DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Ekspansja liberalnego finansisty! Uczelnia Sorosa chce założyć filię w kolejnym europejskim kraju

Ekspansja liberalnego finansisty! Uczelnia Sorosa chce założyć filię w kolejnym europejskim kraju
George Soros. By Niccolò Caranti (Own work) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Uniwersytet Środkowoeuropejski prowadzi rozmowy z austriackimi władzami na temat otwarcia w Wiedniu filii uczelni założonej na Węgrzech przez George’a Sorosa. Nowy kampus CEU miałby rozpocząć działalność w ciągu kilku lat.

 

O negocjacjach poinformował rektor działającego w Budapeszcie Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego Michael Ignatieff. Wyraził on nadzieje na rychłą współpracę z władzami Wiednia oraz Austrii.

 

W kwietniu roku 2017 parlament Węgier przyjął nową ustawę o szkolnictwie wyższym. Zgodnie z jej zapisami, w kraju mogą działać tylko takie zagraniczne uczelnie spoza UE, które posiadają stosowną umowę międzynarodową oraz mają placówkę w kraju pochodzenia. Liberalni krytycy przekonywali, że prawo zostało stworzone, by uderzyć w Sorosowy CEU.

 

W październiku Uniwersytet Środkowoeuropejski, zgodnie ze słowami Ignatieffa, podpisał porozumienie z Bard College mającym siedzibę w USA. Dzięki temu ma placówkę za granicą i prowadzi tam nauczanie. Jednak, jak twierdzi rektor CEU, bezczynność rządu Węgier rodzi stan „prawnego zawieszenia” i doprowadza do duszenia uczelni Sorosa.

 

Mimo zwrócenia oczu na Wiedeń to wciąż Budapeszt ma pozostać główną siedzibą uczelni założonej przez pochodzącego z Węgier amerykańskiego spekulanta finansowego żydowskiego pochodzenia George’a Sorosa. Ignatieff przyznał, że CEU chce rozwiązać trudności związane z obecnością na Węgrzech.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-03-13 13:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Soros był żydowskim szmalcownikiem. W czasie wojny razem z ojcem sprzedawał swoich rodaków. Jest to mało znany fakt z życia hochsztaplera o którym sam poinformował w jakimś wywiadzie.
3 miesiące temu / Wścibski
 
Jeszcze parę wyjazdów Polskich Klubów Gazety Polskiej i Patriotów i może wyniosą się do kraju Timermansa, Verhofstada i Schulza jeżeli nie zaprosi ich Tusk i R.Sikorski do Chobielina
3 miesiące temu / Kawa
 
Zdecydowanie nie. Dość narzucania nam czegoś -czego nam nie potrzeba.(czyt. Islamu).Niech to cale bractwo sciagnie do siebie i tam ich edukuje...
3 miesiące temu / Patriotka
 
Liberał to modyfikowany lewak
3 miesiące temu / ROM
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.