DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Episkopat Ukrainy ostrzega przed ideologią gender

Episkopat Ukrainy ostrzega przed ideologią gender
fot. Tomasz Paczos / Forum
#RODZINA    #EPISKOPAT    #UKRAINA    #PŁEĆ    #GENDER    #LIST    #BISKUPI UKRAIŃSCY

Przed ideologią gender oraz innymi licznymi zagrożeniami dla świętości rodziny przestrzegł rzymsko-katolicki episkopat Ukrainy. Jednocześnie zachęcił do odnowy życia rodzinnego. We wszystkich parafiach łacińskich odczytano list biskupów przeznaczony na Niedzielę Świętej Rodziny. W świątyniach obok wyznania wiary małżonkowie odnowili przyrzeczenia ślubne.

 

Pasterze przypomnieli, że gdy reżim komunistyczny prześladował religię, zamykał świątynie i aresztował duchownych – to właśnie rodzina była często jedynym schronieniem dla niszczonej wiary. Zaświadczyć o tym mogą starsze pokolenia, pamiętające czasy sowieckie. Obecnie możemy się cieszyć, że władze w naszym kraju wspierają rodzinę udzielając pomocy finansowej rodzinom, które mają kolejne dzieci – czytamy dalej. „To piękny przykład i wzór dla sąsiednich krajów” – docenili biskupi.

 

Episkopat przestrzegł jednocześnie wiernych, by byli bardzo wyczuleni na liczne dziś zagrożenia dla świętości rodziny. Chodzi o tzw. ideologię gender. Ten proces ogarnia coraz więcej krajów na świecie, a jego wpływy powoli zaczynają docierać także na Ukrainę. „Wzywamy Was do obrony Waszych dzieci i Waszych wnuków – apelują biskupi. - Sprzeciwiajcie się projektom ideologów, którzy stawiają się na miejscu Pana Boga i usiłują narzucić nam nową wizję świata w duchu gender. Jest to wizja niezgodna z wiarą i rozumem. Sprzeciwia się ona Objawieniu i nauce. „Drodzy Rodzice, nie zapominajcie, że to przede wszystkim Wy jesteście odpowiedzialni przed Bogiem i społeczeństwem za wychowanie waszych dzieci, których powierzył Wam Pan Bóg. Stąd macie prawo i obowiązek wiedzieć czego nauczane są Wasze dzieci w przedszkolu i w szkole, jaki wzór kobiety i mężczyzny jest im przekazywany, do jakich wartości są przekonywane. Nie bójcie się ukazywać swoim dzieciom Bożą prawdę o człowieku, jego powołaniu oraz stać na straży, aby tę prawdę przekazywali im także inni. Pamiętajcie, że najlepszą obroną rodziny jest zawsze świadczenie o niej własnym życiem, pokazywanie, że wbrew przeciwnościom miłość i wierność małżeńska jest możliwa” - apelują biskupi.

 

Episkopat ukraiński obrządku łacińskiego zachęca, by do rodzin zapraszać Chrystusa, by On był w centrum relacji rodzinnych, by oczyszczał je ze wszystkiego, co egoistyczne i interesowne. „On da Wam siłę i wytrwałość, obdarzy Was zdolnością kochania i wybaczania, przyniesie szczęście i spełnienie. Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi! Otwórzcie Mu Wasze domy i Wasze rodziny! Niech dzisiejsze odnowienie przyrzeczeń małżeńskich umocni Waszą więź z Chrystusem, który jest Miłością, oraz umocni jedność w Waszej rodzinie. Niech Chrystus będzie zawsze z Wami” – zaapelowali biskupi ukraińscy.

 

 

Źródło: KAI

luk


DATA: 2013-12-30 09:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.