DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Episkopat Ukrainy murem za abp. Markiem Jędraszewskim. Pisze o ideologiach wyrosłych z ateizmu

Episkopat Ukrainy murem za abp. Markiem Jędraszewskim. Pisze o ideologiach wyrosłych z ateizmu
© Artur Widak/NurPhoto via ZUMA Press / Forum

„My, Pasterze ukraińskiej ziemi, przez wiele lat doświadczaliśmy i do dziś doświadczamy niszczących skutków ideologii komunistycznej, która doprowadziła wiele ludzkich istnień do duchowego zniszczenia, a która podobnie jak ideologia gender przybierała maskę walki o równość (...) – napisali ukraińscy biskupi, dziękując abp. Markowi Jędraszewskiemu za odwagę w głoszeniu Prawdy.

 

Jak podkreślili, „z bólem serca patrzymy, jak ta nowa ideologia zbiera dzisiaj swoje niszczące żniwo, godząc w instytucję małżeństwa i rodziny. Przypomina to początki reżimu w ZSRR, którego jedną z pierwszych decyzji było zezwolenie na szybki rozwód oraz aborcję. Nic dziwnego, że zwolennicy ideologii gender podejmują działania w duchu, który z pewnością nie jest od Boga! Stare przysłowie słowiańskie mówi: Jabłko od jabłoni niedaleko pada – obie ideologie wyrosły z ateizmu, z zaprzeczenia Boga Stwórcy, który jest Źródłem prawdziwego życia i Życiem samym – czytamy.

 

To kolejny, po Czechach, Słowacji i Węgrzech, Episkopat, który złożył podziękowania i wyrazy solidarności metropolicie krakowskiemu i wiceprzewodniczącemu Konferencji Episkopatu Polski za niezłomne i odważne głoszenie Ewangelii.

 ***

Publikujemy pełną treść listu:

 

Ekscelencjo,

Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie – Metropolito!

 

Słowa, które św. Piotr Apostoł skierował niegdyś do członków Sanhedrynu, brzmią dziś szczególnie aktualnie: „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5, 29). W obliczu ostatnich ataków ze strony środowisk LGBT na osobę Księdza Arcybiskupa widzimy, jak te słowa stają się znów żywe względem prawdy Chrystusowej, którą mężnie głosi i naucza Pasterz krakowskiego Kościoła.

 

„Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5, 29). To właśnie Bóg w swym objawieniu powiedział: „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich” (Rdz 1, 27). Tej prawdy nie możemy przemilczać zwłaszcza obecnie, kiedy jest ona niezwykle silnie atakowana i podważana.

 

My, Pasterze ukraińskiej ziemi, przez wiele lat doświadczaliśmy i do dziś doświadczamy niszczących skutków ideologii komunistycznej, która doprowadziła wiele ludzkich istnień do duchowego zniszczenia, a która podobnie jak ideologia gender przybierała maskę walki o równość. Z bólem serca patrzymy, jak ta nowa ideologia zbiera dzisiaj swoje niszczące żniwo, godząc w instytucję małżeństwa i rodziny. Przypomina to początki reżimu w ZSRR, którego jedną z pierwszych decyzji było zezwolenie na szybki rozwód oraz aborcję. Nic dziwnego, że zwolennicy ideologii gender podejmują działania w duchu, który z pewnością nie jest od Boga! Stare przysłowie słowiańskie mówi: „Jabłko od jabłoni niedaleko pada” – obie ideologie wyrosły z ateizmu, z zaprzeczenia Boga Stwórcy, który jest Źródłem prawdziwego życia i Życiem samym.

 

W obecnych zmaganiach, w imieniu w imieniu Pasterzy rzymskokatolickiego Kościoła ukraińskiej ziemi pragnę wyrazić Drogiemu Księdzu Arcybiskupowi naszą braterską solidarność, wsparcie oraz nade wszystko zapewnić Go o naszej modlitwie!

 

Niech święci poprzednicy w pasterskiej posłudze, biskup Stanisław ze Szczepanowa oraz św. Jan Paweł II, którzy mężnie bronili prawdy o małżeństwie i rodzinie, wesprą Księdza Arcybiskupa swoim wstawiennictwem, a Najświętsza Bogurodzica otoczy płaszczem swej matczynej opieki.

 

W imieniu Konferencji Biskupów Rzymskokatolickich Ukrainy

W braterskiej jedności

 

+ Bronisław Bernacki

Biskup Odesko-Symferopolski

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy

Odessa, 16 sierpnia 2019 roku

 

 

 

Źródło: diecezja.pl

MA

 

Podpisz apel w obronie abp. Marka Jędraszewskiego


DATA: 2019-08-19 14:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A episkopat Polski się już wypowiedział, bo nie słyszałem.
5 miesięcy temu / V73
 
Sądzę,że Prymas Polski jest osobą rozważną nie angażuje się w hałaśliwe,okazjonalne wystąpienia hierarchów Kościoła,które szybko ulegną zapomnieniu,oczywiście z stracą na znaczeniu społecznym oraz nie mają wielkiego wpływu.Siła przemian kulturowych w społeczności na świecie jest tak duża, również i w Polsce,że jednostkowe opory nie wiele znaczą, nawet hierarchów Kościoła.
5 miesięcy temu / nn
 
Chwała Bogu! W Jedności Siła.
5 miesięcy temu / Obywatel
 
Ekscelencja nadal firmuje sobór watykański drugi i nowy porządek mszy? Tak, a więc stwierdzenie zagrożenia ze strony homoideologii i pochwały odnoszące się do tego stwierdzenia niewiele pożytku przyniosą, jeśli za niedługo wierni nie usłyszą o tym, że ksiądz arcybiskup krakowski zaczyna odprawiać wyłącznie mszę świętą w tradycyjnym rycie rzymskim i nauczać według katechizmu soboru trydenckiego/katechizmu św. Piusa X. Jeśli to nie nastąpi, słowa solidarności na niewiele się zdadzą.
6 miesięcy temu / Sal
 
Taka rozkmina: skoro AIDS rozprzestrzenia sie glównie wsrod honoseksualistow to smialo mozna go nazwac "teczową zarazą". Czyż nie? Wtedy hasło "Stop HIV, stop tęczowej zarazie" mogloby być nawet na plakatach NFZ.
6 miesięcy temu / Legwan
 
Wypowiedź Abp Jędraszewskiego jest sensacją sezonową.Za miesiąc,dwa może trzy przestanie być atrakcyjną,a skuteczną; wcale.Głoszą ją wszyscy poplecznicy jako coś nadzwyczajnego.Jakby rewolucyjnego.Mającego wizje.A to tylko słowa,słowa itd, przeciw żywej,rozwijającej się ideologii.
6 miesięcy temu / nn
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.