DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

Episkopat nalega na Obamę, by pomógł irackim chrześcijanom

Episkopat nalega na Obamę, by pomógł irackim chrześcijanom

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych, arcybiskup Joseph E. Kurtz, przekazał Waszyngtonowi apel skierowany do prezydenta Baracka Obamy. Amerykańscy biskupi domagają się, by Stany zaangażowały się w pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.


„Piszę do Pana ze ściśniętym sercem w sprawie najwyższej wagi, jaką jest sytuacja chrześcijan i innych mniejszości religijnych w Iraku. Papież Franciszek napisał ostatnio do sekretarza generalnego Narodów Zjednoczonych, Ban Ki-Moona, wskazując na wymuszoną ucieczkę chrześcijan i innych mniejszości, niszczenie ich miejsc kultu i dziedzictwa religijnego. (...) Biskupi katoliccy i naród Stanów Zjednoczonych łączą się z nimi we łzach, w ich cierpieniu i desperacji” czytamy w liście.


Hierarchowie podziękowali amerykańskiej administracji za dotychczasową pomoc humanitarną dla uchodźców, „którzy często uciekli tylko z tym, co mieli na plecach”. Dotychczasowe działania nie są jednak wystarczające. Biskupi przypomnieli, że w ostatnim czasie papież Franciszek wezwał wspólnotę międzynarodową „do uczynienia wszystkiego, by zatrzymać i uniemożliwić systematyczną agresję przeciwko mniejszościom etnicznym i religijnym”.


„Naciskamy na rząd Stanów Zjednoczonych, by wraz ze społecznością międzynarodową udzielił konkretnej odpowiedzi na ten apel” – czytamy. Biskupi podkreślili, że działalność Islamskiego Państwa wymierzona jest przeciwko całemu społeczeństwu, prześladowania dotkną nie tylko przedstawicieli mniejszości religijnych. To zagrożenie dla wszystkich Irakijczyków.


Biskupi wezwali także Amerykanów do zaangażowania w pomoc dla bliskowschodnich wyznawców Chrystusa. Jak podkreślili, ich polityczni przedstawiciele powinni być świadomi wagi, jaką ten problem posiada w oczach wyborców. List kończy się modlitwą, by Bóg udzielił Amerykanom „niezbędnej mądrości i odwagi, by pomóc przywrócić pokój i zagoić rany w Iraku”.FLC


DATA: 2014-08-21 15:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.