DZIŚ JEST:   17   LUTY   2019 r.

VI Niedziela zwykła
Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Ekspert od polityki bliskowschodniej: polityka multikulti zbankrutowała

Ekspert od polityki bliskowschodniej: polityka multikulti zbankrutowała
fot. You Tube / Ekumenizm 2017

Jeżeli przybędą rozległe grupy o innej kulturze i religii, to nieuchronnie zmieni obraz naszych obecnych społeczeństw. Nie możemy liczyć na pełną asymilację, bo ona się nie dokonuje. Polityka multikulturowości zbankrutowała - powiedział ks. dr hab. Przemysław Kantyka z KUL podczas międzynarodowej konferencji naukowej „Polska pomoc humanitarna: potrzeby - wyzwania – działania”.

 

W gronie prelegentów znaleźli się profesorowie i eksperci, którzy przedstawiali kwestie związane z niesieniem pomocy humanitarnej przez Polskę m.in. krajom Bliskiego Wschodu takim jak Irak czy Syria. Na spotkaniu diagnozowano też potrzeby i uwarunkowania takiej pomocy, a prelegenci próbowali nakreślić wyzwania, przed którymi stoją polskie organizacje pozarządowe.

 

Otwierając konferencję, minister Beata Kempa kierująca Departamentem Pomocy Humanitarnej w KPRM przypomniała, że członkowie polskich organizacji pomocowych niosą wsparcie humanitarne tam, gdzie jest ona dziś najbardziej potrzebna. Robią to „narażając często swoje życie i zdrowie, ale niosą tę pomoc najlepiej jak potrafią, wykorzystując naprzód wszystkie możliwości i umiejętności, a potem także zdolności organizatorskie”.

 

Większość tej pomocy i źródła jej finansowania są też dzięki aktywności tych osób w ramach organizacji pozarządowych. - Jako Polacy mamy w tym zakresie absolutnie wspaniały kapitał - dodała.

 

O kontekście społecznym i religijnym zjawiska migracji mówił ks. dr hab. Przemysław Kantyka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wskazał m.in., że jeśli do Polski i Europy przybywać będą „rozległe grupy o innej kulturze i religii, to nieuchronnie zmieni obraz naszych obecnych społeczeństw”.

 

- Nie możemy liczyć na pełną asymilację, bo ona się nie dokonuje. Polityka multikulturowości zbankrutowała - dodał.

 

„Najważniejsze zadanie to sprawić, żeby ci ludzie nie musieli się wybierać w drogę i płacić przemytnikom” - stwierdził wykładowca KUL.

 

Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie mówił z kolei o wielkiej wdzięczności narodu syryjskiego za okazaną już mu pomoc ze strony Polski.

- Syryjczycy na miejscu proszą mnie: „Ojcze podziękuj Polakom i polskiemu rządowi za pomoc. I nie zapomnijcie o nas” - powiedział.

 

Dr Wojciech Wilk, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej przedstawił kwestię zapomóg finansowych jako sposobie niesienia pomocy humanitarnej w długotrwałych kryzysach uchodźczych. Tłumaczył m.in., że w ramach napływu ludności z Syrii do Europy trafiła tamtejsza klasa średnia, która sprzedała swoje majątki. Zapłaciła za przerzut na Stary Kontynent, a w Syrii została natomiast najbiedniejsza część społeczeństwa.

 

- Prowadzimy we współpracy z polskim rządem jeden z największych projektów pomocowych na świecie. Nasze programy są także częścią strategii pomocowej ONZ. Odbudowa jednego pokoju, w pełni wyposażonego i przystosowanego do zamieszkania, to koszt 1500 dolarów - wskazywał, podając przykłady przeznaczenia środków na konkretne cele.

 

Współorganizatorami konferencji były Departament Pomocy Humanitarnej w KPRM i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

 

KAI

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 47. Imigranci - piąta kolumna kalifatu

 

Polonia Christiana


DATA: 2018-07-23 16:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Odbudowa jednego pokoju, w pełni wyposażonego i przystosowanego do zamieszkania, to koszt 1500 dolarów - wskazywał, podając przykłady przeznaczenia środków na konkretne cele. Proszę moi drodzy rodacy z zagranicy czy Wy jak przyjechaliście do danego kraju za pracą,za lepszym życiem dostaliście pokój w standardzie 1500 USD od danego państwa. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam JN
8 miesięcy temu / jnsl7
 
Ale co to za tytuł artykułu? Prof. Kantyka ma rację. Drogi Tomaszu zważ że dialog ekumeniczny nie dokonuje się miedzy katolikami a muzułmanami. Jeżeli już to mowa o dialogu miedzyreligijnym.
8 miesięcy temu / Rasta
 
ekumenizm to jest błąd i grzech ciężki przeciw wierze .Dlaczego P I S przyjął bez zgody ok 3700 islamskich nachodźców ??Przyjęli ok 3 mln Ukraińców tak samo jak Rosjanie należą do Cywilizacji Turańskiej nie asymilują się nie chcą się uczyć języka polskiego są skażeni szowinistyczną ideologią O U N ,U P A ,WAFFEN SS ??Czy też nie stanowią zagrożenia dla Polski??
9 miesięcy temu / Tomasz
 
Oby razem z nia zbankrutowala polityka modernizmu-ekumenizmu.
9 miesięcy temu / robespier
 
Prof. Kantyka to ekspert, ale od ekumenizmu, nie od polityki bliskowschodniej ????
9 miesięcy temu / bp
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.