DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2019 r.

Oktawa Wielkanocy
Św. Jerzego
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Te kapłanki i biskupki, w wielu przypadkach (Szwecja, Anglia)zdeklarowane lesbijki , a prawie zawsze lewackich poglądów,mają prowadzić ludzi do Chrystusa? Wolne żarty!
3 miesiące temu / gość
 
Nie wiem czy pierwotna jest katolicka, czy prawosławna, ale wiem, że protestantyzm to podszept upadłego anioła. Protestanci to właśnie upadłe anioły. Teraz widać to wyjątkowo jaskrawo. Wielu katolików, w tym kapłanów (co jest przerażające zwłaszcza gdy chodzi o dostojników) zapatrzyło się w wygodny protestantyzm. Podporządkowują prawa boskie pod wygodę człowieka. Jak to się skończyło widać. Nawet Żydzi przetrwali, my zaś Chrześcijanie możemy wymrzeć wyrzekając się dalszych pokoleń na rzecz tu i teraz jutra nie będzie skoro nas nie będzie, to protestanckie nauki. Ale jutro będzie tyle że nikogo po nas z nas nie będzie. Zawdzięczamy to między innymi właśnie lekkiej postawie kapłanów zwłaszcza wielu dostojników. Świat zachodu, świat protestantów dobiega końca. Sami się zgubili swą pychą i poprawianiem odwiecznych praw boskich. Najjaskrawszym dowodem są spadkobiercy sekty Henryka VIII i odłamów. Powrót do korzeni wiary i ponowne padniecie na kolana może pomóc.
3 miesiące temu / banita
 
Wystrzegam się Modernizmu !! Wierzę tylko w Boga w Trzech Osobach! Nie DAJĘ SIĘ OMOTAĆ Tzw.nowinkom.Ekumenizm traktuję z dystansem i proszę Boga by nie zbłądzić.
3 miesiące temu / Gość
 
Czy to nie polski Papież ugruntował ekumenizm będąc soborowym modernistą? Nie wylewajcie teraz krokodylich łez udając, że nie rozumiecie skąd i kto doprowadził Kościół nad krawędź przepaści.
3 miesiące temu / katopol
 
A dzień judaizmu w Lodzi? Biskup Ryś z rabinem odprawiają nabożeństwo!
3 miesiące temu / Zbigniew
 
Ekumenizm ponad wszystko.Jak media donoszą [deon] w Berlinie rozpoczną w 2020 r. budowę międzyreligijnego domu modlitwy i NAUKI "House od One". DOM JEDNEGO pomieści synagogę, kościół chrześcijan, meczet. Autorzy pomysłu - m.in. szef fundacji Rabin , ewangelicki proboszcz , iman zaprosili do współpracy także inne religie. W projekcie >chodzi< o wiarę w jednego Boga.
3 miesiące temu / iskierka
 
Sytuacja obecna przypomina czasy Imperium Rzymskiego kiedy to wszystkie religie były równe,wszystkie miały swoje świątynie i swoich kapłanów.Jak to się skończyło to wiemy doskonale.Upadek ówczesnego świata pogrzebał wszystko,tylko prawdziwa wiara się obroniła.
3 miesiące temu / koło historii
 
"Kto może chrzcić? Zwyczajnym szafarzem chrztu jest biskup, kapłan lub diakon. W razie konieczności chrztu może udzielić każda osoba (nawet niewierząca) pod warunkiem, że chce uczynić to, co czyni Kościół gdy chrzci. To znaczy: poleje wodą, głowę kandydata do chrztu mówiąc: "Ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego"; "8 sierpnia 1910 r. ukazał się dekret papieża Piusa X regulujący kwestię przyjmowania Komunii Św. przez dzieci. Nie wprowadza drastycznych zmian i w dużej mierze opiera się na ustaleniach z Soborów ? Laterańskiego i Trydenckiego. Podaje jednak dokładny wiek dziecka, które może przyjąć sakrament Eucharystii. Gotowość do uczestnictwa w ceremonii następuje, gdy młody człowiek zaczyna logicznie myśleć, a także zachowuje jeszcze niewinność, uzyskaną na Chrzcie Świętym, czyli w wieku około siedmiu lat."; "Grzech ciężki musi spełniać trzy warunki: dotyczyć materii poważnej, być popełniony z pełną świadomością i przy całkowitej wolności."
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Wczoraj, rozmawiając z Mamą, na temat tego co dzieje się u protestantów w Niemczech zrozumiałam, że: 1. Mamy komunię duchową w Ciele Mistycznym Chrystusa, z każdym człowiekiem ochrzczonym ("osoba świecka może ochrzcić dziecko, nawet wbrew woli rodziców", a nawet gdzieś czytałam, że może być to osoba niewierząca w niebezpieczeństwie śmierci) bez względu na odłam chrześcijaństwa. 2. Dopóki dziecko nie dojdzie do używania rozumu (około 7 rok życia - wtedy, gdy umie już odróżnić chleb zwykły od Eucharystycznego) nie może popełnić grzechu ciężkiego, więc nie traci też łaski uświęcającej z Chrztu. Łaskę uświęcającą traci się wraz z pierwszym popełnionym po Chrzcie grzechem ciężkim. Dziś zrozumiałam, że: 3. Na ziemi żyją, w czyśćcu cierpią i w Niebie są osoby ochrzczone, "nie będące katolikami" na ziemi. 4. Do dorosłych chrześcijan Pan Jezus mówi: " 3 "Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Najbardziej podatni na MANIPULACJĘ (wykorzystanie) są romantycy i ludzie bezrozumni , których NAIWNOŚĆ stanowi bardzo dobry fundament dla ludzi oświeconych przeprowadzających rewolucje polityczne i religijne.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Od tych > pięknych słówek ; poezji duszy ; folozofowania< mamy właśnie zamieszanie w kościele. Nic dziwnego, że wielu nie tylko rozmiękczył trzeźwe myślenie ale pomieszał w głowach. Jak kto wierzy to osobista sprawa. Jednakże od papieża jako głowy Kościoła wymagana jest precyzja a nie poezja bo pełni urząd nauczycielski Kościoła Katolickiego. >Kwiatek< jeśli chcesz być merytoryczna to zamiast poezji poznaj historię Kościoła albo zmień blog na poetycki. Co do modlitwy to zajrzyj do Pisma św. na to pytanie odpowiedział Pan Jezus. End.
ponad 1 rok temu / iskierka>kwiatka
 
O, już mnie nie dziwi że podoba ci się takie wyznanie wiary. Przecież uwielbiasz piękne słówka, a co tam czyny, one nie mają aż takiego znaczenia jak słowa, zgadza się? Pewnie zarzucisz mi brak związku z tematem, ale takie po prostu wyciągam wnioski z twojej bieżącej krytyki w innym wątku tych katolików którzy chcą REALNEGO ograniczania mordowania dzieci, a nie ubranego w śliczne ukwiecone frazesy pojękiwania jak to jest źle, ale lepiej nic nie róbmy bo może będzie jeszcze gorzej i płateczki się nam posypią???
ponad 1 rok temu / do kwiatek77
 
@iskierka, mi się podoba, nie był chyba w Kościele na Mszy i tam tego nie mówił...raczej jest to poezja jego duszy i więzi osobistej z Bogiem...czy Papież musi w każdym słowie mówić o dogmatach? nie może być bardziej taki ludzki? Jan Paweł II też pisał poezje - które bardzo lubię :) Myślę, że to nie jest obowiązujące każdego katolika wyznanie wiary katolickiej, tylko po prostu modlitwa Papieża własnymi słowami do Boga...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Wyznanie wiary Jorge Bergoglio napisane w przeddzień święceń kapłańskich w 1969 r.: CHCĘ wierzyć w Boga Ojca..., i w Jezusa , Pana ..., abym uśmiechał się i mógł dojść do Królestwa życia. Wierzę w historię mojego życia ; wierzę w moje cierpienie; wierzę w słabość mojej duszy ; wierzę w dobroć innych ludzi; wierzę w życie konsekrowane; wierzę , że mogę gorąco kochać; wierzę w codzienne umieranie ; wierzę w cierpliwość Boga; Wierzę , że tata i mama jest w niebie ; wierzę , że jest tam także ojciec Duarte ; wierzę w Maryję ; oczekuję codziennych niespodzianek, które będą manifestacją miłości, siły, zdrady i grzechu...; [całość na deon.pl :Poruszające wyznanie wiary Franciszka].
ponad 1 rok temu / iskierka/cd
 
Czy nie nadszedł już czas aby nasi Polscy Biskupi i księża publicznie złożyli WYZNANIE WIARY ????? Ostatnio pokazano film dokumentalny o Papieżu Franciszku i Jego wersję WYZNANIA WIARY - można się zdziwić ?
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Pan Jezus powiedział: "Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał" J17,20-21. Dlatego nie odrzucaj z góry KAŻDEJ intencji modlitewnej o zjednoczenie chrześcijan. Taka jest bowiem wola Pana Jezusa byśmy się zjednoczyli. Zamiast milczeć, czyli w ogóle się nie modlić, możesz wesprzeć tę intencję doprecyzowując w myśli: "...zjednoczyli w jedynej prawdziwej religii katolickiej".
ponad 1 rok temu / do kwiatek77
 
Kiedy myślę o zgniłych owocach nauk ekumenicznych, które zaistniały niestety w moim życiu, przypominają mi się dwa wydarzenia. 1. Kiedyś nie wiedząc, że istnieje coś takiego jak Msza neokatechumenatu, chcąc zostać na czuwaniu w Kościele w Wielką Sobotę, stałam się uczestniczką takiej Mszy. Tak jak wszyscy przyjęłam na rękę Chleb (myślałam, że to Komunia św. ale w innej niż zwykle postaci - ze względu na Triduum) nie wiedziałam czy tak wolno. Uznałam, że skoro to dzieje się w Kościele i wszyscy tak robią, to musi być coś dobrego. To było tak dawno, że nawet nie pamiętam czy w niedzielę poszłam na Mszę, czy uznałam, że wielkosobotnia wystarczy...2. Byłam ciekawa jak wygląda Msza w cerkwi, więc kiedyś tam poszłam. Nie pamiętam, czy przyjmowałam Komunię św, czy całowałam jakieś ikony...Ale też byłam przekonana, że to nie grzech, skoro wszyscy jesteśmy chrześcijanami.
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
@iskierka, "Zawsze było i jest przedmiotem wiary, że Kościół ten był, jest i zawsze będzie tylko j e d e n." - dziękuję za przypomnienie...łatwo można o tym zapomnieć, gdy jest się wzywanym do modlitwy o jedność chrześcijan...od dwóch dni - gdy na Mszy św. jest czytana modlitwa o zjednoczenie chrześcijan - intencja ekumeniczna w modlitwie powszechnej - NIE MÓWIĘ JUŻ RAZEM ZE WSZYSTKIMI GŁOŚNO - WYSŁUCHAJ NAS PANIE...choć dopiero teraz rozumiem - dzięki Twojemu iskierko komentarzowi, dlaczego słusznie jest nie modlić się w takiej intencji...a raczej powinniśmy się modlić o nawrócenie wszystkich chrześcijan na wiarę katolicką...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Kwiatek to, że ludzie są grzeszni to WIADOMO ale o wiele większym ZGORSZENIEM jest to, że w Kościele głosi się błędne nauki i HEREZJE za zgodą Pasterzy Kościoła, którzy stali się politykami.Tym się martw. Trwa WOJNA a ty domagasz się kultury. To zacznij czytać NIEDZIELĘ lub Miłujcie się albo pojedź na pielgrzymkę do Magugorie a nie czytaj poważnych artykułów w pch. Nie pisz >ostatnio słyszałam , doszły mnie plotkimodernistyczne gadanie< nie jest dla Ciebie Kwiatku.End.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
W Wyznaniu Wiary (Credo) w Mszy świętej Kościół wyznaje: "Wierzę w j e d e n , święty... Kościół...". Moderniści, przedstawiciele Neokościoła oraz inni wrogowie Kościoła chcą nam wmówić, że Kościół jest podzielony a zatem potrzebuje zjednoczenia z pomocą tzw. ekumenizmu. Robią z ludzi głupców, ponieważ zmuszają ich do wyznawania czegoś, w co nie mają wierzyć. Kościoła Rzymskokatolickiego , który jest Mistycznym Ciałem Chrystusa nie można rozbić, podzielić. Zawsze było i jest przedmiotem wiary że Kościół ten był, jest i zawsze będzie tylko j e d e n.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Msza bez Przeistoczenia - powinnam napisać z dużej litery, przepraszam. W tym cyklu - błędy współczesności - powinniśmy też rozważyć - w jakim celu taki błąd jest wprowadzany? Jakie będą skutki powtarzania tego błędu dla przyszłych pokoleń?
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
@iskierka, to co napisałaś, to właśnie przerażające i zgniłe owoce ekumenizmu: neokatechumenat - ostatnio słyszałam jak zapraszał ktoś na ich katechezy, podczas przemówienia w czasie ogłoszeń, wymienił chyba wszystkie swoje najgorsze grzechy i jeszcze powiedział, że nie wiadomo czy dożyjemy jutra, więc zamiast oglądać TV powinniśmy przyjść na spotkanie. Doszły mnie plotki, że podobno szykowana jest jakaś Msza bez przeistoczenia? - oby to nie był cel wprowadzenia tej "interkomunii".
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Gadasz po modernistycznemu. Ja już wiem że sobie szydzisz, ale weź pod uwagę że osoby zaglądające tu rzadko mogą tego nie wiedzieć i mogą potraktować Twoje słowa za ewangelizację. Odważysz się podjąć ryzyko zgorszenia niewinnych w imię własnego ubawu?
ponad 1 rok temu / do iskierka
 
Jak nas zapewniają różni teolodzy należy zostawić RÓŻNICE doktrynalne w imię Jedności. Tą jednością ma być WIĘŹ CZŁOWIEKA Z CZŁOWIEKIEM W imię wspólnego DOBRA. Teraz liczy się WSPÓLNOTA. Coraz częściej słyszymy o nowym sakramencie. To kościół (wspólnota) jest SAKRAMENTEM.Jakie to mądre i jak wiele upraszcza. Tam gdzie człowiek , ludzie , wspólnoty tam sakrament - prawdziwa INTERKOMUNIA. Kto by się tam przejmował prawdziwą Obecnością Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i czy ludzie przyjmują Go godnie. Jak mawiał J.P.II Bóg jest w JAKIŚ SPOSÓB zjednoczony z każdym człowiekiem. Zatem WSPÓLNOTA ponad wszystko nawet ponad Pana Boga byle w jedności.> > >Uczmy< się od wspólnot neokatechumenalnych , które jako pierwsze sprotestantyzowały parafie i są zalążkiem interkomunii.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
cd. takim kultem jaki Bóg sobie wybrał...Jak wiemy jest to kult sprawowany przez Kościół katolicki, a nie przez prawosławie, protestantyzm, czy przez judaistów. Tylko Kościół katolicki oddaje Bogu taki kult - jakim Bóg chce być uczczony. Kończąc mój monolog - czy ekumenizm ponad wszystko? Nie! Jedność nie może być ponad Prawdą.
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
V nie zabijaj ? czy nie zabijamy w sobie łaski Bożej poprzez kult niekatolicki? VI nie cudzołóż ? czy uprawianie niekatolickich kultów nie jest cudzołóstwem? (wg ST bałwochwalstwo=cudzołóstwo) VII nie kradnij ? czy praktykując jedność z niekatolikami, nie okradam siebie i swoich dzieci z Prawdy? Dla jakiej wartości to czynię? Prawda contra jedność ? która wartość jest większa? VIII nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu ? czy uczestnicząc w nabożeństwach ekumenicznych i modląc się o jedność duchową-która jest niemożliwa, nie oszukuję prawosławnych, protestantów, a nadto katolików? IX nie pożądaj żony bliźniego swego X nie pożądaj żadnej rzeczy bliźniego swego ? czy nie zwodzi mojego serca, to co zewnętrzne- piękno, radość i nowość nabożeństw prawosławnych, protestanckich i tzw. ekumenicznych? Dlaczego chciałbym w nich uczestniczyć? Czy chciałbym bardziej doświadczyć radości, niż sprawić radość Bogu modlitwą katolicką=takim kultem jaki Bóg
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Szkoda, że więcej osób nie pisze...Straszenie katolików grzechem i to ciężkim, może skutecznie wzbudzać w wielu osobach poczucie winy oraz skrupuły. Mamy więc według hierarchów grzech, którym jest brak jedności z tymi, którzy kiedyś przyjęli obrzęd chrztu. Jak to się ma np. do X przykazań ? czyli do materii grzechu? I nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną-jedność dla samej jedności, a nie ze względu na wolę Boga, może być bożkiem. II nie będziesz wymawiał imienia Pana Boga Twego nadaremno-np. modląc się o jedność, która-z woli Bożej-nie jest możliwa np. o jedność świętego z grzesznikiem, o jedność okradzionego ze złodziejem, o jedność Nieba z piekłem. III pamiętaj abyś dzień święty święcił ? czy takim uświęceniem byłaby Msza ekumeniczna lub nabożeństwo widoczne na zdjęciu? Czy raczej to obraza Boga? IV czcij ojca twego i matkę twoją ? czy uczcimy rodziców, którzy przekazali nam wiarę katolicką poprzez udział w takim nabożeństwie ekumenicznym?
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Czyli błędnie użyłeś słowa "dobre". Trzeba było użyć stwierdzenia w stylu "mają elementy dobra".
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper Może nie wyraziłem się precyzyjnie. Większość religii ma w sobie wpisane prawo naturalne (chyba nie uważasz, je za złe) i dlatego warto, aby ktoś je przestrzegał poprzez religię. Część ateistów też jest w stanie to prawo wywnioskować ale ateiści tacy jak np. Stalin mieli z tym problemy. Lepiej więc, by ktoś przestrzegał prawo naturalne ze względu na religię niż wcale. Jeśli chodzi o zasady błędne (nazwijmy 2+2=3) jak np. siłowe nawracanie niewiernych, to takie rzeczy trzeba korygować.
ponad 1 rok temu / trooper
 
"Człowiek ten, choć jest jeszcze w stanie grzechu śmiertelnego, może mieć wiarę chrześcijańską i nadzieję, które w nas pozostają nawet po utracie miłości, póki nie zgrzeszyliśmy śmiertelnie przez niewiarę, rozpacz lub zarozumiałość." z Trzy okresy życia wewnętrznego wstępem do życia w niebie. Reginald Garrigou-Lagrange OP - polecam WSZYSTKIM CHRZEŚCIJANOM, bo to najlepsza wykładnia wiary katolickiej jaką czytałam...Jednak CHOĆBYŚ MIAŁ WIARĘ I NADZIEJĘ, A NIE MIAŁ MIŁOŚCI...HYMN ŚW.PAWŁA. Z drugiej strony nie wiem czy tzw. "kościoły odłączone" nie utraciły wiary? Czy nie popełniły grzechu śmiertelnego niewiary? Bo skoro wiara = wiara w dogmaty, czy oni wierzą we wszystkie dogmaty? Jaką więc mają nadzieję? Prawdziwą czy fałszywą?
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
cd. miało być gałązką...ale gałą też może być - "Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną." Duch Święty daje poznać Pana Jezusa, czyli daje światło wiary - które aby przyjąć trzeba mieć żywe gały - czyli oczy. Oczy te dostaje katolik na Chrzcie Świętym. Jednak jak widać można stracić wzrok, nie tylko gdy traci się wiarę=światło ale nawet wcześniej, gdy straci się gały=czyli oczy, które stają się martwe przez grzech ciężki. W prawdzie przez grzech ciężki nie traci się jednocześnie cnót wiary i nadziei lecz traci się miłość=Ducha Świętego. Natomiast jeśli ktoś zgrzeszy przeciwko cnocie wiary lub nadziei - to je też traci = tak jakby jego oczy wiary stały się martwe...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
List-"Chrzest jest wydarzeniem, którego nie da się zamknąć tylko w kontekście Kocioła katolickiego. Św. Paweł pisze, że ?w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno Ciało? tworząc jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół." Czy wszyscy, którzy przyjęli Chrzest są W JEDNYM Duchu Świętym? "Ja jestem prawdziwym krzewem winorośli, mój Ojciec zaś jest hodowcą winnej latorośli. Każdą gałązkę, która nie owocuje we Mnie, odcina. Tę zaś, która rodzi owoce, oczyszcza, aby dawała ich jeszcze więcej." Są więc gałązki, które są wszczepione w winorośl lecz stały się martwe - te będą odcięte...Czy cały krzew ma z nimi jakąś jedność? Soki = Duch Święty, nie jest obecny w każdej gałązce. A tylko żywa winorośl jest Ciałem Chrystusa, które będzie Zbawione. List-"Tworzy jedność, która nie sprowadza się wyłącznie do obojętnej tolerancji i wzajemnej wiedzy o sobie, lecz spełnia się w wymianie duchowych darów." - nie ma wymiany darów między żywą i martwą gałą
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Przeczytałam cały list, fr: "Najpierw zapytano go o to, czy wyrzeka się szatana i jego próżnej chwały. 4. Wyzwanie ekumeniczne. Chrzest jest wydarzeniem, którego nie da się zamknąć tylko w kontekście Kocioła katolickiego. Św. Paweł pisze, że ?[?] w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno Ciało? (por. 1Kor 12,13), tworząc jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Dlatego chrzest czyni chrześcijan, niezależnie od istniejących między nimi podziałów, członkami jednego Ciała Chrystusowego. Tworzy jedność, która nie sprowadza się wyłącznie do obojętnej tolerancji i wzajemnej wiedzy o sobie, lecz spełnia się w wymianie duchowych darów."Dziękujemy Bogu za przyjętą na początku 2000 r. przez Kościół Katolicki i Kościoły zrzeszone w Polskiej Radzie Ekumenicznej ?Deklarację o wzajemnym uznaniu chrztu jako sakramentu jedności?. Najpierw trzeba się wyrzec diabła. Sam Chrzest nie czyni Ciałem ale Duch św.-w nim ochrzczeni. Czy w grzesznikach jest Duch Święty?
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
W pkt.4 czytamy: >Mnożenie podziałów czy choćby obojętność wobec nich, jest ciężkim grzechem i antyświadectwem, które pomnaża zgorszenie.< Pierwsza rzecz, która mi przyszła na myśl, to żeby porównać to zdanie ze wszystkimi przykazaniami Bożymi i Kościelnymi - i sprawdzić wobec, którego z przykazań to jest grzech i to ciężki. Potem na myśl mi przyszło: "Wprowadzam nieprzyjaźń między tobą, a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem." Jak by się te słowa miały do pkt. 4? Jak widać nie każdy podział jest grzechem - bo Bóg jest święty i grzechu w Nim nie ma, a jednak istnieje Niebo i Piekło. "Aniołów, którzy nie ustrzegli swojej godności i opuścili własną siedzibę, uwięził On w ciemnościach na wieki."(Jud) Nie z każdym jedność jest możliwa. Czyżby jedność też mogła być bożkiem? "Wyszli oni spośród nas, lecz nie należeli do nas. Gdyby bowiem należeli do nas, pozostaliby z nami. Opuścili nas jednak, aby się ujawniło, że nie wszyscy należą do nas."(IJan.)
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
...Już zarodki tych błędów widzieliśmy w błędach potępionych przez Sobór Watykański.... ## A któż im pozwolił potępiać?
ponad 1 rok temu / Irrec
 
Kwiatku jesteś na portalu uświadamiającym ludziom zagrożenia wiary i Kościoła. Twoja łąka to chyba fragment szklarni gdzie wiatry toczącej się wojny nie dochodzą. Gratuluję alienacji i ducha poezji. Jeszcze trochę to nas/ katolików rozjadą a portalu nie będzie jeśli ludzie się nie obudzą i nie zjednoczą. Przed nami perspektywa PUSTYNI Kwiatuszku. Zatem jednoczmy się i UCZMY : Obchody 1050-lecia Chrztu Polski rozpoczął odczytywany w kościołach 22 listopada 2015 roku list pasterski Biskupów. W pkt.4 czytamy: >Mnożenie podziałów czy choćby obojętność wobec nich, jest ciężkim grzechem i antyświadectwem, które pomnaża zgorszenie.< Kwiatku , o czym myślałaś jak usłyszałaś to zdanie z ambony - >o niebieskich migdałach< . Masz wątpliwość to idź to idź do Biskupa to ci wytłumaczy.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Twierdzisz: "Tak wszystkie religie są dobre z tego względu, że ludzie wierzący mają jakieś zasady, a jest to lepiej niż wolno mi wszystko i nic mnie nie ma prawa ograniczać." Ale przecież "wolno mi wszystko i nic mnie nie ma prawa ograniczać" to TEŻ jest jakaś zasada, czyli gdybyś zamierzał wyciągnąć logiczny wniosek, to też powinieneś uznać ją za dobrą. A dalej logicznie nazwać dobrą zasadę 2+2=3. A potem logicznie nazwać zło dobrem. I osiągniesz stan dobrego satanizmu.
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@iskierka, "Kwiatku popatrz wyżej - w górę , wokół siebie. Świat to nie łąka.", biorąc sobie nick kwiatek myślałam o św. Teresce - cytuję z pamięci - Wszyscy jesteśmy kwiatami zasadzonymi na tej ziemi. Pan ogrodu zrywa je, jedne wcześniej, a inne później. Jedne wcześniej, a inne później. Trzeba nam pójść nową drogą, zasianego ziarna, nową drogą do Światła. Nową drogą do Światła. To, co żyje szuka Światła, to co umiera stacza się w ciemność. To co umiera stacza się w ciemność.
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
@iskierka, Napisałam o grzechu, bo nie wszystko jest grzechem. To czym jest grzech, a czym nie jest - dowiadujemy się z Objawienia Bożego. Dokumenty Kościoła to interpretacja Objawienia. Sama chciałabym się dowiedzieć, na jakiej podstawie Biskupi wymieniają takie grzechy jak np. grzech przeciwko ekumenizmowi? Może ktoś poda jakiś fragment z tych dokumentów, w którym jest mowa wobec jakiego przykazania są to grzechy? Skoro ten cykl mówi o błędach współczesności, to próbuję dojść na jakich podstawach te błędy są oparte. Dlatego pytam o te "błędne" cytaty.
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Na to może być tylko jedna odpowiedź: Sakramenty Pojednania i Eucharystii plus Różaniec. Zatem drodzy Państwo różańce w dłoń!
ponad 1 rok temu / mała droga
 
Kwiatku popatrz wyżej - w górę , wokół siebie. Świat to nie łąka. Lepiej poszukaj i przeczytaj List Biskupów. To się zdziwisz. Posłuchaj także wykładu Bp. Rysia z Dnia Judaizmu w Łodzi. Nie odnoszę się w swoim komentarzu do katechizmu tylko faktów tworzonych przez zmodernizowanych pasterzy. Czasami robię to w sposób ironiczny. List to jest dokument Kościoła.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
@ iskierka, "Nie ma grzechu dopóki nie zapadnie w sercu ludzkim jakaś dobrowolna, świadoma, zła decyzja." Na grzech się składa 1. materia grzechu (nieposłuszeństwo wobec II przykazań Pana Jezusa, X przykazań Bożych, V Kościelnych) 2. świadomość (wiem, że to zło) 3. wybór (decyzja = wybieram zło). "Grzech to jest dobrowolne i świadome przekroczenie przykazania Bożego lub kościelnego. Grzech polega na nieposłuszeństwie i wynoszeniu własnej woli nad wolę Bożą. Grzech ciężki-człowiek przekracza przykazania w ważnej rzeczy-materia wielka, zupełnie świadomie i całkowicie dobrowolnie.", "Miłość Boża - godzi w nią bezpośrednio każdy grzech przeciw trzem przykazaniom Bożym." Przeciwko jakim przykazaniom Bożym lub kościelnym są "grzechy" przeciwko ekumenizmowi? A te pozostałe wymienione?
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
EKUMENIZM to ZATWIERDZONA i REALIZOWANA POLITYKA I STRATEGIA KOŚCIOŁA od dawna.My nadrabiamy tylko zaległości jak tłumaczy ks.prof. A.Kobyliński. Kto tego nie przyjmuje do wiadomości i własnego życia TEN STAWIA SIĘ POZA KOŚCIOŁEM . A w szczególe przeczytajcie sobie List Biskupów chyba z 2015, gdzie w pkt.4 lub 5 WYMYŚLONO sobie GRZECH p-ko ekumenizmowi. Dzisiaj jeszcze dodano GRZECH - ANTYSEMITYZMU. Pamiętać też należy o grzechach SPOŁECZNYCH czyli wspólnych np >wspólna odpowiedzialność za nędzę świata
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Nowomiłosierni. Ciekawe))). Apostazji akt najwyższy, wyguglować proszę.
ponad 1 rok temu / Leo
 
Coś tu się trochę ludziom miesza. Wszystkie religie są prawdziwe- nieprawda. Każda religia może mieć ziarno prawdy np. nie krzywdź człowieka, nie zabijaj itd. ale to nie znaczy, że wszystko w niej jest prawdą lub pełnią prawdy. Wszystkie religie są dobre. Tak wszystkie religie są dobre z tego względu, że ludzie wierzący mają jakieś zasady, a jest to lepiej niż wolno mi wszystko i nic mnie nie ma prawa ograniczać. W końcu najwięksi zbrodniarze w dziejach ludzkości byli ateistami. Dialog ekumeniczny. Oczywiście, że tak . Dzięki temu istnieje szansa na nawrócenie innych. Jeżeli my uznajemy, że 2+2=4 a ktoś inny 2+2=3 to poprzez dialog i udowodnienie mu błędu jesteśmy w stanie mu wykazać, że 2+2=4 i dzięki temu się nawróci. My tutaj nic nie tracimy na tym a osoba błądząca może zyskać. Ale widzę,że niektórzy boją się, że w wyniku dialogu zamiast uznawać, że 2+2=4 przyjmiemy uznawanie tezy 2+2=3
ponad 1 rok temu / trooper
 
Fałszywie rozumiany ekumenizm to jak modne w naszych czasach ale tak samo fałszywie rozumiane miłosierdzie i tolerancja. Taaak, właśnie ci nowomiłosierni i nowotolerancyjni oddają pole heretykom i innowiercom zamiast ich nawracać.
ponad 1 rok temu / Karol
 
"W II modlitwie eucharystycznej:"Pokornie błagamy, aby Duch Święty zjednoczył nas wszystkich, przyjmujących Ciało i Krew Chrystusa". Za każdym razem na Mszy św., słysząc te słowa upewniam się, że tylko Ci mogą być zjednoczeni przez Ducha Świętego, którzy przyjmują Komunię św. Nie znam modlitwy - we Mszy św. o to, aby Duch Święty zjednoczył chrześcijan. Dlatego osobiście wolę nazwę - katolik, niż chrześcijanin - bo ta nie jest już jednoznaczna z katolikiem. Ekumenizm nie jest tworem duchowym - duchowej jedności świętych z grzesznikami nie ma. Ekumenizm to ludzki twór, chyba aby uniknąć przemocy wyznawców jednej religii wobec drugiej. Według mnie nie powinno być uczestniczenia nawzajem w obrzędach religijnych innych wiar - bo Bóg zabrania bałwochwalstwa. Może być dialog międzyludzki, nie między wiarami-gdy hierarchia różnych wyznań spotyka się, by omówić wspólne działanie charytatywne. Innego ekumenizmu niż charytatywny nie uznaję, nie praktykuję i w nim nie będę.
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Nie rozumiem tego akapitu "Przyczyną zaś tego, ...". Czy chodzi o wytworzenie atmosfery duchowej sprzyjającej przyjęciu prawdzieej Wiary i jej odnośnego "doświadczenia"?
ponad 1 rok temu / Emil M.
 
Wstyd mi, żę mamy dni islamu w KK. Koran w kościele to ohyda
ponad 1 rok temu / Sec
 
Już wiele ołtarzy w nowych kościołach jest bardzo ubogich. By w razie rozwijającej się sytuacji na ołtarzach zastąpić Sw.Faustynę i Sw. Jana Pawła II Mohametem i Lutrem? Brak proroków, apostołów, świętych którzy stanowili, budowali swoim życiem,naszą religię. Dlaczego?
ponad 1 rok temu / Leon
 
Jako chrześcijanie mamy neiesć prawdę Ewangelii a nie rozsiewać fałszywe idee ekumenizmu. Nawet jeśli na soborach powstają takie karkołomne destrukcyjne idee, to nie przydaje im wiarygodności owo zgromadzenie. Nie mają władzy nieomylności nawet papieże ( video spór sw Piotra ze sw Pawłem) tym bardziej nie muszą mieć automatycznie nieomylności sobory. Wszystko zależy od dyspozycji otwartości na Ducha Świętego, a z tym bywa jak wiemy różnie. Ekumenizmu jest ciężkim błędem, a uporczywie indywidualnie lansowany, jest grzechem ciężkim...
ponad 1 rok temu / Zorrro
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.