DZIŚ JEST:   29   WRZEŚNIA   2020 r.

Świętych Archaniołów
Michała, Gabriela i Rafała
 
 
 
 

Eksplozja w Bejrucie: Libańskie media mówią o azotanie amonu, Donald Trump o bombie

Eksplozja w Bejrucie: Libańskie media mówią o azotanie amonu, Donald Trump o bombie
Fotograf: MOHAMED AZAKIR/Archiwum:Reuters/FORUM

Co najmniej 80 ofiar śmiertelnych. Ponad 4000 rannych. Doszczętnie zniszczona spora część libańskiej stolicy. Wtorkowe wydarzenia w Bejrucie mrożą krew w żyłach. Dlaczego do nich doszło? Co się właściwie stało? Nie wiadomo kiedy poznamy odpowiedź na te pytania, natomiast z całą pewnością sprawa wywołuje liczne emocje i rodzi spekulacje oraz teorie spiskowe.


O ile bowiem strona libańska mówi o wybuchu saletry amonowej, która jest składnikiem wielu materiałów wybuchowych, a media zwracają uwagę, iż substancja została niegdyś skonfiskowana, zaś prezydent kraju Michel Aoun wyraził na Twitterze oburzenie z powodu magazynowania w porcie przez 6 lat 2 750 ton azotanu amonu bez żadnych środków zabezpieczających, o tyle Donald Trump wypowiedział się w zupełnie innym tonie.


Prezydent USA stwierdził bowiem, że rozmawiał z niektórymi amerykańskimi generałami, którzy mają przypuszczać, iż wybuch spowodowała bomba. Zdaniem portalu CBS News to pierwszy głos określający potężny wybuch w Bejrucie mianem ataku.


We wtorek wieczorem agencja Reutera podała za anonimowym izraelskim urzędnikiem, że państwo to nie ma nic wspólnego z eksplozją w libańskiej stolicy, a takie stanowisko potwierdziły źródła zbliżone do Hezbollahu.

 


Źródło: rmf24.pl
MWł

 

 


DATA: 2020-08-05 09:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wie lepiej?
1 miesiąc temu / trotyl
 
Módlmy się za wspaniały kraj Liban gdzie wyznawcy Chrystusa i muzułmanie przez wieki żyli w zgodzie.
1 miesiąc temu / Marcin
 
Chociaż Bejrut i Liban jest miejscem, w którym ścierają się lokalne siły Izrael, Hezbollah, uchodźcy z Syrii, inżynieria społeczna w kierunku zmniejszenia udziału chrześcijan w lokalnym społeczeństwie, sztucznie spowodowany kryzys..., to niekoniecznie był tam celowy wybuch. To mógł być azotan amonu. Polecam wyszukać wybuch w Tuluzie w 2001. Skala zniszczeń ogromna.
1 miesiąc temu / Marcin
 
Ja obstawiam górali ze wzgórz Golan. A eksplozja wygląda na ładunek termobaryczny. Kto widział kiedykolwiek eksplozje takiego ładunku, na pewno tego nie zapomni i nie pomyli z niczym innym.
1 miesiąc temu / 123
 
Przypominam, że EU I ONZ placa Libanowi za nadawanie obywatelstwa i wydawanie paszportów palestynczykom. Ten kraj według agendy mansonskiej ma być całkowicie zdestabilizowany. Podobnie w Rwandzie Norwegia płaci za przyjmowanie muzułmanów razem z ONZ, w Ghanie tak samo.
1 miesiąc temu / Ahmedabad
 
retro: Chyba chory jesteš rusofrenia?
1 miesiąc temu / mysle
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.