DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Episkopat Anglii i Walii apeluje, by szczepionka na koronawirusa powstała w sposób etyczny

Episkopat Anglii i Walii apeluje, by szczepionka na koronawirusa powstała w sposób etyczny
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Dimitri Houtteman)

Biskup Anglii i Walii zabrali głos w sprawie powstającej szczepionki przeciw SARS-CoV-2. Hierarchowie w oświadczeniu zwrócili uwagę na etyczny wymiar walki z rozprzestrzenianiem się wirusa wywołującego u części osób chorobę COVID-19.

 

W tekście biskupi z Anglii i Walii wyrazili obawy dotyczące możliwego wykorzystania przy badaniach nad szczepionką ludzkich komórek pochodzących od dzieci zamordowanych w ramach aborcji.

 

Zdaniem episkopatu Anglii i Walii wprowadzenie szczepionki wytworzonej z użyciem komórek pochodzących od abortowanych dzieci to brak szacunku dla osoby ludzkiej. Ponadto w sytuacji zaproponowania takiej własnej szczepionki katolicy staną przed moralnym dylematem: będą odczuwali opory wobec korzystania z substancji powstałej w sposób nieetyczny, ale jednocześnie będą chcieli chronić zdrowie i życie swojej rodziny.

 

Dlatego też biskupi Anglii i Walii zaapelowali o wytworzenie szczepionki nie budzącej takich wątpliwości. Zwrócili przy tym uwagę, że wielu naukowców uznaje, iż nie ma potrzeby stosowania takich linii komórkowych przy produkcji szczepionki na koronawirusa. To opinia m.in. dr Stephena M. Hahna z amerykańskiej komisji ds. żywności i leków.

 

Hierarchowie zauważyli, że Kościół swoją nauką chroni każdego człowieka oraz zakazuje szkodzenia komukolwiek. Tymczasem aborcja to morderstwo.

 

Biskupi przypomnieli też słowa papieża Franciszka, który apelował, aby szczepionka przeciw koronawirusowi była dostępna dla wszystkich. Tymczasem szczepionka powstała w sposób nieetyczny byłaby niedostępna dla katolików.

 

Źródło: vaticannews.va

MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-10-01 08:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ta szczepionka jest również niebezpieczna o czym świadczy zwolnienie z odpowiedzialności koncernów farm.za powikłania.
24 dni temu / UWAGA!!!
 
Proponuję petycję z PCh do naszego rządu. Niech rząd zapewni, że szczepionka, której użyją na nas jest wytworzona etycznie.
24 dni temu / LechP
 
ta szczepionka będzie trucizną która ma doprowadzić do depopulacji i nie ma znaczenia czy będzie powstawała w sposób etyczny czy nieetyczny.
24 dni temu / Tom
 
To jest interesujące. Skoro większość obecnych szczepionek posiada fragmenty materiałów RNA ludzi, albo małp np koczkodana zielonosiwego, świń to dlaczego do tej pory jakoś nie słychać było apeli?
24 dni temu / terkotka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.