DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Ekologiści zaatakowali księdza prof. Tadeusza Guza. Ludzie nauki stanęli w obronie duchownego

Ekologiści zaatakowali księdza prof. Tadeusza Guza. Ludzie nauki stanęli w obronie duchownego

Ksiądz profesor Tadeusz Guz stał się celem nienawistnego ataku ze strony aktywistów ekologicznych. W jego obronie stanęli naukowcy, parlamentarzyści i działacze społeczni.

 

„Odpowiedzią na prawdę, jeśli jest niewygodna – jest atak. Tak się dzieje w przypadku Księdza Profesora Tadeusza Guza z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Spotykają go ataki za głoszenie Prawdy, którą głosi, a głosi w sposób zdecydowany, odważny, bezkompromisowy” – czytamy w liście w obronie ks. prof. Tadeusza Guza.

 

Lewackie razy spadły na głowę księdza profesora po prelekcji, którą wygłosił 13 maja w Toruniu podczas konferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Środowiska i Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

 

Zaatakowany przez ekofanatyków duchowny mówił o tym, że skrajnie lewicowe prądy filozoficzne dały podstawę do zbudowania pseudoekologicznej ideologii, której dwubiegunowym celem jest animalizacja człowieka oraz humanizacja zwierząt i drzew.

 

Lewicowych aktywistów rozsierdziło szczególnie to, że ks. prof. Guz udowodnił, iż skrajny ekologizm to ateistyczny i nihilistyczny nurt, który wywodzi się z neokomunizmu. I że ta ideologia odrzuca Boga jako Stworzyciela świata i człowieka.


Do chóru krytyków księdza profesora szybko przyłączyły się polskojęzyczne media z „Gazetą Wyborczą” na czele. Jak zauważa „Nasz Dziennik” rozpętała ona medialny atak przeciwko ks. prof. Tadeuszowi Guzowi. Efektem oszczerczej kampanii było i to, że wypowiedzi księdza profesora zostały krytycznie ocenione w oświadczeniu rzecznika prasowego KUL.

W tej sytuacji w obronie ks. prof. Tadeusza Guza stanęli naukowcy z różnych ośrodków akademickich, parlamentarzyści, przedstawiciele patriotycznych organizacji społecznych.

„Gazeta Wyborcza” już nas nie dziwi, natomiast dziwi i zasmuca stanowisko Uczelni KUL. Rzecznik prasowy KUL Lidia Jaskuła oznajmiła w swoim oświadczeniu, że stwierdzenia Księdza Profesora Guza „szkodzą dobremu imieniu uniwersytetu”, a sam Ksiądz Profesor zostanie zobowiązany do przeprosin (tak czytamy w „Wyborczej”). Wypowiedź Pani Rzecznik w imieniu Władz KUL – była bez konsultacji z Księdzem Profesorem i oparta na wielu przekłamaniach i błędach, których dopuściła się „Gazeta Wyborcza” (tylko w dwu artykułach „Wyborczej” było 13 kłamstw i wiele błędów). Należy zapytać: kto kogo ma przepraszać? Kogo ma przepraszać Ksiądz Profesor? Czy inni profesorowie też mają przepraszać po swoich wykładach, bo może akurat komuś coś się nie podoba? – czytamy w liście podpisanym m.in. przez prof.zw. dr hab. Czesława Partacza, Ewę Siemaszko i prof.zw. dr hab. Bogumiła Grotta.

 

 

Źródło: "Nasz Dziennik"

luk

 

 

 


DATA: 2017-06-13 13:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie dam na KUL nawet grosza. Prawda w oczy kole. Profesor T Guz jest prawdomówny.
ponad 2 lata temu / Katoliczka
 
Należy przy tym zauważyć maleńki szczególik (a nawet "szczególiczek") że kiedy nie da się zniszczyć gościa z pierwszorzędnych racji stwarza się (jak najprawdziwszy) atak i obronę z racji drugorzędnych. Wiadomym jest zamknięcie ust Profesora belwederskiego z racji demaskowania fundamentów protestantyzmu, marksizmu i szkoły frankfurckiej. I kto się za Nim wtedy wstawił u Ordynariusza? Jakaś niewiasta ze wsi koło Solca n/ Wisłą zbierając 2000 podpisów. I tyle w temacie.
ponad 2 lata temu / Leo
 
Również juz nie dołożę się na KUL. Całym sercem jestem z ks. prof. Tadeuszem Guzem!
ponad 2 lata temu / Ola
 
O zażydzeniu tej uczelni wiemy od dawna. Dziwie się, że jeszcze katolicy dają na składki kulowskie?
ponad 2 lata temu / tom
 
Ja tez juz nie daje na KUL. Chyba, ze to odkreca. Jednak nie tylko KUL, ale i Gosc Niedzielny atakuje profesora. Hmmm czyzby ks. Murzinski mial racje? Wydaje sie, ze na naszych oczach powstaje podzial na Kosciol - Niewiaste i kosciol - Nierzadnice :(
ponad 2 lata temu / Marcin
 
My katolicy żądamy od władz uczelni katolickiej i zwierzchników najszanowniejszego ks. prof. Tadeusza Guza zajęcia stanowiska ewangelicznego, odważnego wobec bezczelnych krytyków i wojujących ateistów. Nie potrzebujemy uczelni, która będzie się chować przy pierwszym lepszym sporze o prawdę za jakimiś uprzejmościami i świętym spokojem. Poza tym, wiedząc jaki skarb posiadacie w osobie Księdza Profesora, nie zachowywalibyście się w tak upokarzający sposób. Wstyd mi za was !!! Jakie racje przedkładacie na takie swoje postępowanie, a jeśli żadnych to potwierdzacie tylko smutną diagnozę Ks. Profesora o ogromnym deficycie duchowego rozumu w naszym kraju.
ponad 2 lata temu / Piotr Trojanowski
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.