3 października 2014

Episkopat: konwencja genderowa to marginalizacja rodziny i tradycji

(fot. wikimedia.commons)

Nie milkną kontrowersje dotyczące tzw. konwencji przemocowej. Już po raz kolejny głos w tej sprawie zabrał Episkopat. W oświadczeniu z 2 października biskupi zwrócili uwagę, że dokument ten nie ma na celu walki z rzeczywistą przemocą względem kobiet, ale stanowi element rewolucji społecznej. Głos biskupów jest wsparciem dla środowisk prorodzinnych, które sprzeciwiają się konwencji.

 

Niestety, Konwencja CAHVIO nie jest skoncentrowana na przeciwdziałaniu przemocy, jak sugeruje jej tytuł, ale na wprowadzeniu ideologicznej rewolucji kulturowej – powiedział, wygłaszając oświadczenie KEP Przewodniczący Rady ds. Rodziny bp Jan Wątroba. Skrytykował redefiniowanie pojęcia płci przez sprowadzanie go do roli zjawiska społecznego, a nie biologicznego. Negatywnie odniósł się również do obarczania odpowiedzialnością za przemoc małżeństwa i rodziny, a także dorobku cywilizacyjnego i tradycji.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Episkopat w swoim dokumencie podkreślił, że konwencja milczy o prawdziwych źródłach przemocy, takich jak alkohol, narkotyki czy pornografia. „Analiza konwencji wskazuje, że przy jej pomocy usiłuje się stworzyć nowy ład społeczny, w którym rodzina i tradycja będą zmarginalizowane, a państwo otrzyma instrumenty głębokiej kontroli nad nimi” – podkreślili biskupi. Zwrócili jednocześnie uwagę, że nieład ten jest przeciwny obywatelskim wolnościom i autonomii rodziny. Wyrazili uznanie organizacjom pozarządowym, a zwłaszcza prorodzinnym, które uświadamiają społeczeństwo w kwestii zagrożeń związanych z ewentualną ratyfikacją konwencji przez Polskę.

 

To już kolejny raz, gdy polscy biskupi zajmują stanowisko w kwestii sporządzonej przez Radę Europy Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Pierwszy raz wypowiedzieli się na ten temat w lipcu 2012 r. podkreślając ideologiczny i fałszywy charakter konwencji. Z kolei w marcu 2014 r. zauważyli, że istniejące do tej pory rozwiązania w kwestii przemocy wobec kobiet są wystarczające.

 

Konwencja została podpisana przez pełnomocnik rządu Donalda Tuska ds. równego traktowania kobiet i mężczyzn – Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz w 2012 r. Jednak do jej ratyfikacji przez Polskę niezbędna jest zgoda Sejmu i podpis Prezydenta RP. Sejm debatował już we wrześniu nad przyjęciem konwencji, jednak debata została przełożona na 9 października.

 

 

Źródło: episkopat.pl

Mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 133 413 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram