DZIŚ JEST:   22   MARCA   2019 r.

Św. Zachariasza, papieża
Bł. Baldwina z Boucle
 
 
 
 

Ekologista przekonuje: aborcja chroni przed przeludnieniem

Ekologista przekonuje: aborcja chroni przed przeludnieniem
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

Prezes znanej amerykańskiej organizacji ekologicznej wyraził swe poparcie dla aborcji. Przyciśnięty przez dziennikarza przyznał, że mordowanie nienarodzonych jest jego zdaniem receptą na przeludnienie. To zaś zdaniem zwolenników zrównoważonego rozwoju prowadzi do środowiskowej katastrofy. Oto kolejne potwierdzenie diaboliczności planów ekologistów. Co na to Kościół? Kiedy doczekamy się jasnego potępienia sprzecznej z Jego nauką ideologii?


- Aborcja pozwala na zmierzenie się z problemem liczby ludzi na planecie - powiedział Michael Brune, prezes wpływowej ekologicznej organizacji Sierra Club. - Pozwoli ona osiągnąć zróżnicowany rozwój - dodał. Zapytany  przez prowadzącego wywiad dziennikarza konserwatywnej telewizji Fox News o przyczyny poparcia dla mordowania nienarodzonych, aktywista zdawał się tracić pewność. Najpierw w okrągłych słowach odpowiedział, że silne kobiety, zdolne do dokonywania wyborów stworzą mocne rodziny, a jednocześnie ochronią środowisko.

 

Gdy dziennikarz dopytywał o konkretne przyczyny tego stanowiska, prowadzący wyłożył karty na stół. - To pomoże zmierzyć się z problemem liczby ludzi na naszej planecie - powiedział. - Sądzimy, że jeden ze sposobów osiągnięcia zrównoważonej populacji polega na wzmocnieniu kobiet w podejmowanych decyzjach o ich rodzinach - dodał.

 

Prowadzący wywiad Tucker Carlson zasugerował, że ekologistyczna grupa została złapana w pułapkę praw reprodukcyjnych i innych elementów lewicowej agendy.

 

Prezes Sierra Club w odpowiedzi stwierdził, że w skład jego organizacji wchodzą transgenderowcy, Latynosi i nielegalni imigranci. - Wierzymy, że obrona praw ludzi jest istotna dla wspólnych starań o lepsze środowisko - powiedział ekologista.


Przedstawiciele Sierra Club ostatnio silnie angażują się w sprawy polityczne. Wygłosili oświadczenie potępiające nominację antyaborcyjnej Neil Gorsuch do Sądu Najwyższego. Skrytykowali także zakaz finansowania mordowania nienarodzonych z pieniędzy podatników. Ponadto Klub Sierra oficjalnie patronował pro-aborcyjnemu i anty-trumpowskiemu marszowi kobiet na Waszyngton z 21 stycznia.

 

„Administracja Trumpa udowodniła, że stanowi zagrożenie dla kobiet, imigrantów, pracowników, praw LGBTQ, czystego powietrza i wody, ochrony klimatu i tak wielu innych ludzi i osób", twierdzi organizacja.

 

Sierra Club na swojej stronie chwali się dwoma milionami członków i wspierających ją sympatyków. Założona w 1892 roku organizacja zajmuje się oficjalnie ochroną dzikich regionów w Stanach Zjednoczonych i promocją pro-ekologicznych aktów prawnych. Ekologizm miesza z bieżącą polityką. „Dołącz do walki, ochroń naszą planetę od Trumpa", czytamy na stronie ekologistów.

 

Ideologia zrównoważonego rozwoju zakłada odejście od wolnego rynku i patriotyzmu, a także utworzenie społeczeństwa otwartego. Jej zwolennicy mówią o zbliżającej się katastrofie wskutek przeludnienia i zanieczyszczenia. Aborcja to jedno z postulowanych przez nich remediów. Założenia zrównoważonego rozwoju zostały opisane w 1987 roku w raporcie „Nasza wspólna przyszłość" opublikowanym przez ONZ-owską Światową Komisję Środowiska i Rozwoju.

 

W 2015 roku państwa członkowskie ONZ osiągnęły konsensus w sprawie celów zrównoważonego rozwoju. Rok później pozytywnie do nich odniosła się Stolica Apostolska. W czerwcu 2016 roku przedstawiciel Watykanu w Genewie potwierdził, że Watykan akceptuje „trzeci cel zrównoważonego rozwoju", a więc promocję zdrowia niezależnie od wieku. Wywołało to kontrowersje konserwatywnych środowisk katolickich. ONZ twierdzi bowiem, że jednym z warunków realizacji tego celu polega na zapewnieniu szerokiego dostępu do „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego". To zaś zazwyczaj stanowi eufemizm potępianych przez Kościół aborcji i antykoncepcji.

 

 

 

Źródło: lifesitenews.com / pch24.pl

mjend
DATA: 2017-02-08 08:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Hugon de Payn-przeciez dostales odpowiedz juz w artykole.Poczytaj/zapoznaj sie -same "CELE z.r"gogle
ponad 2 lata temu / potato
 
...W 2015 roku państwa członkowskie ONZ osiągnęły konsensus w sprawie celów zrównoważonego rozwoju. Rok później pozytywnie do nich odniosła się Stolica Apostolska. W czerwcu 2016 roku przedstawiciel Watykanu w Genewie potwierdził, że Watykan akceptuje ?trzeci cel zrównoważonego rozwoju...To co tz..ze Watykan jest za ograniczeniem zycia ludzkiego? za tym wszystkim co w programie?Tz. ze wyznawcy stawiaja sie swemu Bogu?
ponad 2 lata temu / potato
 
no tak tak to prawda-wielkie zasługi w walce z przeludnieniem i eliminacji jednostek nieprzydatnych społecznie tudzież podludzi mieli tacy wybitni przedstawiciele nauki jak dr Mengele, Rudolf Hoss,Richard Baer i wielu wielu innych Niemców -ich dokonania sa wiekopomne ,pamięc wieczna a pomnikiem KL Auschwitz
ponad 2 lata temu / historyk
 
@Hugon de Payns - Niestety masz rację, trzeba by pogooglać, czy ten człowiek nie był już honorowym gościem w Watykanie, bo to jest dokładnie ten typ ludzi, których tam się honoruje.
ponad 2 lata temu / tak
 
Skoro zabijanie istot ludzkich ma być metodą na problem przeludnienia Ziemi, to może trzeba zacząć od tzw. prezesa wpływowej ekologicznej organizacji Sierra Club - Michael Brune jako pierwszy?
ponad 2 lata temu / wmo
 
Zpewne niebawem znów ujrzymy cyrk na ścianach bazyliki św.Piotra ,ot co na to watykan
ponad 2 lata temu / Hugon de Payns
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.