DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2018 r.

XX Niedziela zwykła
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Emigracja młodych – „nie wierzą, że w Polsce czeka ich coś dobrego”

Emigracja młodych – „nie wierzą, że w Polsce czeka ich coś dobrego”
fot. wikkedhill / sxc.hu

Poczucie beznadziei i brak stałej pracy – to główne motywy emigracji młodych ludzi. Tracą oni wiarę w to, że w kraju czeka ich coś dobrego.

 

Na pytanie „dlaczego młodzi Polacy emigrują” starała się odpowiedzieć Fundacja „Energia dla Europy”, do której raportu dotarła „Rzeczpospolita”.

 

Młodzi emigranci wyjeżdżają, bo nie widzą perspektyw, nie mogą wyrwać się z kręgu dorywczych prac, nie widzą też sensu w ciągłym studiowaniu, oraz nie chcą wegetować na garnuszku rodziców. – Po przejrzeniu wyników badań byłem wstrząśnięty poczuciem beznadziei. Młodzi uważają, że Polska nie jest krajem dla nich – mówi Grzegorz Kądzielawski, prezes Fundacji.

 

Młodzi często są krytyczni wobec siebie i przyznają, że na studiach niewiele się nauczyli. Widzą też bariery, jakie przed nimi stoją, takie jak obciążenia nakładane na przedsiębiorców.

 

Raport Fundacji „Energia dla Europy” powstał by odpowiedzieć na pytanie, jak wydać 2 mld zł, które Polska ma otrzymać z Unii Europejskiej dla młodych.

 

 

Źródło: rp.pl

ged


DATA: 2013-11-26 07:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja na ultrasów, i co. Hoppe dobrze cytuje, dlaczego w ogóle ludzie głosują. Jasnym jest, że czekamy na z Bożej łaski króla, względnie rządy arcyarystokrecji.
ponad 4 lata temu / PK
 
I właśnie dlatego nie za bardzo wierzę w PiS.Ta emigracja młodego popkolenia daje opozycji potężną maczugę na Donka&Co.Można by tym temat grać"rano,wieczór,we dnie ,w nocy"Kto się umizgiwałw 2007 r do emigrantów w UK?Ale ważniejszy jest "temat smoleński",Nie bym lekceważył 10.04.10,ale to jest temat nie do obrony dla tego"rządu".
ponad 4 lata temu / EUROSCEPTYK
 
zapytam; a na kogo głosowaliście w poprzednich wyborach i w roku 2007 ? kogo wybieraliście ? casus Londyskiej Polonii, która tłumnie popierała tuska, a gdy on rzadzi od 7 lat i urządza im Polske, oni nie wracają. DLaczego nie wracacie skoro POlska to Zielona Wyspa europejska ? Ponownie zagłosujecie na tuska ? a czy macie w Poslce rodziców, dziadków ?
ponad 4 lata temu / dokąd zmierzacie ?
 
spora czesc z tych 2ch mld zl prawdopodobnie zostanie wydana na takie fundacje, w ktorych grono dobrze oplacanych prezesow bedzie sie pracowicie zastanawiac dlaczego mlodzi ludzie emigruja zamiast pracowac za pensje wystarczajace na tanie jedzenie i dojazd do pracy.
ponad 4 lata temu / darek
 
No właśnie, a jak ma się do tego plan wcześniejszego rozpoczynania szkoły przez dzieci. Czy chodzi o to aby była wcześniej wykształcona siła robocza dla innych krajów, dla przyszłych emigrantów?. Są sprzeczności . A co jest u nas ze szkolnictwem zawodowym i z kształceniem wg potrzeb kraju/rynku.
ponad 4 lata temu / elek
 
pytanie czy to skutek tylko uboczny? Wysokiej skolaryzacji, itd.
ponad 4 lata temu / PK
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.