DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Epidemia morderczej zuchwałości. Aborcjoniści chcą jeszcze więcej zabijania

Epidemia morderczej zuchwałości. Aborcjoniści chcą jeszcze więcej zabijania
Fot. Pixabay

Sto organizacji podających się za obrońców praw człowieka wystąpiło w środę do rządów europejskich z żądaniem rozszerzenia legalnej możliwości zabijania dzieci nienarodzonych.

 

 

We wspólnym oświadczeniu grupy proaborcyjne wezwały przywódców rządowych do deregulacji kwestii przerywania ciąży podczas kryzysu, aby umożliwić „zabiegi” w domach, wstrzymać wymóg świadomej zgody, pozwolić położnym na wczesne aborcje oraz zmusić lekarzy i pielęgniarki powołujących się na klauzulę sumienia do uczestnictwa w zbrodniach na dzieciach poczętych.

 

Na czele kampanii stanęły: Amnesty International, Human Rights Watch, Międzynarodowa Federacja Planowanego Rodzicielstwa, Centrum Praw Reprodukcyjnych i IPAS.

 

„Wiele kobiet i dziewcząt w Europie walczy o bezpieczny dostęp do opieki aborcyjnej podczas pandemii, ponieważ bariery wynikające z bardzo restrykcyjnych przepisów i uciążliwych wymagań administracyjnych sprawiają, że bezpieczny dostęp do tej podstawowej opieki zdrowotnej jest niezwykle trudny” – głosi oświadczenie AI.

 

Lobby przemysłu śmierci ubolewa, że szpitale i inne placówki medyczne redukują planowe aborcje, aby skupić się na pacjentach z koronawirusem.

 

„Wiele szpitali i klinik ograniczyło usługi w zakresie zdrowia reprodukcyjnego do absolutnego minimum lub całkowicie je zamknęło, między innymi z powodu braku personelu. W wielu miejscach dostęp do normalnych usług klinicznych stał się niezwykle trudny” – napisała organizacja.

 

Leah Hoctor, regionalny dyrektor ds. Europy dla Centrum Praw Reprodukcyjnych, wezwała rządy europejskie do „szybkiej likwidacji” praktycznie wszystkich przepisów i ograniczeń dotyczących tej kwestii – mimo że zapisy te chronią zarówno kobiety, jak i nienarodzone dzieci.

 

„Na przykład regulacje dotyczące świadomej zgody pozwalają na pewność, że kobiety przed zabiciem swych dzieci poznają wszystkie fakty, ryzyko i opcje alternatywne. Wymagania dotyczące wykonywania tzw. aborcji przez lekarzy w placówkach medycznych, a nie w domach lub u położnych, również chronią kobiety” – pisze portal Life News.

 

Organizacja Human Rights Watch zabiega o „podjęcie pilnych kroków (…) w celu zagwarantowania, że ​​odmowa z powodu prywatnych przekonań lekarzy nie zagrozi terminowemu dostępowi do legalnej opieki aborcyjnej”.

 

HRW apeluje do rządów, by „zagwarantowały odpowiednią liczbę świadczeniodawców chętnych i zdolnych do zapewnienia opieki aborcyjnej w całym kraju oraz szeroko rozpowszechniły informacje o tym, jak kobiety mogą dotrzeć do pracowników służby zdrowia chętnych i zdolnych do świadczenia opieki aborcyjnej”. Lobbyści chcą też „pilnego zapewnienia, że odmowa opieki przez lekarzy nie zagrozi dostępowi do opieki aborcyjnej w czasach kryzysu”.

 

We wspólnym oświadczeniu organizacje napiętnowały również kraje europejskie, które uznają nienarodzone dzieci za cenne istoty ludzkie, zasługujące na ochronę. Chodzi o Andorę, Liechtenstein, Maltę, Monako, Polskę i San Marino.

 

„Szczególnie poważne bariery stoją przed kobietami i dziewczętami mieszkającymi w krajach europejskich, gdzie opieka aborcyjna jest nielegalna lub poważnie ograniczona, i w wyniku czego muszą one udać się do innych krajów, aby uzyskać dostęp do opieki prawnej lub uzyskać leki aborcyjne spoza własnej jurysdykcji” – ubolewa Human Rights Watch.

 

„Tak zwane organizacje praw człowieka twierdzą, że są zaniepokojone biednymi kobietami, nielegalnymi imigrantami, kobietami niepełnosprawnymi, ofiarami wykorzystywania i młodzieżą. Ale aborcja, zniszczenie wyjątkowej, żywej istoty ludzkiej, nie jest odpowiedzią na te problemy ani nie jest niezbędna dla zdrowia kobiet.

 

Prawa człowieka powinny być chronione względem wszystkich ludzi, nie tylko tych już urodzonych. I podczas tego globalnego kryzysu, jak w żadnym innym momencie, wszystkie wysiłki społeczeństwa powinny zmierzać do ratowania życia, a nie niszczenia go” – komentuje portal LF.

 

 

Źródło: Life News

RoM

 

 

 


DATA: 2020-04-08 22:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Każde ludobójstwo zaczyna się od tego, ze odczłowiecza się przyszła ofiarę. Żaden normalny człowiek nie zamordowałby swojego dziecka, współmałżonka, przyjaciela, sąsiada. Ale wystarczy przez dłuższy czas kłaść masom do głowy, ze to w sumie nie człowiek tylko płód, wesz, pasożyt, Untermensch i tak dalej a w końcu wielu złapie za nóż. Tak było zawsze, czy to w czasie 2 wojny, czy w Rwandzie czy w każdym innym przypadku ludobójstwa. I niestety historia zatacza koło. Ale jak to ktoś mądry powiedział, kto nie uczy się z historii jest skazany na jej powtarzanie.
1 miesiąc temu / Askja
 
@@Dorsew: małe dzieciaczki, które nie maja bałaganu w papierach, co do których rodzice zrzekli się praw, zazwyczaj szybko znajdują domy. Są na świecie rzeczy, o których możemy decydować, na przykład czy jeść mięso albo pic alkohol. Ale są tez rzeczy obiektywnie złe, jak zamordowanie niewinnego. A jeśli dzieci przyjdą i mówią jak bardzo Cię nienawidzą, to jest Twoja wina. Dziecko jest takie, jakie je ukształtujesz. Umie to, czego je nauczyłeś, Ty i środowisko. Tylko niestety, lwia cześć ludzi nie umie się dzisiaj przyznać do błędu. Bo to wina dziecka, ze mnie nie kocha. Widać nie nauczyło się kochać i to jest wina rodzica. Jeśli rodzic je porzucił to zamanifestował swoją odpowiedzialnośc a raczej jej brak. I żal dziecka jest tu zrozumiały, choć nie jest przesądzone, ze nie da się nawiązać kontaktu i stworzyć więzi.
1 miesiąc temu / Askja
 
Zabijanie doprowadza do znieczulicy. W każdym kryzysie ludzie demoralizuja się bardziej i mamy tu klasyczny tego przykład. Ich,, świątynie''też pozamykano więc oburzaja się jak wielu innych. A spojrzenie na śmierć jakby nigdy nic.Aborcja jest przyczyną wojen.
1 miesiąc temu / k
 
O Pelanowski mówił, że Antychryst juz się ujawnia, ponieważ mordowanie niewinnych przybiera na sile. Przed urodzeniem Mojżesza faraon wyczuwał nadejście wybawcy, więc kazał topić niemowlęta w kanałach Egiptu. Gdy Chrystus się narodził, Herod wysłał oprawców dla zamordowania chłopców. Czy to, że dziś zabija się dzieci, nie jest znakiem nadejścia Antychrysta? Już musi być blisko, skoro nawet zabrania się dorosłym dostepu do Chleba Życia ! Jezu, ratuj nas!
1 miesiąc temu / Arven
 
I jak je urodzą i oddadzą do adopcji, bo nie chcą ich wychowywać to wrócą po 18 latach mówiąc jak ich nienawidzą i zrujnowały im życie itd. cóż za niewinne i kochające stworzenia. Albo nie masz dzieci albo na szczęście trafiłeś na aniołka jakich mało.
1 miesiąc temu / @Dorsew
 
A co z prawem KAŻDEGO CZŁOWIEKA do godnego urodzenia????????
1 miesiąc temu / Król Artur
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.