DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Leon: Stosunki między państwem a Kościołem reguluje umowa zwana konkordatem. Ta sama umowa reguluje np. specjalny status bazyliki, do której nie wchodzi się jak do urzędu czy obory. Takie miejsca mają zagwarantowaną pewną autonomię. I to zagwarantowaną przez umowę międzynarodową.
ponad 1 rok temu / Bondaree
 
@Alex Wolf napisz jeszcze, że Hitler uratował Niemcy, Polskę, a może Europę przed komunizmem. Czy bombardowani w Guernice, Madrycie itd. cywile, mordowane kobiety i dzieci, a także dzieci zabierane po wojnie rodzicom, to byli ,,czerwoni zbrodniarze", ,,czy sataniści"? Franco nie przystąpił do wojny po stronie Hitlera, bo Hiszpania wykrwawiona wojną domową była zwyczajnie na to za słaba, co nie przeszkadzało udzielać hitlerowskim Niemcom innego rodzaju pomocy.
ponad 1 rok temu / Leon
 
@Bondaree Bazylika znajduje się na terenie Hiszpanii i podlega prawu hiszpańskiemu, podobnie przeor jako obywatel Hiszpanii podlega jej prawu, tak jak każdy obywatel bez względu na to, czy jest księdzem, kierowcą, czy szefem jakiejś organizacji.
ponad 1 rok temu / Leon
 
leon - chłopie poczytaj sobie jak Franco zrobił Hitlera w konia jak i aliantów i nie przystąpił do wojny zachowując neutralność, choć był naciskany przez obie strony. Wykorzystał pomoc Mussoliniego i Hitlera by załatwić komunę a te niby "ofiary białego terroru" to skazani na śmierć czerwoni zbrodniarze, którzy dopuścili się ludobójstwa na ogromną skalę, to była satanistyczna dzicz.
ponad 1 rok temu / Alex Wolf
 
@Leon: Bazyliką rządzi przeor, a nie jakiś "demokratycznie wybrany rząd" czy inna banda. I to przeor decyduje kto i co będzie robił w bazylice, a lewakom wara od grobu bohatera.
ponad 1 rok temu / Bondaree
 
Uważam że ekshumacje wbrew woli rodziny są niedopuszczalne w każdym przypadku. Nie ma znaczenia komunista nazista patriota liberał demokrata katolik protestant święty czy zbrodniarz .Bóg nas wszystkich osądzi i ruszanie szczątków w ramach sprawiedliwości czy zemsty jest niedopuszczalne gdzie tu wieczny odpoczynek?
ponad 1 rok temu / x
 
Franko to bohater który uratował Hiszpanię i zachodnią eurpę przed komuną. To wielki człowiek. A jako zmarłego katolika należy pozostać jego szczątki w św. spokoju. Tylko komuchy czołgami po Lyczakowskim cmentarzu jeździli. Zmarłym należy się spoczynek A Dobry Bóg ich osądzi.
ponad 1 rok temu / Kpt. Żbik
 
@Leon - uroczy argument z tym legalnie wybranym rządem. Przypominam, że NSDAP również została wybrana legalnie a Front Ludowy (czyli komuniści) to równie zbrodnicze ugrupowanie jak każde inne totalitarne. Co więcej - napięcia w Hiszpanii jasno wskazywały, że ten legalnie wybrany rząd nie ma aż takiego poparcia i ludzie obawiają się o swoją przyszłość widząc jak komuniści niszczą kościoły, mordują księży, zakonnice czy zwykłych cywilów, którzy byli katolikami. Czy tego Pan chce czy nie, odpowiedź generała Franco, choć krwawa, to musiała taka być. Z komunistami można dyskutować do momentu, kiedy nie mają władzy w ręku. Polecam naukowe opracowanie prof. Wielomskiego na ten temat - może przestanie Pan powtarzać lewicowo-publicystyczne brednie na ten temat. A na marginesie - nie istnieje coś takiego jak ultraprawica. Co więcej - faszyzm, nie jest prawicowy, natomiast karlizm to nie to samo co faszyzm.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
errata:około 200 tysiecy oczywiście
ponad 1 rok temu / Leon
 
@ Leon: Takie bzdurne wpisy utwierdzają mnie tylko w przekonaniu, że gen. Franco był OK!
ponad 1 rok temu / Jonasz
 
@Akwin Kogo niby bronił Franco obalając legalnie wybrany rząd,przy militarnej pomocy Mussoliniego i Hitlera ? Kwik ultraprawicy nie zmieni tego, że Franco był zbrodniarzem, odpowiedzialnym za śmierć wielu tysicy niewinnych ludzi.około 200 ofiar ,,białego terroru".
ponad 1 rok temu / Leon
 
Franco to zbrodniarz, podobnie jak jego sojusznicy Hitler i Mussolini.
ponad 1 rok temu / Leon
 
@Ciekawy - nazywanie generała Franco zbrodniarzem to tak jakby mordercą nazwać mężczyznę, który broni rodzinę przed napadem i przy tej obronie zabija napastnika. W ogóle sposób myślenia, że decyzja władz wymusza od razu posłuch nakazuje mi sądzić, że mam do czynienia z totalitarystą - rozumiem, że jeśli władza zadecyduje odebrać Panu cały majątek to pokornie się Pan posłucha?
ponad 1 rok temu / Akwin
 
Generał Franco był za dobry dla komunistów (dla niepoznaki zwanych "lewicą"). Nie przewidział tego, że po jego śmierci Hiszpanię będzie toczył rak demokracji
ponad 1 rok temu / antylewus
 
Widzę, że znów inwazja lewactwa na stronach PCh24. Generał Franco działa na was, jak czerwona płachta na byka!:)
ponad 1 rok temu / Karol
 
@ BM: W opactwie rządzi przeor, to chyba oczywiste!
ponad 1 rok temu / Stefan
 
Gdyby nie genearal Franco juz pod koniec lat 30stych Hiszpania zostalaby sowiecka republika. Franco uratowal Hiszpanie przed bolszewizmem. Obraz wojny domowej w Hiszpanii jest totalnie zaklamany.
ponad 1 rok temu / Maciek
 
Rewolucyjnej przemocy ciąg dalszy. Kontynuatorzy komunistycznych oprawców nie oszczędzą nawet zmarłych ani ich rodzin, wściekli na to, że umarł i nie zdążyli go zamordować.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Skoro jest decyzja władz to należy się jej słuchać. Czas najwyższy rozliczyć zbrodniarza za terror, obozy koncentracyjne i proszenie się obcych sił o naloty na miasta pełne własnych rodaków - kobiet i dzieci. Dyktator odpowiedział za swe czyny przed Bogiem - to czy jest bohaterem czy złoczyńcą wie tylko On
ponad 1 rok temu / Ciekawy
 
Kto w końcu rządzi Hiszpanią, demokratycznie wybrany rząd, czy jakiś przeor ?
ponad 1 rok temu / BM
 
Santiago Cantera to taki hiszpański Jacek Międlar.
ponad 1 rok temu / Wiktor
 
Brawo, Ojcze Przeorze!
ponad 1 rok temu / Anna
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.