DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ks.prof. Guz mowi prawde
ponad 1 rok temu / zenek
 
Myślę,że to jakieś nieporozumienie. Nie słuchałem audycji, ale możliwe, że wkradła się niepotrzebna generalizacja wyrwana z kontekstu. Sądzę, że gdyby ks. Guz siadł na spokojnie z protestującymi naukowcami KULu, to doszliby do porozumienia w kwestiach drażliwych.
ponad 1 rok temu / Allo allo
 
Drodzy "ekumeniści": wszyscy, absolutnie wszyscy heretycy i odstępcy od jedynej, świętej i powszechnej wiary katolickiej powinni założyć włosienicę pokutną i na kolanach powrócić na łono kościoła rzymskiego. Amen !
ponad 1 rok temu / Jerzy
 
Myślę,że to jakieś nieporozumienie. Nie słuchałem audycji, ale możliwe, że wkradła się niepotrzebna generalizacja wyrwana z kontekstu. Sądzę, że gdyby ks. Guz siadł na spokojnie z protestującymi naukowcami KULu, to doszliby do porozumienia w kwestiach drażliwych.
ponad 1 rok temu / Allo allo
 
Ryba psuje się od głowy - patrząc na poczynania naszego episkopatu a każdym razie jego dużej części mozna stwierdzić że u nas wcale nie jest duzo lepiej. Obawiam się że gdyby w tej chwili Jan III Sobieski ruszał z odsieczą pod Wiedeń zostałby rytualnie potępiony przez polskich biskupów jako "niszczyciel dialogu międzyreligijnego" i "siewca niczym nieuprawnionej agresji wobec braci inaczej wierzących"
ponad 1 rok temu / get
 
KUL - tylko z nazwy "katolicki". Odnośnie religii w Niemczech pisownia celowa - ostatnio rozmawiałem z Polką od dzieciństwa mieszkającą na terenie niemiec, która posłała do szkoły swoją córkę. Na lekcji religii katolicki ksiądz upewniałem się czy na pewno katolicki, bo nie wierzyłem opowiadał dzieciom, że tak właściwie to Boga nie ma, człowiek to powstał wg teorii Darwina. Myśląca Polka zabrała, podobnie jak kilka innych matek z innych szkół, swoje dziecko i posłały je na lekcje religii prowadzone przez Księdza z Polski z Wrocławia. Niemcy, niestety, to naród zniewolony przez ideologię politpoprawności i zamordyzmu - to nie moje słowa lecz mojej rozmówczyni.
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 
i kasiora z niemiec?
ponad 1 rok temu / cóż się spod
 
Krytykujący Księdza prof. Guza nie dorastają pod żadnym względem do pięt temu wielkiemu uczonemu
ponad 1 rok temu / andrzej
 
Czemu Rektor KUL nie protestuje? Wynika z tego , że "katolicki" w nazwie nie ma już racji bytu. Wstyd. A gdzie wsparcie biskupów dla ks.Guza? Wstyd i jeszcze raz wstyd!!!!!!!!
ponad 1 rok temu / alex
 
Czyli i dzisiaj nie brak mędrców nad miarę. Może to zazdrość?
ponad 1 rok temu / normal
 
Małe sprostowanie: Karol Marks wywodził się z ortodoksyjnej rodziny żydowskiej a nie niemiecko-protestanckiej.
ponad 1 rok temu / Filip S
 
Ks. prof. T.Guz jest znany i ceniony. Kim są ci dwaj ekumeniści? Nigdy o nich nie słyszałem. "Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój" , tak, ale nie za cenę niewierności i niewolniczego podporządkowania się nowemu bożkowi pokoju. Chrystus powiedział także,że nie przyszedł przynieść pokój, ale miecz, że stanie matka przeciw córce itd Nie ma kompromisu z herezją, z kłamstwem. Ja jestem Bóg i nie ma innego. Księże Profesorze, jestem z Tobą, odwagi. Jezus Prawda nazywany był szaleńcem, a potem wycierpiał tak wielką wrogość od grzeszników.
ponad 1 rok temu / makarios
 
pozbyć się ekumenistów, to jest styk przenikania gangreny moralnej, umysłowej
ponad 1 rok temu / taka prawda
 
Z treści komunikatu można by wnioskować,że autorzy z Instytutu Ekumenizmu KUL są protestantami.
ponad 1 rok temu / Józia
 
Ks Guz niczego nie wymyslil, potwierdzi tylko prawde - wystarczy znac angielski I samemu sie dowiedziec
ponad 1 rok temu / mola
 
Luter nazywa ofiarę Mszy świętej ?ogonem smoka?, który ?spłodził? wiele rozmaitych zachowań bałwochwalczych. Protestantyzm podważył całkowicie katolicką naukę o Mszy św. I jak widać protestantyzacja kościoła katolickiego idzie wielkimi krokami. Dzięki takim"profesorom" katolickiej uczelni także. Smutne, tragiczne, dramatyczne.
ponad 1 rok temu / Maryna
 
Niech ci pseudo-naukowcy wezmą się za rzetelną naukę to zrozumieją kim był i do czego dążył Luter, ale być może sami są protestantami i stąd ich zagniewanie.
ponad 1 rok temu / karol
 
Ks. Prof. Dr hab. Przemysław Kantyka; dr hab. Piotr Kopiec ? prof. KUL Wielce szanowni Panowie profesorowie! Przeczytałem Wasze ?sprostowanie? do wypowiedzi księdza profesora Tadeusza Guza na antenie Radia Maryja, dotyczące poglądów i działania Marcina Lutra oraz jego spadkobierców. Zarzucacie w nim nierzetelność, brak dorobku naukowego i wiele różnych ?niepoprawności? w wypowiedziach wspomnianego naukowca. Zapoznałem się z nimi oraz Waszymi zastrzeżeniami i na samym wstępie uderza mnie znamienny fakt, skoro rzeczony kapłan kłamie, należy stanąć do publicznej z Nim debaty i w oparciu o materiały źródłowe wykazać błędy. Tego domaga się zwykła przyzwoitość naukowca, natomiast publiczne oskarżenia bez możliwości dania szansy na obronę swoich racji oskarżonemu nie sprzyja temu. Tu nasuwa mi się sprawa bardziej ogólna. Marcin Luter i inni protestanci, oderwali się od Piotrowej Skały, do której pałali nieskrywaną nienawiścią, a Luter był mordercą i uciekając przed karą śmierci za
ponad 1 rok temu / Jerzy Kąkol
 
Ave Maria! Choćby ci ekumeniści nie wiem jak krzyczeli, nie zagłuszą prawdy Bożej, która tak pięknie wybrzmiewa w słowach czcigodnego kapłana ks. prof. Guza, niech Matka Boża ma go nieustannie w swojej opiece!
ponad 1 rok temu / Ewcia
 
oj jak to dobrze ze zrezygnowałem z KUL mieć takich fachowców jak ci dwaj to nie daj Boże,dokąd ten swiat zmierza?????Prof Guz wie o czym mówi
ponad 1 rok temu / młody
 
Niech staną do debaty to ks Guz ich zmiecie ;
ponad 1 rok temu / adrianv91
 
Pseudonaukowcy występują przeciwko wielkiemu człowiekowi nauki! Pewnie się za jakiś czas dowiemy, że za tym stoi GW, tak jak w przypadku ks. Kneblewskiego...
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Bo to ekumaniacy a nie ekumeniści
ponad 1 rok temu / Antylewus
 
Jak już wcześniej napisałem, "uczeni ekumeniści z KUL" stali się synonimem "uczonych radzieckich".
ponad 1 rok temu / jwk
 
Protest mógł się zrodzić właściwie tylko w Niemczech. Ta społeczność dysponowała najbogatszym dziedzictwem kultury, czyli nauki, sztuki, gospodarki, państwowości. - może ktoś wyjaśnić, dlaczego społeczność dysponująca najbogatszym dziedzictwem kultury wystąpiła przeciwko prawdzie? Czy bogactwo kultury pcha ludzi do herezji? Lepsza ciemnota?
ponad 1 rok temu / Hanka
 
Doktory i profesorowie Instytutu Ekumenicznego bardzo dobrze,że krytykują. Im więcej tym lepiej. Jest dzięki temu zdecydowanie większa szansa, że ludzie dowiedzą się prawdy o Bogu i o sobie. A przede wszystkim poznają słowo Boże głoszone przez kś. prof. Tadeusza Guza. Dzięki takiej krytyce wiecej ludzi ma szansę pomyśleć zastanowić się. Co to znaczy być Chrześcijaninem, Honorowym Człowiekiem i Polakiem. Sprostować to panowie mogą włąsne wypowiedzi i przemyslenia. Jak widać ten ekumenizm w tym wydani nie ma nic wspólnego z chrzescijańską wiarą i jej celami ekumenicznymi. To nie ma nic wspólnego z kompromisem. Albo żyjesz w Jezusie albo nie. Kościół doświadczając ataków ma możliwość wzrastać. Dzięki temu mamy możliwość odsiać ziarno od plew niezależnie od tego jaki ma się tytuł, wpływy i kasę. Prawda nas wyzwala.
ponad 1 rok temu / Robi
 
A w którą niedzielę miesiąca czy roku jest składka na "Stolicę Apostolską"?
ponad 1 rok temu / ?
 
słowa kluczowe: dotacje, granty , gender itd
ponad 1 rok temu / Michał
 
Uderz w stół, a germanofile się odezwą
ponad 1 rok temu / vbnbv
 
Sprostowanie:Właściwe nazwisko ks Nominata Arcybiskupa Warszawy brzmi ks. Stanisław Wielgus .Chce dodać ,ze w czasie akcji poprzedzającej niedopuszczenie do objecia Warszawskiego Arcybiskupstwa przez ks Nominata , ks profesor Tadeusz Guz wykazał bezpodstawność zarzutów wobec Jego Osoby.Bardzo przepraszam za pomyłkową zamianę nazwisk księży Arcybiskupów.
ponad 1 rok temu / Stan
 
Instytut Ekumeniczny,czyli wg.Syllabusa i Pascendi,grono uprawiające bałwochwalstwo może sobie gadać co chce,skutek tego jest taki sam, jak wiatry na Marsie. Przerażać powinno coś zupełnie innego, a mianowicie ten porażający"przekładaniec"jaki się stworzył w ramach współczesnego Kościoła w RP.Oto oficjele z KUL krytykują ks.Guza,a ks. Guz potępia ks.Michała Woźnickiego,więc wierni mają do wyboru trzy różniące się od siebie "kościoły":oficjalny reprezentowany przez KEPiKUL,potem mających lekkie poczucie dyskomfortu jak:Ks.ks.Guz; Kneblewski i wielu im podobnych,aż po takich jak:Ks.Ks.Michał Woźnicki; Natanek,którzy nie są już zdolni egzystować na bazie najmniejszych nawet kompromisów z Prawdą.Prawda jest pomiędzy nimi zmiażdżona do granic rozpoznania.Ten węzeł gordyjski może dla nas rozwiązać już tylko nasza Królowa Narodu Polskiego zasiadająca na tronie zniesionym z Nieba w Gietrzwałdzie.Tam obiecała nam wszelkie Łaski dzięki Różańcowi u Jej Stóp w Gietrzwałdzie!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
@Stan - małe przejęzyczenie...chodziło Ci na pewno o ks. Stanisława Wielgusa a nie rektora o.Krąpca?
ponad 1 rok temu / o.k.
 
Stan chyba Ci chodzi o profesora Stanisława Wielgusa?
ponad 1 rok temu / lolo
 
Grono filozofów KUL ponad dziesięć lat temu nie potrafiło obronić nie tylko kandydatury,ale papieskiej nominacji Benedykta XVI, swego Profesora księdza arcybiskupa Stanisława Krąpca na stanowisko Arcybiskupa Warszawskiego.
ponad 1 rok temu / Stan
 
Od dość dawna bojkotuję wszelkie kwesty na KUL!
ponad 1 rok temu / Anna
 
Naukowcy krytykują, którzy nie mają żadnych publikacji w internecie? Nic nie można znaleźć. Na takich naukowców rzeczywiście nie warto dawać pieniędzy. Będę o tym pamiętać, gdy będą zbierane składki na KUL i inne uczelnie dla niepoznaki nazwane katolickimi, które są bardzo, ale to bardzo nowoczesne i zapominają o nauczaniu Zbawiciela.
ponad 1 rok temu / N
 
jeśli tak będzie to już na pewno nie dam nawet grosza kiedy będzie kolekta na KUL !!!! wiedzieć o złu i to popierać to grzech !!!!!!!!!!!!
ponad 1 rok temu / Ślązak
 
Popieram ja również od dawna obserwuje co się dzieje z KUL-em. Nie zasługuje na wsparcie finansowe z moich pieniędzy jak podczas swoich poprzedników.... przykre ale prawdziwe.
ponad 1 rok temu / seto
 
Złamanego grosza KUL nie otrzyma z moich pieniędzy.
ponad 1 rok temu / siergiej
 
KUL, wzorem licznych uczelni amerykańskich i zachodnioeuropejskich, winien - i to już od dawna - utracić w swej nazwie przymiotnik KATOLICKI. Ta zasłużona niegdyś uczelnia zeszła na manowce neomodernizmu, podobnie jak niektóre zakony jezuici i dominikanie najlepszym przykładem na gruncie polskim.
ponad 1 rok temu / Karol
 
@Marek - ks. prof. Guz wielokrotnie proponował publiczną debatę swoim przeciwnikom. Jak do tej pory nikt nie podjął wezwania. O czym to świadczy? Jego przeciwnicy NIE MAJĄ argumentów merytorycznych. Pozostają im tylko inwektywy w rodzaju, że wiedza ks. prof. Guza jest "powierzchowna i fragmentaryczna" sic!
ponad 1 rok temu / Ewa
 
od paru lat nie daję na KUL.
ponad 1 rok temu / tlka
 
Odpowiedź została UDZIELONA przez Ks. prof. Guza w R.M. Rzeczowo, merytorycznie i z odniesieniem się do dokumentów źródłowych - samego heretyka Lutra. Ks. Profesor wielokrotnie zapraszał swoich krytycznych przeciwników do seminarium naukowego w temacie protestantyzmu ale nie było chętnych. Zatem to ekumeniczni profesorowie z KUL są NIEUCZCIWI ATAKUJĄC PUBLICZNIE Ks. Guza. Dziękuję Ks. Profesorowi za poszerzenie wypowiedzi o nadrzędność PRAWDY w życiu wiernych i księży w kontekście POSŁUSZEŃSTWA. W hierarchi ważności Pan Bóg jest PIERWSZY , JEGO SŁOWO , JEGO NAUKA. Stąd PRYMAT ODPOWIEDZIALNOŚCI KAŻDEGO PASTERZA za ZBAWIENIE WIERNYCH. ZBAWIENIE a NIE DOBRE SAMOPOCZUCIE i praktykowanie infantylnego humanizmu w stylu socjalistycznym .
ponad 1 rok temu / iskierka
 
list argumentacja jest taki, jaki ten cały ekumenizm jest...
ponad 1 rok temu / marcin
 
I takie brednie publikuje KAI!!!! A KUL przeciez wpuscił w swoje progi gender- to co się dziwić!!
ponad 1 rok temu / WZW
 
KUL jeżeli jest taki ekumeniczny to niech nie zbiera kasy w kościele katolickim tylko u protestantów.Od 2 lat nic nie daję na KUL który z katolicyzmem nie ma nic wspólnego.
ponad 1 rok temu / kolo
 
Tak, jak wiele osób tu napisało, trzeba podać dowody, czyli materiał źródłowy. Mam nadzieję, że ks. prof. Guz takim dysponuje i może spokojnie, publicznie odeprzeć zarzuty.
ponad 1 rok temu / Marek
 
Dialektyczni dialogiści z KUL-u po kilku latach milczenia odezwali się oficjalnym komunikatem. Czekamy na debatę z ks. Tadeuszem Guzem transmitowaną przez TV TRWAM. Ksiądz Tadeusz Guz na biskupa!!! I na Papieża!!!
ponad 1 rok temu / Marek
 
Jeżeli x prof Guz mówi nieprawdę i zwodzi, to stańcie panowie ekumeniacy w szranki z nim. Chętnie wysłuchamy rzetelnej audycji, w której udowodnicie nam i x Guzowi nieznajomość teologii Lutra. Do dzieła!
ponad 1 rok temu / Anna
 
konieczna petycja w obronie Czcigodnego KAPŁANA
ponad 1 rok temu / andrzej
 
Jak może być ksiądz kierownikiem katedry protestanckiej na katolickim uniwersytecie????? Logiczne? Nie sądzę...
ponad 1 rok temu / Natanael
 
Pan Bóg jest jedynym Konstruktorem Świata i daje życie, i nie po to to stwarzał, żeby grzeszyć tylko żeby ten Świat dalej sie sam rozwijał i doskonalił!
ponad 1 rok temu / Stanisław Waś
 
Jeśli obecne tendencje się utrzymają, to np. w Niemczech szybko zaniknie zewnętrzna różnica między protestantyzmem a Kościołem Katolickim - bo będzie nie tylko interchrzest czy interślub, ale i interkomunia - przy której każdy wierzy w to co chce, ale i wspólne celebrowanie i Przeistoczenie! Niektórzy kardynałowie niemieccy, przy cichej zgodzie Franciszka, w ramach "drogi synodalnej" wprowadzają absolutnie heretyckie projekty. Ks.Glas w swej ostatniej książce "Ostatnie wołanie Maryi" pisze bardzo wyraźnie: Odrzucenie indywidualnej spowiedzi jest wielkim zwycięstwem szatana!A tak już jest na całym prawie Zachodzie. No i też szatan bardzo się cieszy,gdy może się chować za etykietką "katolicki" - np.tygodnik,uniwersytet,uczony....Za ks.Guza trzeba się dużo modlić na Różańcu - Matka Boża wybroni go od nieprzyjaciół!
ponad 1 rok temu / gość
 
- dla mnie te wszystkie mądre dysputy z protestanckimi heretykami są stratą czasu! Sensowna rozmowa z nimi mogłaby się dla KATOLIKA rozpocząć dopiero wtedy, gdyby protestanci UZNALI MARYJĘ ZA MATKĘ BOGA! Za tymi wszystkimi, naukowymi, chrześcijańskimi paplaninami UKRYWAJĄ wszyscy MATKĘ BOGA I KOŚCIOŁA! I NASZĄ KRÓLOWĄ! BEZ UZNANIA MARYI ZA BOGA-RODZICĘ NIE MOŻE BYĆ ŻADNEJ DALSZEJ DYSKUSJI z protestantami, na żadne inne tematy! Matka Boga, Matka Kościołą i Królowa Polski - to ten Znak....kładę przed wami życie albo śmierć; błogosławieństwo albo przekleństwo...WYBIERAJCIE! "Bez Boga ani do polskiegoproga!" Bez Matki Boga też! ANI DO POLSKIEGO PROGA! I do polskiego Kościoła też! I nie potrzebujemy żadnych miluśkich sztuczek z egzaltowanymi, wspólnymi całuskami i modlitewkami! FUNDAMENTEM tych wszystkich "pieszczot" może być tylko PRAWDA I BOGU< JEGO MATCE i KOŚCIELE! Amen!
ponad 1 rok temu / Bużana
 
I ja nie będę finansowała KUL-u
ponad 1 rok temu / Elżbieta
 
No to może jakaś petycja w obronie księdza Guza? Tak najlepiej z kilkoma argumentami, które pójdą w pięty
ponad 1 rok temu / Kappa
 
Katolicki Uniwersytet ,straszne do jakich wnioskow ci panowie doszli,ks Guz to jedyny autorytet w kwestii Lutra i protestantów.kto ma uszy niechaj słucha ks Guza
ponad 1 rok temu / Erty
 
Kardynał Müller: Przestańcie rehabilitować herezjarchę, Marcina Lutra!!!
ponad 1 rok temu / apel kard. Mull
 
?Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi?. Trzeba się modlić za ks. prof. T. Guza I za innych prawych kapłanów głoszących Prawdę. Czasy takie, że każdy wierzący/wierząca powinien/na interesować się teologią. Inaczej zostaniemy zwiedzeni. Luteranie godzą zabijanie nienarodzonych i śluby homoseksualistów z Pismem vide Szwecja. A to, co głosi np. Walter Kasper m.in. w kwestii Lutra, i jego rezonatory tutaj urąga Prawdzie, historii, logice, językowi Ps. Jak przypomniał prof. Vittorio Messori Martin Luter o papieżu w ogóle o instytucji papiestwa mówił i pisał tak: ?świnia, Antychryst, ten który strzyże owce, rozlewca krwi, wilk, pies, oszukańczy nauczyciel pisma, bezbożny i perwersyjny bluźnierca, wróg Chrystusa, ten który zniekształcił Jezusa, ten który ukrzyżował Pana, diabeł, szatan, świętokradca, ignorant, pysk dziwki, twórca wszelkiej bezbożności, bluźnierca, hipokryta, mistrz oszustwa i złodziejstwa, łajdak, szerzyciel zarazy,
ponad 1 rok temu / mariusz z Gdań
 
Ekumeniści KUL rozumieją ducha czasu. \\ Wiedzą, że w liście z okazji 500-lecia urodzin Marcina Lutra papież Jan Paweł II pisał m.in.: "Naukowe badania uczonych, tak ewangelickich, jak i katolickich, badania, w których już osiągnięto znaczną zbieżność poglądów, doprowadziły do nakreślenia pełniejszego i bardziej zróżnicowanego obrazu osobowości Lutra oraz skomplikowanego wątku rzeczywistości historycznej, społecznej, politycznej i kościelnej pierwszej połowy XVI wieku. W konsekwencji została przekonywująco ukazana głęboka religijność Lutra, którą powodowany stawiał z gorącą namiętnością pytania na temat wiecznego zbawienia. Okazało się też wyraźnie, że zerwania jedności Kościoła nie można sprowadzać ani do niezrozumienia ze strony Pasterzy Kościoła katolickiego, ani też jedynie do braku zrozumienia prawdziwego katolicyzmu ze strony Lutra, nawet jeśli obydwie te okoliczności mogły odegrać pewną rolę". A więc jak uczył noblista-elektryk: jestem za a nawet przeciw.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Dlatego też, już od wielu lat, ani grosza na tacę w dniu 26.12.
ponad 1 rok temu / Stef
 
Patronem KUL -u jest św. Jan Paweł II. A to zobowiązuje Księże Profesorze....
ponad 1 rok temu / ena
 
@matkaPolka: Po przeczytaniu tekstu, na myśl mi przyszło identyczne skojarzenie. Krytyka i zarzuty postawione T. Guzowi oraz nierzetelna i ogólnikowa argumentacja tych zarzutów przez "naukowców" KUL, przypominają jako żywo podszyte fałszywością pytanie Annasza skierowane do Chrystusa o jego uczniów. W tym przypadku należałoby tylko utożsamić pytanie Annasza o uczniów Chrystusa z pytaniem o współczesny ekumenizm owych "naukowców".
ponad 1 rok temu / poprostuPolak
 
Taka krytyka ,jak to określa p. Stanisław Michalkiewicz, jest zazwyczaj obstalowana czyli robiona na zamówienie. Dziwię się że jeszcze nikt nie skrytykował mocnej w treści homilii KS.profesora z Gietrzwałdu 1 lipca
ponad 1 rok temu / Ajot
 
Tych dwoch poprawnie ekumenicznych mozna tez zwykle olac. Oni nadaja sie tylko do stawiania zarzutow bez pokrycia. Jednak poprawnosc ekumeniczna jest na reke neopoganom.
ponad 1 rok temu / Jara
 
Ks. prof. Guz jest wyjątkowym znawcą herezji protestanckich i nie boi się głosić prawdy, dlatego jest niszczony przez modernistów kościelnych
ponad 1 rok temu / irtur
 
To jest przerażające, że uniwersytet w nazwie "katolicki", dopuszcza po raz kolejny, do tak hańbiących wypowiedzi swoich pracowników. To tylko potwierdza, że ks. prof. Tadeusz Guz jest wiernym strażnikiem Prawdy. Nie płacę na tę uczelnię, nie mam zamiaru wspierać neomarksistowskiej tuby propagandowej! A co robi kanclerz tej uczelni? Milczy!
ponad 1 rok temu / eMGa
 
...zatem powiadam wam, ze ci co serc zatwardzialych nie maja narodza sie na nowo, narodza sie z ducha, ci natomiast o zatwardzialych sercach, ktorym zatwardzialosci jeszcze zostanie dodane by sprawiedliwosci stalo sie zadosc - zbawienia nie dotapia. Powiedziano, zatem, ze trzeba sie narodzic na nowo z ducha...i tak sie stanie gdy cialo umrze, czlowiek nie umiera, czlowiek z ciala wychodzi i zyje dalej z zatwardzialoscia serca badz bez zatwardzialosci...i to wlasnie woczas po sadzie wielkim ci ktorzy sie ostana - dostana nowe serce i nowe cialo...juz te wieczne, a czasu juz nie bedzie.
ponad 1 rok temu / mee...
 
Mnie przeraża świętowanie 500 lecia schizmy Ludra w kościele Katolickim i obecność Prymasa wśród heretyków podczas tego świętowania.Na marginesie Luter prawdziwe nazwisko Luder lub Luther.Niestety KUL jest też wylęgarnią tzw. postępowych kapłanów jak w PERLU księży patriotów.Profesora Guza darzę ogromnym szacunkiem.
ponad 1 rok temu / Gruda 1912
 
Oto rezultat Soboru Watykańskiego II - wg mnie haniebnego - na którym biskupi postanowili zaprzestać nawracać, "głosić Chrystusa w porę i nie w porę", a zamiast tego "dialogować" z heretykami, ateistami, żydami, itd. A jak wygląda "dialog" z żydami opowiedział i opisał ks. prof. Waldemar Chrostowski.
ponad 1 rok temu / Jurek
 
...spojrzcie zatem co uczyniliscie tym najmniejszym, spojrzcie po calej ziemi...widzicie? Wieciec juz zatem co by sie z tymi stalo gdybyscie to wy dawali zbawienie, zycie wieczne...ktoz by sie ostal.
ponad 1 rok temu / mee...
 
"Kiedy wszyscy schizmatycy i protestanci wypowiedzą z głębokim przekonaniem katolickie wyznanie wiary; kiedy wszyscy Żydzi, którzy mieszkają pośród nas ? całkowicie dobrowolnie poproszą o święty chrzest ? wtedy część celu Rycerstwa Niepokalanej zostanie osiągnięta". - św. Maksymilian Maria Kolbe, 1922 r.; "Nie istnieje większy wróg Niepokalanej i Jej Rycerstwa od dzisiejszego ekumenizmu. Każdy Rycerz nie tylko powinien go zwalczać, ale także neutralizować go poprzez działania całkowicie przeciwne mu ? tak, aby go w końcu zniszczyć". - św. Maksymilian Maria Kolbe, 23 kwietnia 1933 r.
ponad 1 rok temu / M.
 
"Dziś sprowadź mi dusze heretyków i odszczepieńców, i zanurz ich w morzu miłosierdzia Mojego; w gorzkiej męce rozdzierali mi ciało i serce, to jest Kościół mój. Kiedy wracają do jedności z Kościołem, goją się rany Moje i tym sposobem ulżą mi męki." Dz. 1209
ponad 1 rok temu / KULewy
 
Chciał być bardziej katolicki niż papież, to się nie uda.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Dziękuję Panie Romanie za rzetelne podjęcie się tematu. Mnie się skojarzył ten sąd nad ks. profesorem Guzem oparty na fałszywych przesłankach z opisem stacji I Drogi Krzyżowej 1 lipca w Gietrzwałdzie wygłoszonym przez tegoż księdza. ...
ponad 1 rok temu / matkaPolka
 
Teraz już naprawdę nie będę dawać na składkę na KUL. Co to w ogóle jest?! Ksiądz Guz- jeden z najmądrzejszych Polaków, naukowców, człowiek prawdziwie mądry, i co najważniejsze, jeden z niewielu, którzy dziś głoszą prawdę, więc oczywiście trzeba go skrytykować. Czy naprawdę ci zmieniający historię sądzą, że cały naród jest aż tak głupi, by im wierzyć? ...
ponad 1 rok temu / !
 
Nie jestem teologiem, ale proste doświadczenie mówi, że luteranizm, jako wiodąca religia w Niemczech, musiał mieć zasadniczy wpływ na mentalność, charakter i- w konskwencji- postępowanie Niemców. Nie da się zaprzeczyć, że dając światu wspaniałą kulturę, jednocześnie byli straszliwymi najeźdźcami i okrutnikami, jakby w konsekwencji swojej teologii, która lekceważyła indywidualne postępowanie człowieka w kontekście boskiego działania. Czyż nie jest to szatański ślad w tej HEREZJI?
ponad 1 rok temu / Vera
 
Zatrzymam się przy osobie Dietrich Bonhoeffera, którą przywołują profesorowie KUL jako znakomitą postać ucznie Lutra i gwiazdę protestantów. Otóż tenże protestancki teolog urzekł profesorów pewnie tym, że opowiada się za ,,chrześcijaństwem horyzontalnym", za chrześcijaństwem pojętym jako ..wiara bez religii", za życiem wewnętrznym bez Boga dążąc ku ,,teologii śmierci Boga". W takim razie profesorowie KUL powinni wytłumaczyć się ze swoich fascynacji Banhoefferem, i opuścić piastowane stanowiska. Słuchając audycji stwierdzam, że x. Guz bardzo delikatnie obszedł się z osobą Karla Rahnera - jezuickiego teologa ,który swoje działania prowadził w celu marksizacji teologii katolickiej, a miał i ma ogromny wpływ na Kościół Katolicki.
ponad 1 rok temu / Robert
 
Ekumeniczny uniwersytet lubelski. Tyle z niego zostalo
ponad 1 rok temu / radek.zasadny
 
Powtórzę te słowa: kto modli się i broni heretyków jest heretykiem.
ponad 1 rok temu / umcus
 
@Mirek Adolf Hitler był z pochodzenia katolikiem ,Marcin Luter także ... a Judasz Iskariota był uczniem i apostołem Chrystusa ... więc takie argumenty są dosyć "dziwne" .
ponad 1 rok temu / mk
 
I oto mamy kolejny dowód na to, że przyszedł czas by opowiedzieć się jasno i wyraźnie po której stronie stoimy, życia czy śmierci, dobra czy zła, prawdy czy kłamstwa, błogosławieństwa czy przekleństwa, Kościoła czy antykościoła i wreszcie - Jezusa Chrystusa czy antychrysta.
ponad 1 rok temu / Noe
 
rodzi się pytanie - jakim prawem KUL używa w nazwie określenia "katolicki" ? Przecież to coraz większe kłamstwo.
ponad 1 rok temu / alex
 
Czyli co ? Nie ma ekumenizmu z krytykami ekumenizmu ? To chyba na tę samą "melodię" co ... "Nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji" ,czy "Nie ma wolności dla wrogów wolności" . Aż strach przypominać autorów tych bonmotów ...
ponad 1 rok temu / mk
 
Ekumenizm ze wszystkimi, tylko nie KATOLIKAMI.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
bardzo dziękuję.Ks.prof.T.Guz bardzo skromny.Nie nie jestem wykształconym w teologi politykiem. Ale znów przypominam tajemniczą w rozgrywkach na szachownicy w kościele KK też! : rolę "skoczka" KUL "dokąd zmierzasz"?,atakując ks.prof.T.Guza?. Czy w KUL,już dyskutuje się nad "gender i nową religią,ach ekumeniczną NEW AGE :?.Słuchałem ks.prof.Guza w wielu wykładach!,cudowny człowiek.Jeśli On zamilkinie "kamienie wołać będą"!
ponad 1 rok temu / skoczek
 
Słuchałem wczoraj rozmowy z ks. prof. Guzem na antenie Radia Maryja. Ks. Guz zaprosił swoich adwersarzy do publicznej dyskusji. Zobaczymy czy się odważą przyjąć to zaproszenie.
ponad 1 rok temu / Ruski agent
 
Z chęcią zapoznałbym się z jakąs teologią "wspólnej modlitwy" . Jeśli taka istnieje , to moze ksiądz profesor Kantyka lub dr Kopiec powinni posługiwać się jej dokonaniami , bo uzywanie argumentu z przezyć w trakcie "wspólnej modlitwy" byłoby moze zadowalajaace w ustach kucharki ,ale nie przystoi ludziom jedzącym przez całe życie nasz chleb za działalność naukową . Katolicyzm Adolfa Hitera jest sprawą warta poważniejszego zbadania , ponieważ Adolf Hitler był głównie dzieckiem niemieckiego , czy może nawet bardziej anglosaskiego protestantyzmu . Podobnie jak dzisiejsi biskupi niemieccy , ludzie zatopieni w absurdalnych rozważaniach , budujacy zupełnie fantastyczne konstrukcje na pozorze jakiejś podstawy, są dla nas właściwie ludzmi z innej cywilizacji.
ponad 1 rok temu / Mirek
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.