DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Potrzebuję adresu zwyklego,gdzie mam wysłać swój podpis
7 miesięcy temu / Grażyna
 
Żydzie, udowodnij że byłeś lub jesteś obywatelem polskim. Wskaż mienie utracone. Polska ci je odda!! Ale.... Polska wypłaciła w latach 60-tych Ameryce 46 mil.dolarów dla żydów. Gdzie i komu je wypłacono???? Zapytaj się żydzie o te pieniądze, zanim łapy wyciągniesz nie po swoje............
7 miesięcy temu / Kris
 
banita: Google "ZANJ", wyspa Zanzibar
ponad 1 rok temu / Tiberias
 
AP dodało, że chodzi o ?masakrę Żydów przez polskich sąsiadów w 1941 r. pod okupacją niemiecką?. AP nie ma podstaw by oskarżać Polaków o udział w mordzie w Jedwabnem bez ekshumacji. W Jedwabnem wcześniej, pod okupacją rosyjską, Żydzi wydali na zsyłki tych którzy rzekomo współpracowali z AK bądź byli bardziej zamożnymi, w sumie ponad 340 Polaków z których żywych wróciło 4 osoby. Większość Żydów była zadłużona w polskich bankach, brano na zakup kamienic, przedsiębiorstw, jak dziś na całym świecie. Akty własności się pojawiają, akty zadłużeń są zniszczone. Własność obywateli polskich pozostaje w Polsce. Własności Żydów często była nadawana przez cara za wydawanie powstańców styczniowych od tych wskazanych powstańców, właścicieli ziemskich. Żydzi są odpowiedzialni za śmierć około 1,5mln. Polaków. Odszkodowania się należą, ale w drugą stronę. To Żydzi są coś winni Polsce.
ponad 1 rok temu / Ajek
 
2 dni temu / Po "Dlaczego byli wyrzucani z wielu krajów Europy?" po lacinie znaczy DANISTA lichwa - czyli eksploatacja i zerowanie na cierpieniu "tych innych, mniej wartosciowych - m.i. prawo Hazaka" - bogaci bogatsi, biedni biedniejsi tak mamy i dzisiaj w globalnej DANISTAKRACJI
ponad 1 rok temu / Tiberias
 
Nie damy sie Zydom! To Niemcy sa odpowiedzialni za holokaust!
ponad 1 rok temu / Rambo
 
Polska byla siedziba najbiedniejszych zydow w Europie duza ich czsc zyla na kresach i przezyla a one nie naleza dzis do Polski .Duza ilosc zydow emigrowala ,zmienili tozsamosc i przezyli Tragizny los spotkal miliony Polakow i obawatei innych panstw .Los zydow mnie nie obchodzi sa mi obojetni bardzo mnie boli martyrologia Polakow .Zydom nie jestesmy nic winni populacja polskich zydow to byla bedota a nie krezusy ,Biedne rodziny dzieciorobow liczne i walczace z nedza ...Polska po okresach zaborow byla biednym panstwem gdzie polska szlachta walczyla o swoja powzycje z zaborcami Przpadl dorobek calego panstwa a zydzi stanowili w nim niewielki odsetek i to nie ten podstawowy .POlacy stanowili baze spoleczna tego panstwa i jej nosnik kulturowy ,Polacy poniesli okrutna ofiare ale waklczyli i nie poddawali sie.Wielu zydow zmienilo nazwiska na Polskie korzystajac z gehenny polskiego narodu .Nie jestesmy im nic winni ;a kto mowi i dziala unaczej na wieki bedzie przeklety
ponad 1 rok temu / .....
 
Anglicy wepchnęli nas w wojnę w 1939 roku, przyczynili się do odebrania Polsce niepodległości w 1945, a teraz szczują na nas.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
No mamy teraz ogólnie dążenia z różnych stron w sprawie roszczeń tylko Izrael robi to teraz wszystkimi środkami. Trzeba dodać że amerykanie maja naciskać nie tylko na Polskę więc Polska może być teraz traktowana przychylnie. Wystarczy jednak ze władze w USA zamienią się na lewicowe żeby przychylność się całkiem skończyła. PiS się wtedy nie dogada z nikim. Może dogadaja się inni ale nic dobrego z tego nie będzie. Potrzebna jest Konfederacja która zastąpi dobrą zmianę na lepszą zmianę a nie gorszą choć oczywiście nie w tegorocznych wyborach. Teraz ludzie niepewni mogliby tak jak się to często zdarza z początkowo dobrej rzeczy stać się bardzo zła z którą wszyscy wokoło walczyliby.Wcale niepolską.
ponad 1 rok temu / zz
 
A czy z takiej nie można się wycofać?
ponad 1 rok temu / abc
 
Ale "kiszonka dla bydła". Co innego mienie, którego spadkobiercy żyją, i to należy zwrócić, i tego każdy może przed sądem dochodzić. Co innego plemienne roszczenia do majątku, którego właściciele zostali zamordowani i nie zostawili żadnych potomków. Rolą "rządu" tego Ubekistanu jasno to i krótko oficjalnym wystąpieniem wyrazić. Krótkie wystąpienie Prezydenta lub Premiera, że żadne roszczenia, kogokolwiek, odnośnie mienia bezspadkowego nie będą rozpatrywane i basta, zamknęło by sprawę definitywnie. Koniec gadki i kropka, dyskusji w tej sprawie nie będzie i wypad mi z chałupy jak się komu decyzje gospodarza nie podobają. Z Żydami się nie dyskutuje, Żydom się oświadcza już podjęte decyzje, bez odwołania. A rejwach i rzucanie naszymi garami w naszej własnej kuchni załatwia się kopami i kijem. A Amerykanie? Nie sądziłem, że są głupsi od Żydów. Nikomu dotąd nie udało się zniszczyć bezkrytycznej miłości Polaczków do USrańców, no niestety zrobią to teraz sami Amerykanie.
ponad 1 rok temu / agricola
 
"Ekstremiści" są normalnymi zdrowymi na umyśle ludźmi, dbają o swój dom, rodzinę , ojczyznę moralność rodaków. W chorym świecie normalność jest ekstremizmem. "Polskość to nienormalność" powiedział Tusk. Kaczyński najwyraźniej się z tym zgadza. Inaczej Marsz Stop 447 nie byłby potrzebny.
ponad 1 rok temu / serwis
 
Dobrze,to może ja się wypowiem na spokojnie. miał miejsce Marsz w Warszawie przeciwko ustawie 447,który zobliguje nas Polaków do zapłacenia 30 miliardów dolarów wypłacenia żydom ''za reperacje wojenne i zadośćuczynienia'' Pragnę podkreślić,iż byłam na Marszu,gdzie na ten Marsz wyleciałam samolotem wcześniej ze Sztokholmu. Rozmawiając z ludzmi na Marszu dowiedziałam się,że byli oni również zza granicy aby wziąć udział w Patriotycznym Marszu. Na temat tego Marszu nigdzie w Telewizji nie powiedziano,ani w tvn,ani w polsacie,ani w tvp. Zachowano się tak,jak by do Marszu nigdy nie doszło.Będę głosowała na Konfederację w wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja,bo pis mnie zawiódł.Pozdrawiam PS.Jeśli rząd zapewnia Polaków w telewizji,że nic nie zapłacimy to niech może stworzy ustawę NA PIŚMIE która będzie chroniła miliony Polaków bo na słówka to ja nie wierzę,przypomnijmy tak samo było z ustawą o IPN.
ponad 1 rok temu / KLARISA
 
@banita. Zapomniałeś o narodzie Czirokezów który niemalże wybito w pień i przejęto ich ziemię i własności. Czirokezi mieli własny parlament i byli niemalże pierwszym państwemm indiam północno amerykańskich kiedy to władze federalne USA zwolna wywłaszczały czirokezów zniewalając ich i podobnie jak innych redukując ich do prymitywnego szczepu indian północno amerykańskich. Czirokezi nawet wzniecali powstania podonie jak polacy pod zaborami. Warto poczytać o nich bo to ciakawa historia i pokazuje że amerykańskie państwo federalne ma bardzo brudne "sumienie" i powinno się im to wytykać. Tylko prawda jest ciekawa i czyni ludzi wolnymi!
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
Dlaczego autor artykułu nie zwrócił uwagi, że stop447 jest przeciwko roszczeniom dotyczących mienia bezdziedzicznego. W artykule cały czas muówi się o roszczeniach spadkobierów i rodzin zabitych w czasie II WŚ.
ponad 1 rok temu / pater
 
A hamerykańce wypłacili już Afryce, Azji i Bliskiemu Wschodowi odszkodowania za wojny, grabieże i niewolnictwo? A swoim Afroamerykanom za cierpienia ich rodzin uprowadzonych i zniewolonych? Niech sprzątają swoje podwórko.
ponad 1 rok temu / banita
 
@Wilk Zabawne. A potrafi pan wymienić choćby jeden przykład na to, że rząd walczy o te odszkodowania? To, że PO przyzwalała na "wyłudzanie vatu" to jest jej zasługa. Uszczelnianie vatu nie polega na wykrywaniu złodziei czy uniemożliwianiu im oszukiwania ale na zwyczajnej podwyżce podatku. Całe to "uszczelnienie" uderza w uczciwych przedsiębiorców, którzy poprzez komplikacje prawa, zmianę interpretacji podatkowych muszą z dnia na dzień płacić olbrzymie pieniądze. A oszukiwać na vacie można tak samo jak wcześniej.
ponad 1 rok temu / Robert
 
Po tym poznasz czerwonego komunistę - młodzi mogą nie wiedzieć, że faszystą nazywa wszystko, co się rusza a czerwone nie jest. ZSRR padł komunistyczne superpaństwo Związek Radziecki z Rosją na czele - młodzi mogą nie wiedzieć ale idee marksistowskie nadal żyją socjaliści, lewactwo.
ponad 1 rok temu / Czloax
 
Jak podaje izraelskie radio publiczne KAN, delegacja rządowa z Jerozolimy przybędzie jutro do Warszawy na rozmowy w sprawie rewindykacji mienia pożydowskiego w Polsce. Zapewne PiS nie odda nawet guzika.
ponad 1 rok temu / Ruski agent
 
Realizacja tej ustawy napewno będzie nakrecac poparcie Konfederacji.
ponad 1 rok temu / M
 
Kiedy Niemcy obok Rosjan, Żydów, Ukraińców i LItwinów zapłacą Polsce wielobilionowe odszkodowania i reparacje wojenne za masowe mordy na Polakach, za olbrzymie straty materialne i terytorialne Polski i Polaków ?! One się nam Polakom absolutnie należą !
ponad 1 rok temu / Spostrzegawczy
 
@Wilk "Ma osiągnięcie w gospodarce" - jakie? Przynajmniej 1000 miliardów długu.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
@Krakusik "za fałszywy kult człowieka"
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Jak widać, zagraniczne media przeinaczaja istote sprawy i BARDZO CZĘSTO pojawiają się słowa o potomkach-spadkobiercach, gdy tu nie o to chodzi. Tu, w ustawie 447 chodzi o mienie, które nie ma ŻADNYCH potomków, za które Polska ma zapłacić żydom-wyłudzaczom, a nie legalnym potomkom zamordowanych podczas II Wojny Światowej. Legalni potomkowie mogą zawsze dochodzić swoich praw w polskich sądach i takie działania mają często miejsce z pozytywnym skutkiem. PODSUMOWUJĄC: ZAGRANICZNE MEDIA KŁAMIĄ CO DO ISTOTY RZECZY ORAZ KLAMIĄ NA TEMAT PROTESTUJACYCH, OCZERNIAJĄC ICH.
ponad 1 rok temu / wICIU
 
Stop bezprawnym roszczeniom. Precz z POPiSem, wszyscy won. Tak dla KONFEDERACJI. Nie podoba ci się Korwin,głosuj na Brauna,Braun niedobry,głosuj na Liroya,Liroy zły,głosuj na Kaję Godek albo Jakubiaka. Oni wszyscy są przeciw roszczeniom w przeciwieństwie do POPiSU i reszty, którzy kłamią. Nie dajmy się oszukać PiSowi. Już się dogadali z żydami i po wyborach zaczną realizować ich roszczenia. Dlatego media rządowe i nierządne milczą na temat marszu.
ponad 1 rok temu / Kontra
 
Świat dojrzał do tego, aby spotkała go kara Bożą, za wszystkie bliźnierstwa, kłamstwa, aborcję, za chciwość grosza przez światowe elity, za kult człowieka w miejsce Boga...
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
Dla świata jesteśmy tylko źródłem do wykorzystania i tematem do obrzucania błotem, niczym więcej. Przy okazji tego marszu, a dokładnie jego medialnego przemilczenia wyszło też na jaw, które to jeszcze media są po prostu antypolskie. Chwała Tym, dla których los naszej Ojczyzny-Polski nie jest obojętny i co pięknie wczoraj zamanifestowali. Czy było wielu uczestników?-zależy jak na to spojrzeć. To co mnie jednak najbardziej przeraża, to ignorancja i indolencja większości naszego narodu. Obecny czas, w którym przyszło nam żyć obnaża to bardzo wyraźnie. Wierzyć się nie chce co stosowana od prawie 30 lat socjotechnika zrobiła z umysłami Polaków. Jak wiele jest do nadrobienia w edukacji kształtującej świadomość i narodowego ducha. To czego mnie osobiście może trochę zabrakło, to wizerunku Chrystusa Króla i Matki Bożej Królowej Polski na czele wczorajszego marszu. Od siebie składam wielkie podziękowania dla jego organizatorów. Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie.
ponad 1 rok temu / tak tylko
 
bardzo to przykre ze polski rzad a takze opozycja milcza w tej sprawie a opowiesci ze nie jestesmy nikomu nic winni to bajki zeby zalagodzic sytuacje .......potrzebna jest ustawa i prawo zeby nikt potajemnie sie z zydami nie dogadywal
ponad 1 rok temu / adasek
 
Dlaczego byli wyrzucani z wielu krajów Europy a w Polsce mogli mieszkać?Bo Polacy nie umieli walczyć o swoje i zawsze ustępowali? Nie życzymy sobie stawiania nam warunków. Gdziekolwiek Polacy wyjechali przestrzegali obowiązujących praw, byli wdzięczni ,że mogli życ godniej ale nigdzie nie robili zawieruch, nie oskarżali i in.
ponad 1 rok temu / Po
 
To nie ekstreminiści protestowali, a myślący Polacy, którzy mówią jasne NIE rozsiewanym kłamstwom i chorym ustawom
ponad 1 rok temu / Nie-ekstremista
 
A nasz ukochany przywódca nazywający siebie Prezydentem wszystkich Polek i Polaków pomimo zaproszenia które otrzymał od organizatorów nie raczył nawet na minutę dołączyć do marszu- a nawet żadnego listu w jego imieniu nie odczytano ! ! ! ! Czyżby nasz ukochany przywódca już nie był prezydentem wszystkich Polaków? Czyżby nasz ukochany przywódca naszą kochaną Ojczyznę Polskę miał w dupie i kochał tylko Polin?
ponad 1 rok temu / Kazimierz Figie
 
Bardzo mi się spodobała wypowiedź jednaj z uczestniczek, która zapytała jakim to sposobem Izrael domaga się jakichkolwiek pieniędzy od Polski, skoro ci Żydzi byli obywatelami Polski, a nie Izraela. Ale proszę mi wskazać polityka, który jednocześnie byłby poprawnym logikiem. Zasada obecnie jest taka, kręć, kręć, a może coś ukręcisz.
ponad 1 rok temu / Weronika
 
ale przynajmniej świat coś dowiedział sie nt. tego rekietu
ponad 1 rok temu / darek
 
Jak można mówić ekstremista o człowieku, który OSTRZEGA innych przed bandytami którzy chcą poderżnąć gardła Polakom. Lepiej być EKSTREMISTĄ niż naćpanym misiem koala w Warszawskim ZOO albo globalnym ZOO. UCZMY SIĘ NACJONALIZMU od izraelskich mędrców. Jeśli Rząd RP jest unijny a NIE NARODOWOŚCIOWY to oznacza zdradę i należy go ZMIENIĆ .
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Przeczytałem uważnie. Obok inwektyw, takich jak "nacjonalizm", czy "skrajna prawica", relacje zagranicznej prasy zawierają kilka błędnych stwierdzeń. A jednak uważam, że większość tych relacji jest wyjątkowo rzetelna jak na dzisiejsze "standardy" zakłamania i nienawiści do wszystkiego co nieliberalne. Nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem takie relacje z imprez w polskiej prasie będącej w opozycji wobec nich.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Semantyka bezprawnego międzynarodowego nacisku osiągnęła nowy poziom, już nie mienie bezspadkowe ale mienie skradzione... Być może kiedyś ta zmiana semantyki, będzie podawana historycznie jako daty kolejnych rozbiorów Polski, ale skoro tylko kilku procentom Polaków zależy na suwerenności Polski, to bezrefleksyjna i ignorancka większość niestety może wygrać. Dobrym przykładem jest zmiana granic Palestyny od Deklaracji Balfoura z 1917 do dzisiaj. Jest to historia jak można stać się obywatelem czwartej kategorii we własnym kraju. Ks. Prof. Guz podobno w jednym z wykładów powiedział, że geopolitycznie może nas uratować jedynie prawdziwa Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski. Z objawień Matki Bożej w Fatimie też wielu sobie kpiło do momentu, w którym zaczęło sprawdzać się to, co było objawione m.in. na temat współczesnego Kościoła...
ponad 1 rok temu / Kefas
 
Polska nie jest antysemicka. Nigdy nie była i nie będzie jeśli będzie Polską. Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją gdy ci którzy nie byli stroną dominującą zaczynają dominować a Polska zawsze się buntowala przeciwko okupantom.
ponad 1 rok temu / M
 
My nie jesteśmy PRZECIWKO ŻYDOM!!! My jesteśmy PRZECIWKO ZŁODZIEJOM I BANDYTOM!!! Obojętnie kto tym złodziejem i bandytą jest...czy Niemiec, czy Anglik, czy Polak!!! Jeśli Żydzi będą złodziejami i bandytami - to będziemy przeciwko ich złodziejstwu!! ZAWSZE Polacy byli PRZECIW PRZEMOCY I NIESPRAWIEDLIWOŚCI...szwedzkiej, pruskiej, komunistycznej, żydowskiej.... Żydzi chcieliby mieć prawo do cynicznej grabieży?! Niby z jakiego powodu?!
ponad 1 rok temu / Bużana
 
Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. Walczy o reparacje dla naszego kraju za zniszczenia w czasie II wojny światowej. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT. Tak wyglądały ich rządy że mieliśmy najdroższe stadiony i autostrady w europie. Na dodatek ta "opozycja" chce sparaliżować państwo wzniecając niepokoje np strajki nauczycieli lub wykorzystując do tego osoby niepełnosprawne. Pamietacie jak za rządów SLD i PO było dwu cyfrowe bezrobocie? Chcecie aby to wróciło? Mało tego członkowie koalicji europejskiej popierają ACTA 2. Na ludzi od Korwina też radzę uważać bo są prorosyjscy. Tu mówią że są za wolnym rynkiem, a z kolei popierają Putina, który z kolei popiera Maduro skrajnego komuniste z Wenezueli. Dziwna mieszanka
ponad 1 rok temu / Wilk
 
Teraz jesteśmy skrajnymi ekstermistami?I wiedzcie , że nasze polskie media mają w tym swój udział, same zamilczenie i olanie tysiąca patriotów daje do myślenia. Czy media narodowe są narodowe, jeżeli tak to jakiego narodu interesy reprezentują? To haniebne.
ponad 1 rok temu / gość
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.