DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Ekorewolucja w Warszawie. Rafał Trzaskowski chce zamknięcia centrum miasta dla samochodów

Ekorewolucja w Warszawie. Rafał Trzaskowski chce zamknięcia centrum miasta dla samochodów
Fotograf: Andrzej Hulimka Archiwum: Forum

Chcemy wprowadzić w przyszłości zakaz wjazdu samochodów spalinowych w obręb historycznego centrum stolicy i na Trakt Królewski – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

 

Trzaskowski mówił m.in. o tym, że ma „ambitne plany walki o czyste powietrze”. Zaznaczył, że mimo kłopotów miastu „udało się zlikwidować 500 kopciuchów”.

 

Walki ze smogiem nie można jednak ograniczyć tylko do palenia w gospodarstwach domowych, bo oprócz węgla z palenisk są przecież także spaliny samochodowe – powiedział Trzaskowski.

 

Pewnie nie unikniemy w przyszłości ograniczenia wjazdu do centrum. Przed nami poważna na ten temat dyskusja. Na razie od przyszłego roku podwyższamy opłaty za parkowanie, wprowadzamy bardziej restrykcyjną strefę parkowania w centrum miasta – zaznaczył prezydent Warszawy.

 

Chcemy też wprowadzić w przyszłości zakaz wjazdu samochodów spalinowych w obręb historycznego centrum stolicy i na Trakt Królewski. Zaczynamy od siebie i dlatego deklaruję, że na tym terenie wkrótce będą jeździły tylko niskoemisyjne autobusy – podsumował Trzaskowski.

 

Źródło: „Super Express”

TK


DATA: 2019-11-19 08:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przed wyborami samorządowymi wyborcy mieli dylemat na kogo zagłosować. Musieli wybrać między "dżumą" a "cholerą" nie zauważając innych kandydatów. Wybrali, wybrali osobę, która jasno stwierdziła, że ma mandat zaufania od większości ale będzie realizować program mniejszości, będzie bronić mniejszości choćby to miałobyć śmiertelnym zagrożeniem dla większości. Podobnie jest przy każdych wyborach. Tak, można się zgubić w tym wywodzie, tłumacząc na Nasze : wybraliście mnie a ja mam Was w poważaniu, aż do następnych wyborów kiedy to znowu będę potrzebował głosów, głosów mych wyborców. Mam nadzieje, że wyborcy w chwili dokonywania kolejnygo wyboru nie dostaną nagłego ataku amnezji lub innej "proczności jasnej".
10 miesięcy temu / Tak, tak
 
JS - to dlatego urzędy i ministerstwa trzeba przenieść na wieś. Nie będziemy się pchać do centów. Na chorobę mam się pchać do zapyziałych centrów, do zadufanych cwaniaczków? My tego wcale nie chcemy. Przenieść urzędy do wiosek i po kłopocie. Doprawdy nie widzę potrzeby wtedy pchać się do największej wsi w kraju.
10 miesięcy temu / Jot
 
@Atanazy To,że w stolicy jest smog zawdzięczacie temu,że wasze władze zabudowały ciągi wentylacyjne,postawiły słupki przy słupkach i zwęziły wiele ulic doprowadzając do powstawania korków na korkach i lekceważą,te władze, komunikację miejską.Tyle miało być pobudowanych linii metra,tyle mostów,tyle obwodnic i co?Nico!Cały ruch idzie przez centrum tak jak szedł od wieków.Ty lepiej pomyśl na co idą warszawskie podatki,które są chyba najdroższe na świecie.Warszawa nie jest miastem gównie turystycznym,to stolica państwa i w niej powinny być ulice i parkingi,które ułatwiały by jazdę nie tylko miejscowym,a przede wszystkim tym,którzy przyjeżdżają coś w tej stolicy załatwić!I żeby nie trzeba było koniecznie jechać przez centrum z Siekierek do Wilanowa i z Tarchomina na Sadybę,o przejeździe w poprzek na Pragę już nawet nie wspominam.
10 miesięcy temu / autobusmknie
 
Akurat byłbym za a nawet przeciw! Tzn dlaczego tylko w Centrum? W ogóle w Warszawie nie powinno być samochodów ani rowerów i hulajnóg. Per pedes, Panie i Panowie! A jakie to zdrowe!
10 miesięcy temu / czloax
 
Nie hejtujcie tak tych pomysłów, bo są dobre i mają w Warszawie duże poparcie. Smog jest od kilku lat ogromnym problemem i kiedy tylko pojawi się mróz i ucichnie wiatr, nie da się wytrzymać w mieście na świeżym powietrzu. Pomysły Trzaskowskiego nie są wcale radykalne w kwestii motoryzacji, niestety nikt nie wymyślił lepszej drogi.
10 miesięcy temu / Atanazy
 
Fajnie niech zamykają ulice. Chleb sam się przytoczy czy ewentualnie przyjedzie na rowerze. Będziemy widzieć jak świnie będą maszerowały stadem przez Stare Miasto. Będzie rzeźnia ubój na miejscu. A jak będzie remont to dopiero będzie ciekawie Zobaczymy jak konie będą ciągnąć rury, wozy pełne cegieł.
10 miesięcy temu / Witja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.