DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Ekstradycji do Polski nie będzie? Najpierw wyrok eurotrybunału w sprawie praworządności!

Ekstradycji do Polski nie będzie? Najpierw wyrok eurotrybunału w sprawie praworządności!
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Trybunał Sprawiedliwości UE zajmie się w piątek irlandzkim zapytaniem dotyczącym praworządności w Polsce. Sędzia Aileen Donnelly ma wątpliwości co do reformy systemu sprawiedliwości w naszym kraju i w związku z tym chce poznać opinię eurokratycznego gremium. Dopiero później wyda ewentualnie Warszawie oskarżonego o przemyt narkotyków Artura C.

 

Obecnie polski obywatel przebywa w irlandzkim areszcie. Wiadomo jednak, że podczas piątkowej rozprawy wyrok nie zapadnie – trzeba będzie na niego poczekać nawet kilka tygodni. I to pomimo faktu, że irlandzki sąd zwrócił się do TS UE o opinię w trybie… pilnym.

 

Irlandzka sędzia obawia się, czy po reformach w Polsce Artur C. będzie mógł liczyć na sprawiedliwy wyrok. Zdaniem Aileen Donnelly w naszym kraju naruszono „wartości praworządności, jak i demokracji”.

 

W trakcie rozprawy stanowiska zaprezentują: „przedstawiciel rządu polskiego - wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, przedstawiciel rządu irlandzkiego, pełnomocnik podejrzanego oraz przedstawiciel Komisji Europejskiej” – informuje niezalezna.pl.

 

Opinie wyrażą również reprezentanci Holandii, Hiszpanii i Węgier. Te kraje wyraziły chęć zabrania głosu w sprawie.

 

Po piątkowej rozprawie rzecznik generalny poda datę zaprezentowania opinii w sprawie postępowania. Jest ona wydawana przed wyrokiem.

 

Dopiero później TS UE wyda wyrok, w oparciu o który decyzję podejmie irlandzka sędzia. Tymczasem Artur C. cały czas czeka na przetransportowanie do Polski i osądzenie. Oskarżony jest o przestępstwa dotyczące handlu narkotykami.

 

Przypadek Artura C. może stać się jednak unijnym precedensem. „Spekuluje się, że orzeczenie to może też mieć wpływ na decyzję TSUE dotyczącą skargi Komisji Europejskiej na polską ustawę o ustroju sądów powszechnych. Z kolei irlandzki dziennik "Irish Times", opisując sprawę, podał, że niektórzy europejscy prawnicy twierdzą, iż jeśli TSUE wyda decyzję niekorzystną dla polskiego rządu, może to całkowicie wstrzymać ekstradycje do Polski z całej Europy” – donosi niezalezna.pl.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

MWł

 

  


DATA: 2018-06-01 12:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zrewanźować się irlandczykom przy najbliźszej okazji niech wysepka nie podskakuje.Pamiętajcie polacy jak się zachowali wobec nas.
ponad 2 lata temu / Polak.
 
Ignorancja intelektualistów Zachodnich równa się infantylizmowi rozpowszechnionemu na Zachodzie w wyniku analfabetyzacji szkolnictwa wszystkich szczebli.
ponad 2 lata temu / abc
 
Jeśli szefem irlandzkiego rządu to zdeklarowany homoś no to czemu się dziwić? Nienormalność zwycięża
ponad 2 lata temu / Stary warszawiak
 
Widocznie irlandzka władzunia takich ludzi teraz potrzebuje. Dla Polaków korzyść podwójna - nie musimy utrzymywać przestępców w naszych więzieniach, uciążliwość ich pobytu będą znosić inne kraje. Ironizuję, bo co innego mogę zrobić?
ponad 2 lata temu / Dante
 
Niech go trzymają na swój koszt. Po co ekstradycja?
ponad 2 lata temu / Jacek44
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.