DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Ekologizm w Wiecznym Mieście. Do centrum Rzymu nie wjedziesz dieselem

Ekologizm w Wiecznym Mieście. Do centrum Rzymu nie wjedziesz dieselem
Photography by: Osvaldo Gago, commons.wikimedia.org
#EKOLOGIZM    #WŁOCHY    #RZYM    #SMOG    #DIESEL    #SAMORZĄD

Od poniedziałku w centrum Rzymu obowiązuje zakaz wjazdu dla samochodów z silnikiem Diesela o normie emisji spalin Euro 1,2 i 3. Władze miasta chcą tym samym wymusić zmianę trybu życia Rzymian i spowodować by tysiące mieszkańców przesiadło się z samochodów na komunikację miejską.

 

Kara za nieprzestrzeganie zakazu wyniesie od 168 do 679 euro. Nowe obostrzenia obejmą ok. 230 tys. aut, a zakaz wjazdu samochodów z silnikiem Diesela o normie emisji spalin Euro 1-3 będzie obowiązywać pięć dni w tygodniu.

 

Rzymskie władze tłumaczą rozporządzenie troską o zdrowie mieszkańców narażonych na smog przez wiele dni w roku. Zakaz ruchu obowiązuje na dużym obszarze włoskiej stolicy z wyjątkiem dzielnic peryferyjnych. Ma to zmusić mieszkańców do zmiany trybu życia i zrezygnowania z aut na korzyść komunikacji miejskiej.

 

Mieszkańcy mieli rok na dostosowanie się do nowych przepisów. Przeciwko proekologicznej polityce protestują przedstawiciele stołecznego biznesu. Ostrzegają, że ograniczenie ruchu przyniesie szkody wielu branżom, bo po ulicach Rzymu jeździ 40 tys. samochodów dostawczych i firmowych, które nie będą miały wstępu do wielu dzielnic i miejsc aktywności handlowej.

 

Podobne obostrzenia zostały wprowadzone w ok. 200 miasteczkach Lombardii oraz w Mediolanie i Turynie. Restrykcyjne przepisy jako pierwsze w Europie zaczęły wprowadzać Niemcy.

 

Źródło: tvp.info / autobaza.pl

PR   

 


DATA: 2019-11-04 09:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rzym jest już tak zapchany, że z ruchu w ogóle należałoby wyłączyć całe centrum.
8 miesięcy temu / obserwator
 
Szanowni przedpiszący, proszę zauważyć, że indywidualne środki transportu, poza rowerem, były zawsze cierniem w oku marksistów.
8 miesięcy temu / Republikanin
 
@Avelox nic nie rozumiesz, nie mogą wprowadzić zakazu poruszania się wszystkich aut, ale stopniowo może przejdzie, później przyjdzie czas na wszystkie diesle, następnie na benzynowe, a na końcu na elektryczne. Wszytko da się wytłumaczyć względami ekologicznymi, spokojnie. Niestety rower i komunikacja miejska nie powinna być podstawowym środkiem komunikacji, szczególnie posiadając dużą rodzinę. Rezygnacja z aut będzie się wiązała z rezygnacją z posiadania dużej rodziny. Zaraz napisze że nie prawda bo za komuny jakoś było, oczywiście z tym że przedszkole i żłobki były na każdym osiedlu, ale teraz to tak dobrze nie ma. np. ja muszę rozwozić troje dzieci do trzech oddalonych od siebie miejsc, żłobka oddalonego o kilka kilometrów, szkoły i przedszkola. Bez auta byłby koszmar, tylko bym się zajmował odwożeniem dzieci. Więc coś za coś, a że ludzie kalkulują, to jasne że będzie to miało wpływ na ilość dzieci w rodzinie.
8 miesięcy temu / bjs
 
Akurat wymienione norma EURO 3 dotyczy pojazdów z 2001 euro 1,2 są jeszcze starsze. Zakaz 18-letnich złomów w centrum miasta pełnego przechodniów to akurat nie jest przesada, tak stare diesle trują realnie a nie tylko ekolobbistycznie.
8 miesięcy temu / Avelox
 
@Aha Gdyby to była prawda to Bazylika już dawno powinna być cała w sadzy. Przeciez w porównaniu do starych diesli dzisiejsze nie dymią w ogóle. Do siania pseudoekologicznej propagandy zapraszamy do mainstreamowych mediów.
8 miesięcy temu / Mat
 
Nie ekologizm tylko troska o miasto - ludzi, zabytki i naturę. Spaliny są szkodliwe nie tylko dla ludzi, roślin i zwierząt, lecz niszczą też zabytki. Gazy i substancje stałe zawarte w spalinach niszczą tynk i materiały konstrukcyjne antycznej zabudowy, a także powodują osadzanie się sadzy na zabytkach. Nikt nie chciałby oglądać Bazyliki Św. Piotra lub Koloseum całego pokrytego w sadzy i smole. To bardzo ważny krok w konserwacji zabytków i działań na rzecz zdrowego otoczenia. Władze innych metropolii np Berlina wkrótce wprowadzą podobne ograniczenia i chwała tym miastom za to, że chcą walczyć z zanieczyszczeniem powietrza. Nie każde ograniczenie mające na celu ochronę środowiska musi być złe.
8 miesięcy temu / Aha
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.