
A w Polsce wykorzystuje się koronowirusa do wprowadzenia Komunii świętej na rękę. W Krakowie w parafii Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich proboszcz wydał 7 marca zarządzenie w tej sprawie dostępne na stronie internetowej parafii z dokładną instrukcją jak to ma wyglądać. Co ciekawe napisał jeszcze, że po przyjęciu Komunii i powrocie do ławki NIE KLĘKAMY!, tylko stoimy aż ostatnia osoba w kościele otrzyma komunię, a potem od razu siadamy i na siedząco adorujemy Pana Jezusa! Upieczono dwie pieczenie na raz: zmusza się ludzi do przyjmowania Komunii na rękę i zakazuje klękania nawet przy ławce. Dodam, że proboszcz tej parafii prowadzi duszpasterstwa dla zw.niesakramentalnych, być może ten fakt ma znaczenie w jego stosunku do Komunii świętej...
2 miesiące temu / Gość
 
A mnie interesuje treść porozumienia Chiny - Watykan
2 miesiące temu / hmm?
 
Nic dodać, nic ująć...
2 miesiące temu / Polka
 
@Adam Ale "asekurantyzm" także raczej nie jest ostatecznie najlepszym wyjściem . Nie da się uniknąć narażania życia , tylko lepiej przedewszystkim ,to narażać swoje ...
2 miesiące temu / gość
 
Adam czy ty jesteś człowiekiem wierzącym? Czy raczej już nie. I czy przeczytałeś wypowiedź X.Bortkiewicza ze zrozumieniem czy nie?
2 miesiące temu / Roni
 
Księże to nie jest tchórzostwo, lecz odpowiedzialność za ludzi i ich zdrowie. Nie można być tak lekkomyślnym, by tego nie widzieć. Modlitwa jak najbardziej, ale nie w sposób zbiorowy. Na jedej mszy mogą zarazić się setki osób, a w następstwie tysiące. Tego nikt nie opanuje. A życie trzeba szanować, dlatego zamknięcie jest tu konieczne. Tylko szaleniec skacze że ze skarpy,myśląc, że Bóg go uratuje. Nie to tak nie działa. Każdy ma rozum. I nie wolno pchać się w masy ludzi, myśląc, że się o broni. Fakty są faktami. Wiara wymaga też rozumu i odpowiedzialności. Ksiądz rozdający komunię musi być odpowiedzialnym za innych, a nie rękoma dotkniętymi po drodze, zarażać innych. Zresztą jak ksiądz będzie zarażony, to i tak nikt nie przyjdzie do kościoła. Takie są fakty, księże. I sam ksiądz Profesor nie odprawi mszy razem z księdzem zarażonym. Bo byłby szaleńcem nie szanującym własnego i innych życia. I tyle
2 miesiące temu / Adam
 
No cóż przyszło sprawdzam. Jest to na prawdę przykre wydarzenie.
2 miesiące temu / Roni
 
Tylko Bog naszym lekarzem duszy i ciala, jak w znanej mądrej pieśni: Pójdź do Jezusa, do niebios bram. W nim tylko szukać pociechy mam On cię napoi Krwią swoich ran. On OJCIEC, LEKARZ, PAN Ref.: Słuchaj Jezu,jak Cię błaga lud Słuchaj,słuchaj uczyń z nami cud Przemień o Jezu, smutny ten czas. O Jezu pociesz nas. Że z nami jesteś pozwól to czuć Nadzieję naszą omdlałą wzbudź Daj przetrwać mężnie prób ciężki czas. O Jezu pociesz nas.
2 miesiące temu / A.M.
 
Bardzo ciekawe. Niestety ma się nieodparte wrażenie, że serce katolicyzmu jest martwe. Nie ma tam wiary. Nie dają świadectwa. Jakby nie wierzyli w Boga.
2 miesiące temu / Kamil
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.