DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Ekspert nie pozostawia wątpliwości: nadużycia seksualne duchowieństwa to skutek homoseksualizmu

Ekspert nie pozostawia wątpliwości: nadużycia seksualne duchowieństwa to skutek homoseksualizmu
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Duchowny i prawnik kanoniczny Gerald Murray w rozmowie z EWTN podkreślił, że kryzys nadużyć seksualnych wśród duchowieństwa to w znacznej mierze skutek homoseksualizmu. Z kolei redaktor Robert Royal stwierdził, że papież powinien osobiście odnieść się do zarzutów arcybiskupa Vigano. W przeciwnym bowiem razie straci wiarygodność. 

 

W programie amerykańskiej telewizji katolickiej EWTN „World Over” pod koniec października ojciec Gerald Murray stwierdził, że kryzys nadużyć seksualnych u duchowieństwa to w znacznej mierze skutek homoseksualizmu. Duchowny i prawnik kanoniczny podkreślił, że dziedzictwo papieża i wiarygodność Kościoła są zagrożone w związku z postawą Franciszka wobec tego skandalu. Dodał, że w Stanach Zjednoczonych istnieje poważny problem braku reakcji biskupów na nadużycia seksualne, jakich dopuszczają się księża. 

 

Poświęcił także uwagę sprawie arcybiskupa (wcześniej też kardynała) Theodore McCaricka. Jak zauważył, hierarcha ów nie tylko ukrywał problem, lecz sam stanowił jego przyczynę. W czerwcu oskarżono go o nadużycia wobec ministranta i jak twierdzi ojciec Murray, oskarżenia były wiarygodne. Co jednak się stało? Kardynał do tej pory nie został usunięty ze stanu kapłańskiego. Nie odbył się też proces kościelny. Ojciec Murray stwierdził, że dobrze, że papież usunął dwóch biskupów chilijskich posądzonych o nadużycia. Wezwał, by to samo uczynić także w sprawie arcybiskupa McCaricka.

 

Z kolei drugi rozmówca EWTN Robert Royal, redaktor naczelny „Catholic Thing” stwierdził, że dziedzictwo papieża i wiarygodność Kościoła zależą od odpowiedzi Franciszka na problem nadużyć. Stwierdził, że Watykan słucha głównie europejskich mediów, a te zdają się mniej oburzone nadużyciami seksualnymi niż Amerykanie. Świadczy to o braku zrozumienia dla  amerykańskiej kultury przez Watykan. Tymczasem u Amerykanów kryzys nadużyć to kwestia ogromnej wagi, sprawa kluczowa dla Kościoła i papiestwa.

 

Prowadzący program zwrócił uwagę na trzeci list arcybiskupa Vigano, gdzie podkreślił on, że homoseksualizm stanowi istotną przyczynę kryzysu nadużyć seksualnych. Odnosząc się do tego, ojciec Murray stwierdził, że Franciszek pozostaje świadomy tego problemu. Świadczy o tym jego list do chilijskich biskupów z 5 sierpnia.

 

Z drugiej jednak strony problem stanowi powszechne tolerowanie aktów homoseksualnych. Nie spotykają się one z jednoznacznym potępieniem. Mentalność ta przenika do Kościoła i można usłyszeć nawoływania do „normalizacji” kwestii homoseksualizmu w Kościele. Jak jednak podkreślił duchowny, to właśnie tradycyjne stanowisko katolickie stanowiło przejaw normalności. Wyrażało się ono z jednej strony we współczuciu dla osób homoseksualnych, a z drugiej w niedopuszczaniu ich do władzy.

 

Robert Royal stwierdził ponadto, że papież może nadal milczeć w sprawie oskarżeń arcybiskupa Vigano. Jednak milczenie to szkodziłoby zarówno jemu, jak i Kościołowi. Jak dotąd oficjalną odpowiedź na „Świadectwo” arcybiskupa Vigano był jedynie list kardynała Ouelleta. Jednak nie stanowił on według Roberta Royala wystarczającej odpowiedzi na zarzuty arcybiskupa Vigano.

 

Warto zauważyć, że milczenie wobec listów arcybiskupa Vigano to problem również w Polsce. Tu także zarówno ludzie Kościoła, jak i nominalnie katolickie media niemal nie odnoszą się do tej kwestii. Tymczasem nie dotyczy ona wyłącznie Stanów Zjednoczonych, lecz powinna leżeć na sercu każdego katolika. Oskarżenia dotyczą bowiem wysoko postawionych hierarchów.

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend   

 


DATA: 2018-11-02 14:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To skandal,że rozlicza się duchownych z nadużyć seksualnych wśród duchowieństwa - na stronie O.JAmesa Manjackala stanowi to 2% ogółu deprawacji. Wprawdzie to o 2% za dużo. Ale jak rozliczamy to rozliczajmy wszystkich; dziennikarzy, b. prezydentów np.Francji, premierów, eurodeputowanych, dziennikarzy, a"artystów", rabinów, pastorów i in.
ponad 1 rok temu / Sumienie
 
Tutaj już mówią o przygotowaniach do odpowiedzi na list abp Vigano. Wbijcie sobie na YT tytuł "Watykan szuka haka na JP2". To wygląda nieciekawie.
ponad 1 rok temu / taki 1
 
List kardynała Ouelleta nie stanowi ŻADNEJ merytorycznej odpowiedzi na zarzuty arcybiskupa Vigano. Uporczywie zaś milczenie Franciszka deprecjonuje jego autorytet w Kościele, a nas poniża w oczach heretyków i schizmatyków!
ponad 1 rok temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.