DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Episkopat przeciw pigułkom „dzień po”: pigułka propaguje swobodę seksualną

Episkopat przeciw pigułkom „dzień po”: pigułka propaguje swobodę seksualną

Pigułka „dzień po” nie jest lekiem – podkreśla Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych w związku z dyskusją nt. dopuszczenia w Polsce do sprzedaży tego specyfiku bez recepty. Ponadto Zespół podkreśla, iż całkowicie niezgodne z prawdą jest twierdzenie o istnieniu obowiązku Polski wynikającego ze zobowiązań unijnych, by „pigułka” ta była rozprowadzana bez recepty.

 

Bioetycy z Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych wyjaśniają działanie pigułki: „Ma ona podwójny mechanizm. Pierwszy, podobny do preparatów stosowanych w aborcji farmakologicznej, modyfikuje funkcje receptorów progesteronowych. W tym przypadku następuje wydalenie zarodka ludzkiego z ustroju matki i jego śmierć. Drugie oczywiście zakłada potencjalną blokadę owulacji. Oba mechanizmy niszczą procesy fizjologiczne, które umożliwiają odpowiednio utrzymanie ciąży lub jej powstanie”.


„Należy również wskazać, że stosowanie środka, który skutkuje śmiercią zarodka, można bez cienia wątpliwości uznać za zachowanie bezprawne i karalne w świetle polskiego kodeksu karnego oraz niedopuszczalne w świetle zasady ochrony godności człowieka, wypowiedzianej w art. 30 Konstytucji RP, od którego nie dopuszcza się w tym akcie żadnych wyjątków” – podkreślają.

 

Zespół odnosi się także do przemian społecznych, które może zapoczątkować powszechny dostęp do pigułki „dzień po”: „Zespół z niepokojem podkreśla, że stosowanie tzw. antykoncepcji doraźnej otwiera drzwi do istotnej zmiany kulturowej postaw i relacji międzyludzkich: propaguje swobodę seksualną i brak odpowiedzialności za podejmowanie relacji intymnych, banalizuje seksualność człowieka, niszczy ideał wyłączności relacji między kobietą i mężczyzną oraz pozwala na uwolnienie się od odpowiedzialności za drugiego człowieka”.

 

„Obowiązkiem rodziców jest sprzeciw wobec dopuszczalności swobodnego obrotu pigułką postkoitalną ze względu na dobro ich dzieci. Ten sam obowiązek spoczywa na katolikach prowadzących działalność polityczną, zwłaszcza na parlamentarzystach, przed którymi rząd ponosi odpowiedzialność, i na wszystkich osobach odpowiedzialnych za dobro wspólne i integralne dobro wszystkich obywateli” – apelują eksperci.

 

Źródło: KAI

KRaj


DATA: 2015-01-16 18:55
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

po co chowali jaruzelewa i olina na powązkach teraz będę brała im na złość
ponad 6 lat temu / bora
 
Kasia - bardzo dobre pytanie, na które też nie znam odpowiedzi:P I jeszcze: skąd domniemanie, że "wyłączność relacji między kobietą i mężczyzną" to ideał? Jak kto woli, jak kto się z kim umówi - to zbyt indywidualne kwestie, żeby je rozsądzać "odgórnie":P
ponad 6 lat temu / Roman
 
@Kasia "swoboda seksualna" jest nieuporządkowanym dążeniem do zaspokajania własnych żądz, jest grzechem ciężkim, prowadzi człowieka do zezwierzęcenia, do całkowitego panowania ciała nad duszą, chociaż grzechy cielesne nie są grzechami najcięższymi, to uzależniają człowieka najmocniej, i najtrudniej jest mu się spod ich panowania wyzwolić i wrócić na drogę do celu życia, do zbawienia - miłość Pana Boga i bliźniego, a przez to osiągnięcie nieba, jest celem naszego życia, wszystko inne to głupstwo.
ponad 6 lat temu / edek
 
Kasiu stosowanie tzw. pigułki ,,dzień po,, spowoduje u młodych ludzi łańcuch negatywnych skutków : 1.kobieta będzie łatwiej decydować sie na przpadkowy sex, a co za tym idzie wzrośnie ilośc zarażen chorobami wenerycznymi 2.kobieta bedzie traktować seks jako zaspokojenie swych potrzeb np.przyjemności doznan lub materialnych bo będzie łatwo kupić tabletke 3. istnieje niebezpieczenstwo wzrostu urodzeń dzieci z wadami rozwojowymi ; nie ma leku całkowicie pewnego i bez skutków ubocznych[lek zażyty po imprezie alkocholoej może działać zupełnie inaczj niż sie spodziewa ] 4.tabletkę niektóre kobiety będą stosować w większych dawkach lub pózniej niż to jest w ulotce a skutki ; rozregulowani organizmu lub uszkodzenie zarodka i urodzenie sie dziecka chorego np; bez rączek ,nóżek lub z wodogłowiem 5.szkód napewno będzie jeszcze więcej dlatego nie należy udostepniać tej tabletki
ponad 6 lat temu / tom
 
Czy może mi ktoś wyjaśnić co złego jest w "swobodzie seksualnej"?
ponad 6 lat temu / Kasia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.