DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Ekoterroryści na celowniku. Resort środowiska chce ukrócić działalność szkodliwych organizacji

Ekoterroryści na celowniku. Resort środowiska chce ukrócić działalność szkodliwych organizacji
fot.Ayla87/sxc.hu

Działalność organizacji pozorujących troskę o przyrodę zostanie ukrócona. Resort środowiska chce dokonać zmian w prawie, które wyeliminują z przestrzeni publicznej ekoterrorystów. Taki właśnie przydomek zyskały sobie organizacje, które dla własnych zysków udają przyjaciół środowiska naturalnego.

 

W ocenie Jacka Podgórskiego, dyrektora Instytutu Gospodarki Rolnej, na działalności paseudoekologów tracą najczęściej rolnicy i deweloperzy. Jego zdaniem, organizacje te wykorzystując luki w prawie pozorują działalność proekologiczną, aby manipulując opinią publiczną osiągać duże zyski. „Ich działalność polega m.in. na oprotestowywaniu dużych inwestycji, które finalnie mogłyby przynieść duże zyski gospodarce” – podał serwis radiomaryja.pl.

 

Proceder jest o tyle niebezpieczny, bo za ekoterrorystami mogą stać m.in. zagraniczne grupy interesu. Dlatego coraz śmielsze są głosy wskazujące, że tego rodzaju działalność – nie mającą nic wspólnego z ochroną środowiska – trzeba uregulować i ukrócić.

 

Pojawiły się informacje na temat tego, że te szkodliwe dla przedsiębiorców zapisy w ustawie o udostępnianiu informacji (…) Ministerstwo Środowiska planuje znowelizować. Ma być nieco inaczej sformułowana definicja tej organizacji ekologicznej, która na gruncie prawa w tym momencie rodzi patologie. Organizacje musiałyby powstać na gruncie prawa polskiego, co w tym momencie nie jest wymagane – wyjaśnił Podgórski.

 

Organizacje te musiałyby liczyć minimum 50 członków. Dziś wystarczą dwie. Ponadto członkowie będą musieli wykazać się niekaralnością. - Na tym polegałaby ta koncepcja. Ona miałaby prawnie ukrócić możliwość prowadzenia działalności pseudoekologicznej – dodał Podgórski. Obecnie Polska jest niechlubnym liderem jeśli idzie o liczbę blokowanych i oprotestowywanych inwestycji.Źródło: radiomaryja.pl

MADATA: 2017-05-04 07:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Boże widzisz to i nie grzmisz...
ponad 3 lata temu / Przerażona
 
W Rosji mają też instytucję zagranicznych agentów. Pisania tak walczy z komunizmem że zamienia się w parodie Putiniwskiej Rosji. A tekst o stratach developerów przez działalność ekologów jest co najmniej groteskowy. Do czego prowadzi bezmyślna wolna amerykanka developerow widać w każdym mieście, gdzie zysk staje się Bogiem, a protwstujacy mieszkańcy w sąsiedztwie zazwyczaj klopotem.
ponad 3 lata temu / Dziemian
 
Widać że co niektórym nie komsomolcom-komentatorom na tym portalu nie podoba się swoboda dysponowania drzewami na własnej działce. No cóż, komunistów trzeba gonić, im dalej tym lepiej. Niech się przeprowadzą do komunistycznego raju czyli Korei Północnej i niech nie wracają.
ponad 3 lata temu / zabba
 
A dlaczego tak długo trwa ukrócanie?
ponad 3 lata temu / panda
 
Wystarczy przywrócić Prawo Własności i wieszać sprawców wymuszeń rozbójniczych. Ale...tu PiSiorom raczej chodzi o pozbycie się konkurencji. Brakuje na 500+?
ponad 3 lata temu / agricola
 
Bardzo dobrze. Takie działania powinny zostać juz dawno podjęte bo coraz częściej przez ekoterrorystów traci polska gospodarka
ponad 3 lata temu / Magda
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.